ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی “ ورود به حساب” کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 2 از 2 نخست 1 2
نمایش نتایج: از 13 به 21 از 21
    sahar-m آواتار ها
    عضو فعال
    فرسته‌ها در انجمن
    32

مریم جون اتفاقا تقریبا نظرت درست در واقع باید یه جورایی رو حروف هم کار بشه ولی هدف نهایی کلمات هستند برای ملموس تر شدن موضوع یه مثالی می زنم تو زبان ژاپنی برای نوشتن رودخانه از سه تا خط موازی استفاده میکنن یا برای نشون دادن انسان از دو تا خط که تقریبا شبیه پا هست استفاده شده البته من برای پایان نامم قصد دارم از چند زبان دیگم استفاده کنم مثل نوشتار ژاپن ،آفریقا، هند
    siamak آواتار ها
    عضو فعال
    فرسته‌ها در انجمن
    80

موضوع جالبیه که از مباحث اصلیه که در طراحی حروف هم مطرح میشه.به نظر من در مورد کلمات فارسی اشعار شاعران کلاسیک و معاصر بهترین منبع و مثال هاییه که نشون میده چطور اونها ، نه تنها از معنی کلمه، بلکه از صورت ظاهری و موسیقیایی اون استفاده کرده و باعث زیبا تر شدن توصیفاتشون شدند.
    مريم آواتار ها
    مدیر طراحی‌داخلی
    فرسته‌ها در انجمن
    4,393

نقل قول نوشته اصلی توسط sahar-m نمایش پست ها
    مریم جون اتفاقا تقریبا نظرت درست در واقع باید یه جورایی رو حروف هم کار بشه ولی هدف نهایی کلمات هستند برای ملموس تر شدن موضوع یه مثالی می زنم تو زبان ژاپنی برای نوشتن رودخانه از سه تا خط موازی استفاده میکنن یا برای نشون دادن انسان از دو تا خط که تقریبا شبیه پا هست استفاده شده البته من برای پایان نامم قصد دارم از چند زبان دیگم استفاده کنم مثل نوشتار ژاپن ،آفریقا، هند
    چه جالبه مي خواستم همين پيشنهاد رو هم بهت بگم آخه به نظرم رسيد اين مقايسه مي تونه خيلي بهت كمك كنه پيشنهادم در مورد حروف هم واسه اين بود كه يه جورايي از جزئ به كل برسي يا مثلا سوالت رو تجزيه كني يه جورايي
    انّ الحسين مصباح الهدي و سفينه النجاه
    فرشیدامین آواتار ها
    کاربر
    فرسته‌ها در انجمن
    4

سحرخانوم به نظرمن رابطه ای وجود نداره یا حداقل یه تصور ذهنی متفاوت ازذهنیت های انسانهاست که اونها هم با هم فرق دارن بطور مثال یه خروس تقریبا شکل یکسانی در کشورهای متفاوت داره اما شکل نوشتار خروس دراون کشورها بواسطه تفاوت زبان فرق داره
    hosseinriahi آواتار ها
    کاربر
    فرسته‌ها در انجمن
    1

سلام -موضوع جالبیه/ شما باید به کتابهای هایدیگر مراجعه کنید
    شهرام رویا آواتار ها
    عضو فعال
    فرسته‌ها در انجمن
    201

نقل قول نوشته اصلی توسط sahar-m نمایش پست ها
    دوستان اول یه توضیح در رابطه با سوالم بگم بعد سوالم رو می پرسم ، عنوانه پایان نامه من اینه"بررسی رابطه ذات مفهوم کلمه با شکل آن" در واقع می خوام این موضوع رو بررسی کنم که آیا رابطه ای بین شکل نوشته و معنی اون هست یا نه مثلا وقتی می نویسیم خروس آیا رابطه ای بین شکل نوشتار خروس و خود خروس و مفهوم کلمه هست یا نه . حال سوالم اینه منابعی در این رابطه دارید که بهم معرفی کنید؟
    سلام
    خیلی جالبه که بالاخره داریم با دید باز حرکت میکنیم. از چندین سال پیش دوست عزیزم استاد عباس عارف خوشنویس بزرگ و شاعر و منتقد بسیار زبر دست این مقوله رو توی انجمن خوش
    نویسان مطرح کرد.که افرادی بسیار بی توجه به این امر مهم به دشمنی با عقاید ایشون پرداختند.(به شدت تمام)
    ایشون میگفت که معنای کلمه میبایست در نوشتار منعکس و پدیدار باشد. مثلا نوشتن لحن باااااااااید با لجن فرق کنه . یا صدام حسین با صددام عشق حافظ یا طره و طرار و...
    ایشون در حال حاضر خارج از تهرانن. اگه اومدن من سعی میکنم ترتیب تماس با ایشون و براتون مهیا کنم.
    sahar-m آواتار ها
    عضو فعال
    فرسته‌ها در انجمن
    32

شهرام جان ازت واقعا ممنونم که این کمک رو میکنی صد در صد در جریان هستی که مطلب مکتوب در این رابطه خیلی کم و محدود هست به خاطر همین کارم خیلی سخت شده
    Mehrdad85 آواتار ها
    عضو فعال
    فرسته‌ها در انجمن
    146

موضوعي كه انتخاب كردي خيلي جالب، جديد و در عين حال سخته!!!
    ...
    شما دنبال ذات كلمات هستي؛ خوب به نظر من اين شامل تلفظ اونا هم ميشه و فكر ميكنم اينجوري زودتر به نتيجه برسي (كه البته ديگه فكر نمي‌كنم به پايان‌نامه‌ي رشته‌ي گرافيك ربط پيدا كنه)، (نمي‌دونم؛ شايدم ربط پيدا كنه!!!)
    مثلا تلفظ كلمه‌ي "شكست" ارتباط مستقيم با صداي شكستن داره؛
    يا مثلا تلفظ كلمه‌ي "مرغ" ارتباط به‌جايي با صداي قُدقُد مرغ داره.
    ...
    و ضمنا شما بايد اين رو هم درنظر بگيرين كه زبان ما فارسيه و اين خطي كه استفاده ميكنيم، مال اعرابه! خط ما ميخي و پهلوي بوده و اگه ارتباطي هم بين كلمات و شكل نوشتن اونا بوده، به خطوط قبلي فارسي‌زبانان برمي‌گرده...
    به‌هر حال موفق باشيد و حتما ما رو در جريان پايان‌نامه‌تون بذاريد...
    به فراز آواتار ها
    کاربر
    فرسته‌ها در انجمن
    1

سلام.
    فکر میکنم کتاب اسرارالنقطه در این زمینه کمکتون کنه.
صفحه 2 از 2 نخست 1 2
نمایش نتایج: از 13 به 21 از 21

اطلاعات بحث

کاربرانی که در حال مشاهده این بحث هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این بحث است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)