ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی “ ورود به حساب” کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 2 از 11 نخست 1 2 3 4 ... آخرین
نمایش نتایج: از 13 به 24 از 122
    بهروز 3d آواتار ها
    کاربر
    فرسته‌ها در انجمن
    63

نقل قول نوشته اصلی توسط BluePhoenix نمایش پست ها
    شما بندی رو که میفرمایید چنین چیزی نوشته بگید. دقت کنید جدولی ارایه شده که بر اساس اون کمیسیون عمل میکنه. میباد میبینه آیا شما در رشته تون ای جدول 87 واحدی رو گذروندید یا نه. اگه 70& این واحد ها در رشته ی شما گذرونده شده باشه اکی میگیرید.(پیوست 6)
    این رو مطالعه بفرمایید
    منظور من این بخشنامه نبود بلکه دستوالعمل جدید اومده وقت کردید یه سر به سازمان مسکن و شهرسازی برید
    Unrated آواتار ها
    مدیر بخش عمومی
    فرسته‌ها در انجمن
    2,322

نقل قول نوشته اصلی توسط بهروز 3d نمایش پست ها
    منظور من این بخشنامه نبود بلکه دستوالعمل جدید اومده وقت کردید یه سر به سازمان مسکن و شهرسازی برید
    اگه به دوستان لینک ارایه کنید ممنون میشم.
    با توجه به اینکه این آخرين مصوبات كميسيون هم ارزي رشته‌ها براساس عنوان مدرك تحصيلي دانشگاه ها بود.
    مجیزی که بنده میدونم این هست که یه مشکلاتی برای دوستانی که مدرکشون علمی کاربردی بوده وجود داشته که گویا براش راه حل تراشیدن.
    به هر حال این هم روشی است برای کنترل کارهای اشتباه گذشته ی این دوستان.
    ویرایش به دست Unrated : 11-06-29 در ساعت 15:14

iman taha آواتار ها
    عضو برجسته‌ی معماری
    فرسته‌ها در انجمن
    3,156

نقل قول نوشته اصلی توسط mr.4m4n نمایش پست ها
    شاید در وهله اول این مساله منفی به نظر برسه ولی اگه بیشتر بهش فکر کنید خواهید دید که کار درستیه ( به نظر من ) حتی برای خود دانشجوی کارشناسی ناپیوسته. فکر کنم قبول داشته باشید که متاسفانه سیستم آموزشی کارشناسی ناپیوسته موفق نبوده بالا خص از این لحاظ که به دانشجویان بقبولونه که طراحی یک امر ذهنی تئریه و نه خطااطی. تعداد دانشجویی که در این مقطع گرفته میشه هم بسیار زیاده. خب حالا اگه به همه این افراد که باور کنید خیلیهاشون از معماری بدشون هم میاد ، مدرک طراحی بدن فکر کنید چه بلایی سر مردم و جامعه و بازار کار معماری میاد؟ همین الانش هم تعداد معمارای فعالی که وجود دارن مشکل دارن ( چه از لحاظ طراحی و چه از لحاظ بازار ) ولی رشد تعداد اونها اندک بوده حالا یه دفعه جمعیت طراحها بالای 200 برابر بشه چی خواهد شد؟!
    فکر کنم این قانون باعث بشه که حق به حق دار برسه ، یعنی اون عده ای که زحمت کشیدن و معماری بلد شدن ، خوانهد تونست در طراحی سهیم بشن ولی به طور وابسته. الانش هم که شرایط بازار همینه دیگه. به نظر من اگه کسی واقعا معماری بلد باشه نباید از این قانون بدش بیاد بلکه باید استقبال هم بکنه چون شرایط کاری بهتری براش ایجاد میکنه وگرنه باید تلاش بکنه در بین گروه فارغ التحصیلان معماری مدرک داری که الان سالیانه فکر کنم بالای 70-80 هزار نفر بهش اضافه میشن ( و تا ده سال پیش این رقم 150 نفر هم نبوده!! ) کاری برای خودش دست و پا کنه که معلومه کار سختیه و اگه هم پیدا کنه با حداقل درآمد ممکن خواهد بود چون میدونن اگه این یکی قبول نکنه هزاران نفر دیگه هستن که طالب همون درآمد کم هم باشن.
    من امیدوار هستم به خاطر معماری به خاطر مردم و جامعه و به خاطر خود دانشجو ، این قانون رو عوض نکنن.

