ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی “ ورود به حساب” کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 12 از 31
    hamidcrazy آواتار ها
    کاربر
    فرسته‌ها در انجمن
    47

پیش فرض سوالات و مشکلات خودتون در نرم افزار Catia اینجا مطرح کنید

دوستان سوالات و مشکلات خودتون رو اینجا مطرح کنید ولی قبل از مطرح کردن سوالات حتما روش فکر کنید و سریع به جواب رسیدن اصلا آموزنده نیست. باید با مشکل کل انجار برید.
    hamidcrazy آواتار ها
    کاربر
    فرسته‌ها در انجمن
    47

خوب اولین سوال رو خودم می پرسم:

چطوری میشه طول یک منحنی را اندازه گرفت؟
    hamidcrazy آواتار ها
    کاربر
    فرسته‌ها در انجمن
    47

بچه ها میبینم که خیلی اکتیو هستید.
    دو تا برداشت میشه کرد : یا کسی در کتیا اشکال ندارد یا اینکه کسی اصلا کتیا بلد نیست
    paion آواتار ها
    کاربر
    فرسته‌ها در انجمن
    43

میشه این نرم افزار را معرفی کنید؟
    کاربردش چی هست؟
    hamidcrazy آواتار ها
    کاربر
    فرسته‌ها در انجمن
    47

اوکی
    نرم افزار CATIA یک نرم افزار بسیار قوی در ضمینه طراحی مهندسی می باشد . وهمینطور گرانترینشان و قیمتش در حدود365000 دلار می باشد . این نرم افزار از ماژول های زیادی تشکیل شده که در خارج برای کم شدن هزینه این ماژول ها جداگانه در دسترس و قابل خرید هستند ولی در ایران همه ماژول ها در دسترس هستند.
    قابلیت های این نرم افزار شامل محیط های cad برای طراحی مهندسی cam برای ساخت به کمک کامپیوتر و CAE برای تحلیل می باشد.
    محیطهای طراحی این نرم افزار تمام گرایش های مهندسی را به جز مهندسی شیمی دارا می باشد مثلا محیط طراحی سالید و surface و ماشنکاری ها و لوله کشی و ساخت مدارهای برق و طراحی کارخانه و ارگونومی و ورق کاری و هوا فضا و طراحی کشتی و همه شاخه های مکانیک سیالات و عمران را دارد و حتی محیط طراحی لباس هم دارد . از شاخصه های اصلی این نرم افزار طراحی از صفر تا تولید انبوه می باشد.
    مثلا میشه طرح قطعه را روی کاغذ کشید و اونو اسکن کرد برد توی کامپیوتر و تبدیل به مدل سه بعدی کرد سپس روی اون تست های ارگونومی رو انجام داد و در شرایط محیطی مختلف تستش کرد و Gcode های ساخت به وسییله CNC ها رو براش استخراج کرد یا به طور مستقیم catia رو به یک cnc متصل نمود.در محیط visual studio میشه از جسم رندر گیری کرد و پوستر یا انیمیشن طراحی نمود در محیط قالب سازی میشه خیلی حرفه ای قالب قطعات را طراحی نمود همچنین میشه مسیر تولید یک قطعه رو تهیه کرد .و خط تولید را شبیه سازی نمود. یک از کاربردهای حرفه ای این نرم افزار طراحی مسیر حرکت یک روبات است. فرض کنید یک روبات باید کمک فنر یک ماشین رو جا بزنه نرم افزار به صورت اتومانیک مسیر بهینه برای حرکت روبات رو استخرانج می کنه که کاربرد اصلیش در طراحی میسر جوشکاری می باشد. کلا در همه زمینه ها بسیار قوی است.
    در این نرم افزار همچنین می توان چندین نفر از سراسر جهان به طور همزمان بر روی یک مدل کار کنند و آن را طراحی کنند
    s.a.r.a آواتار ها
    کاربر برجسته
    فرسته‌ها در انجمن
    793

