ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی “ ورود به حساب” کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 2 از 3 نخست 1 2 3 آخرین
نمایش نتایج: از 13 به 24 از 31
    milad71 آواتار ها
    کاربر
    فرسته‌ها در انجمن
    9

سلام دوست عزیز تشکر از معرفی این نرم افزار من داشجوی نقشه کشی صنعتی هستم خیلی دوست دارم این نرم افزار رو یاد بگیرم فکر میکنید کدام اموزشگاه بهتره واینکه چند وقته میشه یادش گرفت؟
    ونرم افزار کتیا کلا چندتا محیط داره؟
    با تشکر
    HGG2 آواتار ها
    کاربر
    فرسته‌ها در انجمن
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط حسام نمایش پست ها
    البته... سوئ برداشت نشه... منظور من از سختی.. سخت بودن خود نرم افزار نیست ( که در مواقعی هم هست)
    سخت بودن کارکردش هست... user friendly نیست حالت منوها و کارکردن
    در حالی که راینو برای کسی که تاحالا سه بعدی هم کار نکرده.. بسیار ساده و روون هست ..هم یادگیریش و هم کارکردش
    البته.. فکر میکنم اگر شما هم راینو کار کنید.. مطمئنا به قدرت بالا و دقت این نرم افزار در طراحی پی خواهید برد
    البته اینجا و این بحث اصلا محل مناسبی برای مقایسه این دو نرم افزار نیست... فقط جهت آشنایی بیشتر دوستان با نرم افزارهای سه بعدی مهندسی از جمله کتیا و راینو و .... بحث بوجود اومد..
    امیدوارم با آموزشهای خوبی که از این نرم افزار فوق قوی توی کافه میزارید ..بهره مند بشیم
    من هم با part design , assembly design کتیا کار کردم
    بیشتر با قسمت های مربوط به CNC و GCode کار کردم
    به نظر من توی نرم افزارهای مدلسازی صنعتی کتیا حرف اول رو میزنه
    و یه چیز تو کتیا دیدم که کف کردم .........
    view port کتیا Collision داره !
    یعنی تو محیط چیزی رو جابجا کنی داخل شی دیگه نمیره
    راینو اینو داره ؟
    حسام آواتار ها
    مدیر ارشد
    فرسته‌ها در انجمن
    4,804
    فرسته‌های وبلاگی
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط HGG2 نمایش پست ها
    من هم با part design , assembly design کتیا کار کردم
    بیشتر با قسمت های مربوط به CNC و GCode کار کردم
    به نظر من توی نرم افزارهای مدلسازی صنعتی کتیا حرف اول رو میزنه
    و یه چیز تو کتیا دیدم که کف کردم .........
    view port کتیا Collision داره !
    یعنی تو محیط چیزی رو جابجا کنی داخل شی دیگه نمیره
    راینو اینو داره ؟
    عرض کردم...کتیا نرم افزار کاملا مهندسی و صنعتی هست...پس فیزیک اشیا به شدت براش مهمه
    راینو فیزیک اشیاء رو نداره.. اما دقت فوق العاده بالایی داره
    راینو.. نرم افزاری مابین صنعت و هنر هست ... هم دقت صنعت رو داره ( مثل کتیا و اتوکد) و هم هنر نرم افزارهای هنری ( مثل مکس و مایا)
    e_boy آواتار ها
    مدیر نرم افزار SolidWork‏
    فرسته‌ها در انجمن
    629

wow چه بحث داغی شده :D به نظر من اینی که میگید این بهتره اون بهتره نیست مهم اینه که چه کسی میتونه بهترین کار رو تو این نرم افزارا ارائه بده...
    در مورد کتیا باید بگم که این نرم افزار مهندسی قول دنیاست که بزرگترین شرکتهای دنیا مثل بویینگ از این نرم افزار استفاده میکنند ولی این به خاطر راحت بودن یا مدلسازی توی نرم افزار نبوده بلکه به خاطر قدرت تحلیل بالای مهندسی این نرم افزاره وگرنه کتیا اصلا user friendly یعنی کاربر پسند نیست و کار باهاش خیلی سخته ... به همین دلیل چند سال بعد نرم افزار مهندسی دیگه ای به اسم solidwork وارد بازار میشه که هم کاربر پسند باشه,خیلی راحتتر از کتیا بشه توش مدلهایی رو آماده کرد و هم این که در حد معمول بتونه تحلیلهای مهندسی و انجام بده... این نرم افزار هم درسته که خیلی راحت میشه باهاش مدلسازی کرد ولی هیچ وقت نمی تونیم بگیم که به پای قولهای نرم افزارهای مدلسازی چون alias , rihno , 3dmax , maya می رسه... چون اینا پایشون مدلسازیه ولی کتیا و سالید پایشون طراحی ه مهندسی ( منظور از طراحی مهندسی فرم نیست بلکه تحلیل نیروهای وارد به فرمه)
    امیدوارم توضیحاتم به درد بخور باشه :D
    catia>>>>>تحلیل مهندسی قوی + مدلسازی متوسط و دشوار
    solid work>>>>>>تحلیل مهندسی معمولی + مدلسازی معمولی
    rhino+alias+....>>>>>>تحلیل مهندسی (ندارد :D) + مدلسازی قوی
    حسام آواتار ها
    مدیر ارشد
    فرسته‌ها در انجمن
    4,804
    فرسته‌های وبلاگی
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط e_boy نمایش پست ها
    wow
    catia>>>>>تحلیل مهندسی قوی + مدلسازی متوسط و دشوار
    solid work>>>>>>تحلیل مهندسی معمولی + مدلسازی معمولی
    rhino+alias+....>>>>>>تحلیل مهندسی (ندارد :D) + مدلسازی قوی
    راینو تحلیل مهندسی داره...فیزیک نداره..
    آنالیزهای سطح داره که هیچ نرم افزار دیگه ای نداره و کلی دستورات عجیب دیگه
    ولی... همونطور که گفتم و گفتید.. ما اینجا برای بحث سر برتری نرم افزارها کنار هم نیستیم...
    هر چند با این بحث الان هم کلی چیز یاد گرفتیم ..مرسی
    hamidcrazy آواتار ها
    کاربر
    فرسته‌ها در انجمن
    47

