ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی “ ورود به حساب” کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 12 از 35
    paion آواتار ها
    کاربر
    فرسته‌ها در انجمن
    43

پیش فرض حقوق و دستمزد طراحی

سلام به همه دوستان طراح و معمار و هنرمند
    همه ما میدونیم که برای کارهای هنری نمیشه قیمت تعیین کرد چون هر فرد داره از ذهن و فکر و ایده خودش استفاده میکنه.
    اما بعد از انجام کار طراحی باید یه حق و حقوقی دریافت کنه.با این حال متاسفانه این طور جا افتاده که کسی به طرح بها نمیده . مخصوصا تو طراحی داخلی و دکوراسیون.
    طرح میخوان بعد میگن طرح را تا نبینیم نمیتونیم بگیم برای ما اجرا کنید یا نه. بعد کلی وقت و انرژی صرف میکنیم و طرح میزنیم وقتی نشون میدیم میگن نمیخواهیم.نپسندیدیم.
    پس حق طراحی چه میشه؟
    برای رفع این مشکل باید چه کار کرد؟
    از اون بد تر اینه که میگن طرحتون مورد قبول نیست بعد که ما میریم پی کارمون میبینیم طرح ما اجرا شده!

از همه دوستان میخوام که نظر یا پیشنهادشون را در این زمینه بدن.
    و اینکه چه کار باید کرد؟
    آیا باید قبل از دادن طرح قرار داد بست؟
    نوع قرار داد چه طور باشه؟
    اگر کسی نمونه قرار داد داره بذاره

بعضی ها حق طراحی میگیرند و کاری ندارن اجرا میش یا نه
    بعضی دیگه میگن اگر اجرا بشه فلان درصد از هزینه کل حق طراحی هست

کدوم روش بهتره؟

فکر میکنم اگر همه نظر بدن و بگن باید چه کار کرد میتونی این مشکل را کنار بزنیم

شروع کنید
    بگید چه طور
    paion آواتار ها
    کاربر
    فرسته‌ها در انجمن
    43

انگار کسی نظری نداره؟!!
    یعنی تا حالا کسی طرحش رو نفروخته؟
    بعضی ها میگن طراحی با اجراست و چون اجرا میکنند پول طرح نمیگیرند
    اما اگر کسی طرح خالی بخواهد بده و اجرا را بسپاره دست یه گروه دیگه با اون زحمتی که میگشه چقدر دستمزدش میشه؟

تو بازار نرخ دستمزد طراحی چطور تعیین میشه؟

منتظر صحبت هاتون هستیم
    palmacorazon آواتار ها
    کاربر
    فرسته‌ها در انجمن
    4

سلام
    من هنوز دانشجو هستم و هنوز طرحی رو نفروختم ولی فکر میکنم بهترین راه اینه که در صحبت های اولیه هزینه ای رو برای طراحی در نظر بگیریم و به این طریق هزینه طراحی رو از اجرا جدا کنیم. اینجوری اگر طرح اجرا نشد باز هم میتونیم قسمتی از پول رو داشته باشیم.
    MR.XMX2 آواتار ها
    عضو فعال
    فرسته‌ها در انجمن
    105

Smile

سلام دوستان
    من کارم طراحی اما نه داخلی و... من طراحی طلا جواهر میکنم و گفته های شما تو کار من هم صادقه اما نظر من اینه که شما باید برایه ایده ی خودتون ارزش بزارید!منظورم چیه؟ لان میگم ببینید مثلا" شما طرح 1 جای رو قبول میکنید و این احتمال رو هم میدید که طرف مقابلتون زیر حرفش بزنه !!! بهترین راه حل اینه که شما 1 مبلغی رو قبل از اتمام کار(و حتی قبل از شروع کار) از اون طرف دریافت کنید (حق تفکر و ایده رو میگم)که اگه اون طرف خواست بزنه زیر حرفش و بگه خوشم نیومد شما چیز زیادی رو از دست ندی البته ناگفته نماند که هر ایده و تفکری برای طرح های مختلف باید قیمتش متفاوت باشه.
    اما در هر صورت در اینجا...کسی ارزش هنر و هنرمند و ...رو نمیفهمه و ایده ی شما هم هر چه قدر که کامل باشه اونو دارای اشکال جلوه میدن
    امید وارم موفق باشید و به خواستتون برسید
    narges_soleymanifard آواتار ها
    کاربر
    فرسته‌ها در انجمن
    11