معمار بزرگ فرانک گهری طرحاشون رو تو این برنامه کاتیا آماده میکنن.تو یه مقاله اینو خوندم
    الي آواتار ها
    کاربر
    فرسته‌ها در انجمن
    6

سلام منكار كردن با اين نرم افزارو رو خيلي دوست دارم و همين طور كلاسشم فتم ولي متاسفانه بازار كار خوبي نداره چون كسي نميدونه چيه
    hamidcrazy آواتار ها
    کاربر
    فرسته‌ها در انجمن
    47

منظورتون رو از اینکه کسی نمیدونه چیه رو نفهمیدم .
    این نرم افزار قویترین ابزار طراحی سطوح می باشد .
    حسام آواتار ها
    مدیر ارشد
    فرسته‌ها در انجمن
    4,804
    فرسته‌های وبلاگی
    1

البته قویترین از لحاظ نشون دادن حالت های مکانیکی... وگرنه به نظرم قویترین نرم افزارهای طراحی سطوح و کار با اونها...راینو و Aliase studio باشن
    کتیا هم نرم افزار فوق قوی ای هست.. ولی خیلی پیچیده و سخت کاربرد( اینو از چندین نفر که کار میکردن نقل قول کردم)
    hamidcrazy آواتار ها
    کاربر
    فرسته‌ها در انجمن
    47

نمیدونم شما چقدر با نرم افزار کتیا کار کردید ولی من با راینو هم کار کردم و دوستانی هم دارم که تخصصی راینو کار می کنن.
    بله کتیا ممکن است در ابتدا سخت به نظر به رسد . چون نرم افزار مهندسی است ترسیم خطوط باید مهندسی باشد .
    برای یک طرح مفهمومی شاید راینو خیلی خوب به نظر برسد ولی کتیا کل نیاز شخص را بابت طراحی مهیا می کنه.
    اینکه گفتید سخت هست این اشتباس . چون کلاس های اموزشی سطوح کتیا خیلی پیش و پا افتاده آموزش می دن.
    در کل همه جور اپشنی برای طراحی در اختیارتون میزاره . اینقدر محیط سطحش گسترده و تخصصی است که همه نیازهای طراحی یک محصول از اسکج تا تولید را برطرف میکنه.
    در ضمن راینو و الیاس هم برای کسانی که بلد نباشن خیلی سخته !
    حسام آواتار ها
    مدیر ارشد
    فرسته‌ها در انجمن
    4,804
    فرسته‌های وبلاگی
    1

البته... سوئ برداشت نشه... منظور من از سختی.. سخت بودن خود نرم افزار نیست ( که در مواقعی هم هست)
    سخت بودن کارکردش هست... user friendly نیست حالت منوها و کارکردن
    در حالی که راینو برای کسی که تاحالا سه بعدی هم کار نکرده.. بسیار ساده و روون هست ..هم یادگیریش و هم کارکردش
    البته.. فکر میکنم اگر شما هم راینو کار کنید.. مطمئنا به قدرت بالا و دقت این نرم افزار در طراحی پی خواهید برد
    البته اینجا و این بحث اصلا محل مناسبی برای مقایسه این دو نرم افزار نیست... فقط جهت آشنایی بیشتر دوستان با نرم افزارهای سه بعدی مهندسی از جمله کتیا و راینو و .... بحث بوجود اومد..
    امیدوارم با آموزشهای خوبی که از این نرم افزار فوق قوی توی کافه میزارید ..بهره مند بشیم
    rvx2008 آواتار ها
    عضو فعال
    فرسته‌ها در انجمن
    166

سلام دوستان من طراحی خودرو انجام میدم مدت 6 7 ماهه که دارم با این نرم افزار کار میکنم تو این مدت تقریبا تو محیط part design , assembly design حرفه ای شدم ولی بقیه محیطا هیچی بلد نیستم الان نیاز به یه محیط برای طراحی سطوح دارم اگه کسی لینک نرم افزار آموزشی یا کتابی در این مورد میدونه آدرس بده دانلود کنیم مرسی.
صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 12 از 31

اطلاعات بحث

کاربرانی که در حال مشاهده این بحث هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این بحث است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)