ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی “ ورود به حساب” کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11
    Navid آواتار ها
    مدیر طراحی‌صنعتی (در مرخصی)
    فرسته‌ها در انجمن
    2,750

Lightbulb چه پیشنهادی برای بخش طراحی صنعتی دارید؟

همونطور که می دونید (شایدم هنوز نمی دونید!) خانم نوری -zrnots- چند روزه که مدیر بخش طراحی صنعتی شدن و قراره از این به بعد از اطلاعات و تجربیات ایشون استفاده کنیم.
    بعد از صحبت هایی که با هم داشتیم قرار شد با کمک شما دوستان ، بخش طراحی صنعتی رو بهبود بدیم و نواقص اون رو رفع کنیم.به همین منظور از شما می خوایم که ایده ها و پیشنهادات خودتون رو برای ارتقای این بخش تو این تاپیک بیان کنید.

ما نظرات شما رو بررسی می کنیم و در صورتی که امکان اجرای اون ایده یا پیشنهاد وجود داشت مطمئن باشید که حتما از اون استفاده می کنیم.

لطفا برای منظم موندن تاپیک به موارد زیر دقت کنید:

1-سعی کنید نظرات خودتون رو در یک پست بگید تا تاپیک شلوغ نشه

2-لطفا از پاسخ دادن به پست باقی دوستان خودداری کنید- هر کس مختاره هر ایده ای داره (تا وقتی در چارچوب قوانین کافه باشه) بگه

3-این تاپیک صرفا برای استفاده از نظرات شما ایجاد شده و مدیران بخش تو این تاپیک پاسخی به دوستان نمی دن پس سوالات ، انتقادات و باقی موارد رو به صورت خصوصی مطرح کنید تا در اسرع وقت رسیدگی بشن

4-این تاپیک به تمام بخش طراحی صنعتی به جز گرایش های "طراحی خودرو و وسائل حمل و نقل "و "طراحی جواهر و زینت‌آلات " تعلق داره - در صورتی که پیشنهاداتون به این دو بخش مربوط میشه، لطفا شخصا اون رو با مدیران مستقیم این دو بخش در میون بذارید.

و دو نکته ی مهم:

همونطور که گفتم نظراتی که اینجا مطرح میشه ، فقط در صورت عملی بودن استفاده میشن پس ، ممکنه بعضی از نظرات شما به هر دلیل اجرا نشن.

متاسفانه مجبور به حذف پست هایی هستیم که موارد بالا رو رعایت نکرده اند.

در نهایت ، ازتون می خوایم که اگر به پیشرفت و بهبود بخش طراحی صنعتی اهمیت میدید ایده هاتون رو با ما در میون بذارید
    parse آواتار ها
    عضو برجسته طراحی‌صنعتی و نقاشی
    فرسته‌ها در انجمن
    819

Lightbulb

به نظر من به بخش سبک شناسی ، تاریخچه طراحی صنعتی و شناخت طراحان خیلی کم اهمیت داده شده و بیشترین ارسال ها مربوط به بخش طراحی محصول هست؛ در صورتی که سبک شناسی یه بخش مهم هستش و از نظر علمی میتونه خیلی مفید باشه
    بخش مواد و مصالح خیلی ضغیفه در صورتیکه یه طراح صنعتی باید با مواد آشنایی داشته باشه با توجه به این که عنوان این بخش طراحی صنعتی هست به بخش طراحی توجه بیشتری شده تا به بخش صنعت
    ضمن اینکه میتونیم یک سری مسابقه تو زمینه طراحی محصولات داشته باشم که هم خلاقیت رو تقویت میکنه هم در کنار طراحی دوستان با نقد و بررسی طرح ها میشه با اصول طراحی، نکات و مواد مناسب با طرح آشنا شد، صنعتی فکر کردن و ایده پردازی رو یاد گرفت که خودش یه زمینه آموزشی هم هست و یک رقابت و پویایی هم تو بخش طراحی صنعتی ایجاد میکنه
    حتی میشه یه بخش هم در زمینه نقد و بررسی آثاری داشت که نقش بزرگی تو تحولات این رشته داشتن
    در همین جهان است که دست کم میتوانی امیدوار باشی روزی کلک خودت را بکنی،امیدی که در آن جهان نمیتواند وجود داشته باشد!
    FANTOM آواتار ها
    عضو فعال
    فرسته‌ها در انجمن
    374