سلام منم یه طراحم،الان طراحی کاش وسرامیک انجام میدم.به نظر من بهتره قبل از شروع کار وصرف هزینه و زمان زیاد،چند اتود که هم گویای مهارت شما باشه و هم مبهم باشه رو بصورت آلبوم یا چکیده پروژه تهیه کنید،بله گفتم مبهم چونکه اینکار باعث میشه مشتری کنجکاو بشه بقیه کارو ببینه.تو این مرحله (کنجکاوی مشتری) در مورد دستمزد وهزینه میتونید صحبت کنید.دوستان اینم بگم یه طراح باید در مورد حق طراحی کاملا جدی و رک برخورد کنه ودر ارائه کار هم منظم و خوش قول باشه،خوش قولی تضمین کار و اعتبار وشهرت شماست.
    عشق،خداوند است و خداوند عشق است
    وجایی که عشق باشد
    قطعا خداوند در آنجا حضوری آشکار دارد!
    bartok آواتار ها
    کارشناس موسیقی
    فرسته‌ها در انجمن
    424

سلام من خودم دانشجوي طراحي داحلي هستم در اين مورد با يكي از استادامون صحبت ميكرديم ميگفت كه من وقتي براي كسي طراحي ميكنم اگر طرف از طرح خوشش اومد كه طرح اجرا ميشه اگه خوشش نيومد بايد پول طراحي رو تمام و كمال پرداخت كنه/از نظر هزينه هم ميگفت ما براي طراحي كامل يك منزل مسكوني منظورم چيدمان نيستا طراحي يعني يك پروژه كامل /فضا بندي /آشپزخانه/خواب/حمام/توالت/نورپردازي/چيدمان و.....مبلغي حدود 20 ميليون تومان البته فقط براي طراحي دريافت ميكردن/اميدوارم تونسته باشم كمك كنم
    Farzan آواتار ها
    عضو ارشد
    فرسته‌ها در انجمن
    281

نقل قول نوشته اصلی توسط paion نمایش پست ها
    متاسفانه طرح میخوان بعد میگن طرح را تا نبینیم نمیتونیم بگیم برای ما اجرا کنید یا نه. بعد کلی وقت و انرژی صرف میکنیم و طرح میزنیم وقتی نشون میدیم میگن نمیخواهیم.نپسندیدیم.

از اون بد تر اینه که میگن طرحتون مورد قبول نیست بعد که ما میریم پی کارمون میبینیم طرح ما اجرا شده!
    اون سوال اول وقتي مطرح ميشه كه كارفرما شناختي از طراح و نحوه طراحيش نداره.به نظرم بهتره يه آلبوم از نمونه كارهاي قبلي نشون داده بشه تا مشخص بشه كه كارفرما در كل با نحوه طراحي ارتباط برقرار مي كنه يا نه. اگه اينطور بود يه قراردادي نوشته مي شه كه در اون مبلغي به عنوان طراحي پايه اخذ ميشه اما بعد از اون تا حدي طراح بايد خودشو با خواسته هاي كارفرما هماهنگ كنه و ممكنه جزئييات طرح تغييراتي بكنه (منظورم اينه كه اين قسمت جزئ وظايف طراحه و نميتونه بگه طرحم همينه و بايد كل مبلغ پرداخت بشه.البته به شرطي كه كارفرما نخواد كلا طرح رو عوض كنه وگرنه درصدي به دستمزد طراحي اضافه ميشه كه بايد همون اول تو قرار داد ذكر بشه) و بعد از تحويل طرح نهايي كل مبلغ طراحي فاز يك تحويل گرفته ميشه.در اينجا اگه كارفرما بخواد طرح رو اجرا كنه پروژه وارد فاز دوم طراحي مي شه.