عرضم به حضورتون که. الان نرم افزار کتیا فول آپشن با قیمتی حدود 360000 دلار به فروش میرسه . که شرکت های کوچک ماژول هایی که لازم دارند را تک تک می خرند تا ارزون تمم بشه .
    در مورد قدرت هایی که فرمودین :
    کتیا هم مدلسازی مهندسی داره و هم غیرمهندسی و فری فرم .
    کتیا بالغ بر 40 ابزار برای آنالیز سطح و منحنی ها داره .
    اون دوستی که فرمودن در محیط پارت ماشین طراحی می کنند . من واقعا موندم چطوری؟
    واسه آموزش این نرم افزار برید این سایت و از کتاب های ایشون استفاده کنین. www.mrah.blogfa.com
    در مورد دوستی که فرمودن کتیا Collision داره بله درست است . این قابلیت رو اکثر نرم افزارهای طراحی دارند حالا کتیا یکم پیشرفته تر . که قابل فعال کردن یا غیر فعال کردن است .
    در مورد solidworks ، این نرم افزار هم برای شرکتی است که کتیا را نوشته . هدف از ساخت ایجاد یک نرم افزار ارزان قیمت برای شرکت های کوچک با کاربری متوسط می باشد . طراحی سطوح در ان اصلا به پای کتیا نمیرسه .
    کتیا یک نرم افزار تحلیلی نیست (در حد حرفه ای ) برای تحلیل نرم افزار ABAQUS توسط همان شرکت نوشته شده است که فوق العاده قوی است . ولی محیط تحلیل در حد متوسط را دارا می باشد.
    بزارید دوستان روشنتون کنم :
    هدف از طراحی کتیا ، ایجاد یک مجموعه کاملی طراحی می باشد عمل ایجاد محصول از صفر تا 100 را انجام میده .
    بطور مثال :
    شما یک گوشی موبایل را بر روی کاغذ میکشید یا با قلم نوری اونو تو خوده نرم افزار میکشی . بعد در محیط های مخصوص نرم افزار آن را سه بعدی می کنند .بعد میشه براش دکمه طراحی کرد . قسمت های مقاوم ایجاد کرد . میشه هی قسمت های مقاوم ایجاد کرد و اونو تحلیل تنش کرد که مثلا اگه بیفته زمین میشکنه یا نه . اگه عیبی مشاهده شده اونو سریع میشه در خود نرم افزار اصلاح کرد.
    بعد می تونن قالب آن را طراحی کنند .
    برای قطعات مونتاژی هم به همین نحو. حتی میشه خط تولید را شبیه سازی کرد. یا بهترین نحوه چیدمان دستگاه ها را در کارخانه شبیه سازی کرد.
    انبارداری ،
    چارت روند تهیه محصول ؛
    کار کردن هم زمان چندین نفر از سراسر دنیا بر روی یک قطعه ،
    تحلیل های ارگنومی ( مثلا میشه یک ماشین طراحی کرد و بررسی نمود که آیا یک انسان دستش به راحتی به همه ادوات آن می رسد یا نه یا اینکه دید آینه عقب خوبه یا نه یا حتی میشه داخل ماشین رو از دید یک انسان مشاهده نمود ) ،
    یا مثلا میشه نحوه حرکت یک روبات برای جا زدن یک کمک فنر رو بدست آوزد .
    درمورد مقایسه با راینو به جرات می تونم بگم که نحوه ترسیم سطوح ان بسیار قویتر از راینو می باشد . راینو فقط ساده تر است آن هم به این دلیل که فقط برای طراحی سطوح طراحی شده و همه آیکن ها در همین رابطه هستند . واسه طراحی هم مثل اتوکد های قدیمی باید دستی وارد کنیم . یورز فرندلی بودنش رو نمیدونم تو چیش میگن که کتیا اونجوری نیست یا نداره یا کم داره . کتیا همه چیش با زدن دکمه و آیکن وتیک می باشد و دستی چیزی ندارد .
    در همه کار میشه دقت را کم کرد از 0.001 به بالا.
    میشه تلرانس طراحی ایجاد نمود .
    میشه مکانیزم شبیه سازی کرد .دو و سه بعدی
    میشه مدارات برق ، الترونیک ، هیدرولیک ، کانال های کولر ، لوله کشی آب ، استراکچر ساختمان ، ..... با آن انجام داد