همونطورکه درجریان هستید و اشاره هم شد تا حالا بیشترین فعالیتها در بخش طراحی خودرو و طراحی جواهرات بوده ودربقیه تاپیکها بیشتر فعالیتها منحصر شده به نمایش محصول ازمنابع مختلف . البته نه تنها نمایش محصول مشکلی نداره بلکه یکی ازضروریات تاپیک طراحی صنعتیه فقط باید دقت کرد که به یک بیننده صرف تبدیل نشیم . حدود یکسال پیش پیشنهاد گذاشتن رقابت در طراحی محصول رو مطرح کردم وغیراز دوسه نفری ازدوستان , اعلام آمادگی وحمایت دیگه ای برای شرکت در این کار نشد ولی جای خوشحالیه که بالاخره قراره در این زمینه حرکتی صورت بگیره . پیشنهادم اینه که در دوره های زمانی خاص مثلا دو هفته یا یکماه یکبار موضوعی برای طراحی محصول اعلام بشه ودرطول دوره کارها ارایه و نقد بشه . وبرای اینکه شور وشوق شرکت در این رقابت افزایش پیدا کنه جوایزی رو هم درنظر گرفت . من فکر میکنم در این کار باید روی ایده پردازی در طراحی محصول تاکید بیشتری باشه چون در طراحی محصول هنوزذهنمون زیاد درگیر محدودیتهای تکنولوژی ویا جنس محصول هست وممکنه گاهی یک ایده خوب رو فدای تکنولوژیهای فعلی کنیم . باید تلاش کنیم از یه سری قالبهای فکری اینچنینی ودست وپاگیرخودمونو خلاص کنیم . ازونجاییکه ممکنه خیلیها به محیطهای ساخت یا کارگاهی دسترسی نداشته باشند در صورتیکه عملی بود میشه در نقد طرحهای ارایه شده , درمورد نحوه ساختشون هم بحث کنیم تا کم کم آشنایی بیشتری با متریالها و تکنولوژی اونها پیدا کنیم . البته بازم میگم شخصا نظرم اینه که اولویت , توجه به ایده پردازی باشه
    برخورداری آواتار ها
    کارشناس طراحی خودرو
    فرسته‌ها در انجمن
    1,632

من نمیدونم چطوری میشه این کار رو کرد ، اما برای زنده نگه داشتن قوه تخیلتون و حل مسائل مختلف که در آینده شغلی با اون درگیر خواهید بود ، باید بچه های طراحی صنعتی از همین حالا تمرین داشته باشند.
    خوبه که یه بخشی احداث بشه که توش از مشکلات و معضلات ساخت محصولات صحبت بشه و براش راه حل بیاریم و اسکچ بزنم... یه چیز تو مایه طوفان ذهنی ، البته اینبار تو نت.
    دقت کنید همین راه حل ها باعث شده که الان یه محصولی مثل تبلت های 7 اینج ساخته بشه و اگه این تبادل نظرها نبود ، الان همه پای سیستم های 15 کیلویی پی سی بودیم و نهایتاً به نوت بوک راضی بودیم ، در حالی که بنده الان اینترنت رو توی جیب کتم دارم... به همین راحتی...
    تکنولوژی خیلی پیشرفت کرده و میتونیم راه حل های جدیدی بگذاریم که از چیزهایی مث دوربین های فوق العاده کوچک تا ال ای دی هایی به نازکی کاغذ استفاده کنیم. بنا نیست خودمون بسازیم ، میتونیم گروهی کار کنیم و توی مسابقاتی مثل رددات و آی اف شرکت کنیم و نتیجش رو هم ببریم. میتونیم تیم هایی تشکیل بدیم که بعضی ها ایده پردازی کنند و اسکچ بزنند و بعضی های دیگه هم مدل سه بعدی کنند و گروه سوم هم مطالب رو چیدمان گرافیکی کنند و ترجمه کنند....
    این پویایی رو خودمون باید بدست بیاریم و کسی برامون دل نمیسوزونه مگه خودمون یه حرکی بکنیم....
    میتونه مثل یک دانشگاه مجازی عمل کنه... همیشه فکر چند نفر بهتر از ذهن یک نفر عمل میکنه و تمرین کار گروهی نتیجه میده و در آخر هم میتونه تبدیل به یک نمایشگاه سالانه بشه که دیدید که سابقه نمایشگاه از تصور تا واقعیت توی طراحی خودرو چقدر مثبت بود...
    موفق باشید.
    e_boy آواتار ها
    مدیر نرم افزار SolidWork‏
    فرسته‌ها در انجمن
    629

به نظر من ایجاد یه گروه و ارائه یک محصول تولید شده از بخش طراحی صنعتی می تونه باعث آشنا شدن اعضای این قسمت با یکدیگر و همچنین جذب افراد به سایت بشه...البته اگه این محصول در نمایشگاهها نمایش داده بشه و یا حتی اگه بشه براش اسپانسر پیدا کرد....
    .
    یه بار تصمیم گرفته شد که واسه کافه یه خودرو طراحی بشه و البته شروع هم کردیم و جناب برخورداری عزیز هم شروع به یه سری راهنمایی ها و کمکهای مفید کردن ولی نمی دونم چزا یه دفه از هم پاچید ... فکر میکنم به خاطر نبود یه مدیریت درست و حسابی و یا شاید بهتر بگیم اجبار برای بچه ها بود...امروزه دیگه زیاد نیستن کسایی که واسه دلشون یه کاریو انجام بدن..ولی واقعا اگه بشه یه تیم جور کرد شک ندارم که بترکونه
    sketch آواتار ها
    کاربر
    فرسته‌ها در انجمن
    42

پیش فرض 1 پیشنهاد

سلام پیشنهادم این که 1تاپیک هم در این بخش (طراحی صنعتی) برای نقشه کشی صنعتی اختصاص بدیم .چون یکی از base های طراحی صنعتیه .