حالت دوم اينه كه از همون اول كه كارفرما رزومه طراح رو ميبينه با طرح ها ارتباط برقرار نمي كنه و اصلا طرز فكرش كلا متفاوته.مثلا يه كسي ميخواد يه خونه نئوكلاسيك تجمل گرا طراحي كنه و مراجعه ميكنه به يه طراحي كه ذهن حاكم بر طراحيش كمينه گرا و مدرنه.به نظر من اينجا اصلا نبايد طراحي رو قبول كرد.
    paion آواتار ها
    کاربر
    فرسته‌ها در انجمن
    43

حالا اگر امکان داره دقیق تر بحث کنیم
    یعنی تفاوت هست بین طراحی دستی و طراحی با تریدی مکس و طراحی ای که زبانی توضیح داده میشه
    هر کدوم قیمت خاص دارند یا فرقی نداره؟
    هر کدوم تخصص و مهارت و صرف زمان مخصوص به خود را داره
    از نظر ریالی دقیق تر صحبت کنید
    که دستمزد طراح بستگی به متراژ حساب میشه یا زمانی که برای طراحی صرف کردیم؟
    Farzan آواتار ها
    عضو ارشد
    فرسته‌ها در انجمن
    281

من تا حالا چيزي در باره ي طراحي زباني نشنيدم. چون معمولا طرح يه پديده بصريه نه شنيداري
    خير اصولا تفاوتي بين طراحي دستي و 3d وجود نداره به شرطي كه قدرت دست در ارائه طرح به اندازه ي 3d باشه و خروجي طرح كاملا شفاف و گويا باشه. بايد به اين نكته توجه كرد كه طرف مقابل شما عمدتا در طراحي تخصصي نداره بنا براين نبايد يه اسكيس به كارفرما تحويل داد و انتظار داشت كه تجسم خوبي از فضا داشته باشه. يعني در كار دستي بايد سايه ها متريال ها نور و.... نشون داده بشه كه به مراتب كار سخت تر و وقت گير تري از سه بعدي سازي كامپيوتريه.
    .
    متاسفانه در بسياري از قرار دادها با توجه به متراژ حساب ميشه اما اينها معمولا شامل طرح هايي هستن كه خروجي شون قابل پيش بينيه. (مثل يه آپارتمان 4 طبقه كه سطح اشغالش مشخصه و هر طبقش دوتا واحد تيپ با كيفيت متوسط داره يك باكس پله در وسط و همكف پيلوته).
    اما طراحي كه در اون ايده پردازي انجام مي شه و به توانايي خاص طراح وابسته ست معمولا به اين صورت نيست و طراح دستمزد رو تعيين مي كنه و گاهي هم توافقيه و اصلا معيار دقيقي نداره. براي مثال يه طراح شناخته شده و با تجربه ممكنه براي طراحي يه ويلا 20 ميليون تومن بگيره اما يك طراح جوون ممكنه با 5ميليون تومن همون متراژ رو طراحي كنه .
    ویرایش به دست Farzan : 10-08-25 در ساعت 23:36
    Nassim_m آواتار ها
    کاربر
    فرسته‌ها در انجمن
    36

پیش فرض دستمزد طراحی

سلام

بنظر من چون تو کشور ما قانونی برای کپی های غیر قانونی وجود نداره، بهتره طرح هاتون رو به هیچکسی نشون ندین. و برای هر مشتری مشخص کنید که چه مقدار دستمزد(حق القدم) میگیرید برای دیدن مکانی که قرار دکور بشه، چه مقدار برای طرحی که میزنید چه اجرا بشه و چه نشه و چه مشتری خوشش بیاد و چه نیاد، و چه مقدار دستمزد برای اجرای کار میگیرید. بعد از همه اینها و گرفتن تمام یا نیمی از پول قبل از شروع کار و بستن قرارداد طرح هاتون رو با خیال راحت نشون بدید.
    amirreza1717 آواتار ها
    عضو فعال
    فرسته‌ها در انجمن
    204

تا اون جا كه من ديدم الان ديگه همه كارا با تري دي مكسه
    lady_atieh آواتار ها
    مدیر ارشد
    فرسته‌ها در انجمن
    5,140

نقل قول نوشته اصلی توسط amirreza1717 نمایش پست ها
    تا اون جا كه من ديدم الان ديگه همه كارا با تري دي مكسه
    لطفا از نقل قول استفاده کنین ببینیم منظورتون با کدوم پسته !!
صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 12 از 35

اطلاعات بحث

کاربرانی که در حال مشاهده این بحث هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این بحث است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)