کلا شما را از استفاده از نرم افزارهای دیگه بی نیاز میکنه

خسته شدم بقیه اش باشه واسه بعد.
    راستی اگه تند کفتم و به کسی برخورد ببخشید
    hamidcrazy آواتار ها
    کاربر
    فرسته‌ها در انجمن
    47

نقل قول نوشته اصلی توسط الي نمایش پست ها
    سلام منكار كردن با اين نرم افزارو رو خيلي دوست دارم و همين طور كلاسشم فتم ولي متاسفانه بازار كار خوبي نداره چون كسي نميدونه چيه
    والا الان تقریبا همه شرکتهایی که با ایران خودرو کار می کنند ، به نوعی از این نرم افزار استفاده می کنند.
    شاید در رشته طراحی صنعتی با اون نا آشنا باشند.

این جمله را من همیشه میگم . اگر شما در کاری مهارت و تسلط داشته باشید همیشه کار خواهید داشت !
    smmoosavian آواتار ها
    کاربر
    فرسته‌ها در انجمن
    39

آقا میشه اینجا آموزش گذاشت ؟؟
    من می خوام به طور منظم اینجا فیلم آموزشی بذارم
    admin آواتار ها
    مدیر سایت
    فرسته‌ها در انجمن
    3,946
    فرسته‌های وبلاگی
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط smmoosavian نمایش پست ها
    آقا میشه اینجا آموزش گذاشت ؟؟
    من می خوام به طور منظم اینجا فیلم آموزشی بذارم
    بله حتما
    می تونید یه تاپیک مخصوص باز کنید
    اردوان آواتار ها
    عضو فعال
    فرسته‌ها در انجمن
    255

دوستان من با نرم افزارای دیگه کار نکردم. اما با کتیا تقریبا 14 ساعت زمان برد تا تونستم یک خودرو رو از رو بلوپرینتش مدل کنم ولی با بقیه نرم افزارا خبر ندارم چقدر زمان میبره اما خودم احساس میکنم که یکم کتیا گیره و بعضی جاها یه خطاهایی میگیره که میره رو مخ. اما این مدل سه بعدی این مزیت را داره که همینو خود نرم افزار میتونه برنامه تراش یا فرزشو استخراج کنه و قابل خوندن توسط دستگاه سی ان سی هست. یعنی به راحتی میشه مدل پروتو تایپ اونو ساخت. واقعا اگه کسی کارش طراحی باشه و این نرم افزارو بلد باشه میتونه مدعی باشه که 0-100 یک طرحو انجام میده. از تصور تا واقعیت.
    کار منو میتونید در صفحه 21 طراحی سه بعدی خودرو مشاهده کنید. اگه بخواید اینجا هم میتونم براتون آپ کنم

babak1000 آواتار ها
    کاربر
    فرسته‌ها در انجمن
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidcrazy نمایش پست ها
    دوستان سوالات و مشکلات خودتون رو اینجا مطرح کنید ولی قبل از مطرح کردن سوالات حتما روش فکر کنید و سریع به جواب رسیدن اصلا آموزنده نیست. باید با مشکل کل انجار برید.
    سلام مشکل من در catia اینه که وقتی یک فایل autocad را dxf می کنم و در نرم افزار catia باز میکنم،تو قسمت drafting باز میشه که نمیشه روش هیچ کاری کرد. آیا روشی هست که بتوان فایل dxf را در قسمت part design یا shape design باز کرد؟
    hamidcrazy آواتار ها
    کاربر
    فرسته‌ها در انجمن
    47

نقل قول نوشته اصلی توسط babak1000 نمایش پست ها
    سلام مشکل من در catia اینه که وقتی یک فایل autocad را dxf می کنم و در نرم افزار catia باز میکنم،تو قسمت drafting باز میشه که نمیشه روش هیچ کاری کرد. آیا روشی هست که بتوان فایل dxf را در قسمت part design یا shape design باز کرد؟
    فایلهای dxf و dwg در محیط drafting باز میشوند. که می توانید آنها را از محیط درفت کپی کرده و.در محیط sketching پیست نمایید و در پارت سه بعدی کنید
صفحه 2 از 3 نخست 1 2 3 آخرین
نمایش نتایج: از 13 به 24 از 31

اطلاعات بحث

کاربرانی که در حال مشاهده این بحث هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این بحث است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)