با تشکر
    ویرایش به دست sketch : 11-05-03 در ساعت 08:57 دلیل: اصلاح
    ashraf mirzaee آواتار ها
    کاربر
    فرسته‌ها در انجمن
    53

پیش فرض پیشنهاد

با سلام و احترام به همه اعضاء

به نظر من مهمترین چیزی که یه طراح صنعت احتیاج داره خلاقیت هست و روش های زیادی واسه ایجاد و پرورش خلاقیت وجود داره اگه یه موضوع تحت عنوان پرورش خلاقیت یا چگونه فکر خلاقی داشته باشیم و یا هر عنوان دیگه ای که این مضمون رو به خواننده برسونه که تو این تاپیک میتونن خلاقیتشون رو بالا ببرن باشه فکر کنم خواننده های زیادی داشته باشه و بخش طراحی صنعتی رو کاملتر کنه
    و تو این تاپیکی که عنوان کردم میشه این روش ها رو یاد داد کسانی که خلاق هستند میتونن طرز فکرشون رو که تجربی هم هست بگن و یا کتابی رو که در این باره هست معرفی کنن و به اختصار شرح بدن کتاب هایی مثل مگا خلاقیت و ...
    admin آواتار ها
    مدیر سایت
    فرسته‌ها در انجمن
    3,946
    فرسته‌های وبلاگی
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط ashraf mirzaee نمایش پست ها
    با سلام و احترام به همه اعضاء

به نظر من مهمترین چیزی که یه طراح صنعت احتیاج داره خلاقیت هست و روش های زیادی واسه ایجاد و پرورش خلاقیت وجود داره اگه یه موضوع تحت عنوان پرورش خلاقیت یا چگونه فکر خلاقی داشته باشیم و یا هر عنوان دیگه ای که این مضمون رو به خواننده برسونه که تو این تاپیک میتونن خلاقیتشون رو بالا ببرن باشه فکر کنم خواننده های زیادی داشته باشه و بخش طراحی صنعتی رو کاملتر کنه
    و تو این تاپیکی که عنوان کردم میشه این روش ها رو یاد داد کسانی که خلاق هستند میتونن طرز فکرشون رو که تجربی هم هست بگن و یا کتابی رو که در این باره هست معرفی کنن و به اختصار شرح بدن کتاب هایی مثل مگا خلاقیت و ...
    [ame="http://www.cafedexign.com/forumdisplay.php?f=125"]خلاقیت، نوآوری و ایده‌یابی[/ame]
    ashraf mirzaee آواتار ها
    کاربر
    فرسته‌ها در انجمن
    53

نقل قول نوشته اصلی توسط admin نمایش پست ها

با سلام و احترام خدمت ادمین محترم
    حقیقتا سایت بزرگ هست و مطالبش زیاد و گسترده و من هم فرصت کمی برای اینترنت دارم به همین خاطر به جز بخش طراحی صنعتی و جواهرات فرصت نمی کردم به بقیه بخش ها سر بزنم و دیدم تو بخش طراحی صنعتی مبحث خلاقیت و تمرین برای بالا بردنش نیست برای همین این پیشنهاد رو دادم و تا امروز که ادمین این پست رو ننوشته بودند به خاطر کامنت های اعتباری و پیغام هایی که به من دادند فکر میکردم کلا مبحث خلاقیت نیست چون انگار بقیه هم مثل من متوجه بخش خلاقیت تو بخش عمومی هنر نشده بودند که موافق ایجاد این تاپیک بودند و کمبودشو احساس کرده بودند به هر حال من از مدیر محترم سایت عذر میخوام که توجه کافی نداشتم.اما با صحبتی که با مدیر بخش طراحی صنعتی داشتم فکر کنم بتونیم مبحث خلاقیت در طراحی صنعتی رو تو بخش طراحی صنعتی داشته باشیم که این بستگی به نظر بقیه دوستان و مدیران داره.
    ویرایش به دست ashraf mirzaee : 11-05-11 در ساعت 01:23
    moradi_2_sm آواتار ها
    کاربر برجسته
    فرسته‌ها در انجمن
    911

به نظر من یه قسمت بزارید به نام ارتباط بین صنایع دستی و طراحی صنعتی خیلی برای ذانشجو های ارشد می تونه مفید باشه
    romina!!!ladybird آواتار ها
    کاربر
    فرسته‌ها در انجمن
    13

سلام عزیزان.جای طراحی فنی و مکانیزماای مهمی که پرکاربرد هست برامون تو کافه کمه. نه در حد مکانیک و صنایع. قابل کاربرد برای ما.حداقل یه آرشیو از پرو زه های کلاسیمون
نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11

اطلاعات بحث

کاربرانی که در حال مشاهده این بحث هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این بحث است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)