البته حرف شما متین استاد بزرگوار
    ولی این انصاف نیست که تر و خشک با هم بسوزند من مطمئن هستم عده ایی هستند که واقعا تلاش می کنند و زحمت می کشند برای درس خوندن حالا به دلایلی مجبور شدن رشته فنی حرفه ایی رو انتخاب کنند و بی خبر از این آینده بعد از کلی تلاش با این محدودیت رو برو بشنود به نظرم به جای حذف کردن بهتر بود که شرایط ورود رو سخت می کردند که واقعا آدم های با سواد و با معلومات بالا به این عرصه قدم بگزارند ! در ثانی همین عزیزانی که کارشناسی پیوسته هستند واقعا از نظر شما سطح معلوماتشون بالاتر ه از کارشناسی ناپیوسته هستش؟؟ بغیر از دانشگاه های مطرح و نامدار بقیه تغریبا در یک سطح هستند !
    به نظر بنده اصلا کار درستی نیست و حق بسیاری طبق معمول ضایع خواهد شد
    ببخشید استاد
    موفقیت به سراغ کسانی می آید که آن قدر در تلاشند که وقت نمی کنند دنبال آن بروند.
    بهروز 3d آواتار ها
    کاربر
    فرسته‌ها در انجمن
    63

نقل قول نوشته اصلی توسط BluePhoenix نمایش پست ها
    اگه به دوستان لینک ارایه کنید ممنون میشم.
    با توجه به اینکه این آخرين مصوبات كميسيون هم ارزي رشته‌ها براساس عنوان مدرك تحصيلي دانشگاه ها بود.
    مجیزی که بنده میدونم این هست که یه مشکلاتی برای دوستانی که مدرکشون علمی کاربردی بوده وجود داشته که گویا براش راه حل تراشیدن.
    به هر حال این هم روشی است برای کنترل کارهای اشتباه گذشته ی این دوستان.
    به دلایل نا معلومی در هیچ یک از سایتها در مورد این قضیه بحث یا اطلاع رسانی نشده و در حال حاضر هم خیلی ها از این قضیه بی خبر هستن؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    archidisaa آواتار ها
    عضو فعال
    فرسته‌ها در انجمن
    437

نقل قول نوشته اصلی توسط Eman taha نمایش پست ها
    البته حرف شما متین استاد بزرگوار
    ولی این انصاف نیست که تر و خشک با هم بسوزند من مطمئن هستم عده ایی هستند که واقعا تلاش می کنند و زحمت می کشند برای درس خوندن حالا به دلایلی مجبور شدن رشته فنی حرفه ایی رو انتخاب کنند و بی خبر از این آینده بعد از کلی تلاش با این محدودیت رو برو بشنود به نظرم به جای حذف کردن بهتر بود که شرایط ورود رو سخت می کردند که واقعا آدم های با سواد و با معلومات بالا به این عرصه قدم بگزارند ! در ثانی همین عزیزانی که کارشناسی پیوسته هستند واقعا از نظر شما سطح معلوماتشون بالاتر ه از کارشناسی ناپیوسته هستش؟؟ بغیر از دانشگاه های مطرح و نامدار بقیه تغریبا در یک سطح هستند !
    به نظر بنده اصلا کار درستی نیست و حق بسیاری طبق معمول ضایع خواهد شد
    ببخشید استاد
    سلام دوست من
    من فقط چند نکته بگم
    اولا اینده ی فارغ التحصیل معماری فقط حق امضا نیست همان طوری که الان بسیاری از طراحان حق امضا ندارن اما درامد بالایی دارند یعنی اگه حق امضا رو هم بردارن بازم اون دسته از مهندسانی که باسواد و طراح باشن میتونن از طریق مختلف درامد بالایی کسب کنن حتی کسانی که سواد اجرایی خوبی دارن (اکثر دانشجویان کارشناسی ناپیوسته چنین مهارتی دارند) از لحاظ شغلی و کسب درامد بسیار موفق تر از کسانی هستند که فقط حرفه طراحی رو دنبال کردن پس سلب کردن حق امضا طراحی از این مهندسان خیانت به انها نیست بلکه خدمتی هم به انها هم به طراحان هست از این لحاظ که هر کس که در زمینه ای مهارت بیشتری دارد به سراغ همان میرود
    ثانیا درسته که بعضی از دانشجویان کارشناسی ناپیوسته سواد طراحی خوبی دارن و شاید از بعضی دانشجویان پیوسته بسیار بهتر باشن ولی این دسته بسیار کم هستند و مشت نمونه خرمن نیست شما یه نگاه به دانشگاه ازاد و دانشگاه علمی کاربری بندازین ببینین چگونه بدون کنکور ویا یک کنکور سوری اقدام به جذب دانشجو در مقاطع مختلف میکنن که میتونم به جرائت بگم بعضی از این دانشجویان نمیدونن معماری چی هست

ثالثا اگه بخوان زیاد ازمون نظام مهندسی رو سخت کنن (به نظرم در حال حاظر هم این ازمون نسبتا دشوار هست) منجر به بوجود امدن کلاسهایی ویژه این ازمون میشود که طراحان سوالات در ان شرکت میکنن (همانگونه که الان هم این کلاسها در حال شکل گیری هستن) و با گرفتن پولهای زیاد از داوطلبان راه و روش قبولی در این ازمون رو یاد میدن در این صورت این مسئله بسیار به ضرر داوطلبان شهرستانی میشود و با این روش هم نمیشه ادم با سواد رو از کسی که خودش رو برای این ازمون اماده کرده تشخیص داد بنظرم روش دشوار کردن سوالات از این جهت موثر نباشه که طراحان سوالات اشخاص مشخصی هستن

رابعا به نظرم تصویب نشدن این قانون بیشتر به جامعه مهندسان و طراحان ضربه میزند تا تصویب شدنش وقتی که ما چیزی حدود 50 هزار مهندس معمار هر ساله وارد بازار کنیم بدون داشتن دانش کافی منجر به خرابی بازار حتی برای طراحان و مهندسان باتجربه میشیم وقتی نمیتونیم جلوی پزیرش این همه داوطلب معماری رو بگیریم باید هم نظام مهندسی اقدام به چنین کاری کند
    بنظرم نباید از روی تعصب و احساس چنین کاری رو نفی کنیم
    ویرایش به دست archidisaa : 11-06-29 در ساعت 17:04
    iman taha آواتار ها
    عضو برجسته‌ی معماری
    فرسته‌ها در انجمن
    3,156

نقل قول نوشته اصلی توسط mr.4m4n نمایش پست ها
    ببینید مساله اینجاست که شما هنوز این قانون رو خوب بررسی نکردین!
    باز هم میگم : با توجه به قوانین نانوشته بازار کار ، این قانون حق طراحی کردن رو از شما نگرفته بلکه سخت ترش کرده و این هم به نفع همون عده ایه که شما میگید واقعا تلاش کردن. توجه داشته باشید که اگه این قانون نبود همه حق طراحی داشتن حتی هممه اونها که تلاشی نکردن! و قبول دارید که ضرر این قضیه باز به همون عده که تلاش کردن ضربه میزنه ! چون نخواهند تونست حقشون رو بگیرن.
    ببینید لطفا فکر کنید . اگه همه این 70-80 هزار نفر حق طراحی داشته باشن چی میشه؟!
    توجه بفرمائید استاد
    میشه گفت هنوز قانونی مصوب نشده که بررسی بشه کرد من فقط این قضیه رو توی نت و شایعه توی فروم ها دیدم و توی سایت های رسمی هم که اعلام نکردند
    و حتی توی دانشگاه از اساتید خودمون پرسیدم اونا هم نسبت به این قضیه اظهار بی اطلاعی کردند حتی یکی از اساتید ما کارمند رسمی وزارت مسکنه اونم از این قانون اطلاعایی نداشت .
    حرف منه اینه محرومیت کار درستی نیست تصمیم درستی نیست چه بسا خیلی ها با شنیدن این خبر این رشته رو رها می کنند و از درس خوندن منصرف میشن
    بعد هم با مدیریت بشه این قضیه نه اینکه محرومیت ایجاد بشه که این همه فارق التحصیل برن زیر دست یکسری آدم دیگه کار کنند چون پیوسته نیستند و نا پیوسته هستند
    اون زمانی که دیپلم های ریاضی مستقیم تا ارشد می خوندن چقدر راحت و بدون دغدغه تا اون مقطع تحصیلی بالا رفتن و الان همه هم حق طراحی دارند و کذا کذا...
    ولی دیپلمه های فنی و حرفه ایی قبل از دیپلم معماری می خونند و با ضمینه درسی وارد این رشته می شوند سه مرحله کنکور (کاردانی ، کارشناس ، کارشناسی ارشد ) رو باید با استرس و مرارت های بسیار تازه اگر خوب درس بخونن پشت کار داشته باشن و شانس بیارن پشت سر بزارن بعد از این همه دردسر بیان یهو تصمیم بگیرند که تعداد نفرات زیاد شده به شما حق طراحی نمی دیم یعنی چی آخه ؟؟
    تازه اگر هم هفتاد و هشتاد هزار نفر هم بشن توی مقیاس کشوری عددی نیست ! مگر ما این همه فارقالتحصیل دکتر نداریم چه شده ؟؟ نظام پزشکی نمی دن بهشون ؟؟
    به نظر من این باعث میشه که رقابت بالا بره
    بازم شرمنده ام استاد

نقل قول نوشته اصلی توسط archidisaa نمایش پست ها
    سلام دوست من
    من فقط چند نکته بگم
    اولا اینده ی فارغ التحصیل معماری فقط حق امضا نیست همان طوری که الان بسیاری از طراحان حق امضا ندارن اما درامد بالایی دارند یعنی اگه حق امضا رو هم بردارن بازم اون دسته از مهندسانی که باسواد و طراح باشن میتونن از طریق مختلف درامد بالایی کسب کنن
    ثانیا درسته که بعضی از دانشجویان کارشناسی ناپیوسته سواد طراحی خوبی دارن و شاید از بعضی دانشجویان پیوسته بسیار بهتر باشن ولی این دسته بسیار کم هستند و مشت نمونه خرمن نیست شما یه نگاه به دانشگاه ازاد و دانشگاه علمی کاربری بندازین ببینین چگونه بدون کنکور ویا یک کنکور سوری اقدام به جذب دانشجو در مقاطع مختلف میکنن که میتونم به جرائت بگم بعضی از این دانشجویان نمیدونن معماری چی هست

ثالثا اگه بخوان زیاد ازمون نظام مهندسی رو سخت کنن (به نظرم در حال حاظر هم این ازمون نسبتا دشوار هست) منجر به بوجود امدن کلاسهایی ویژه این ازمون میشود که طراحان سوالات در ان شرکت میکنن (همانگونه که الان هم این کلاسها در حال شکل گیری هستن) و با گرفتن پولهای زیاد از داوطلبان راه و روش قبولی در این ازمون رو یاد میدن در این صورت این مسئله بسیار به ضرر داوطلبان شهرستانی میشود و با این روش هم نمیشه ادم با سواد رو از کسی که خودش رو برای این ازمون اماده کرده تشخیص داد بنظرم روش دشوار کردن سوالات از این جهت موثر نباشه که طراحان سوالات اشخاص مشخصی هستن

رابعا به نظرم تصویب نشدن این قانون بیشتر به جامعه مهندسان و طراحان ضربه میزند تا تصویب شدنش وقتی که ما چیزی حدود 50 هزار مهندس معمار هر ساله وارد بازار کنیم بدون داشتن دانش کافی منجر به خرابی بازار حتی برای طراحان و مهندسان باتجربه میشیم وقتی نمیتونیم جلوی پزیرش این همه داوطلب معماری رو بگیریم باید هم نظام مهندسی اقدام به چنین کاری کند
    بنظرم نباید از روی تعصب و احساس چنین کاری رو نفی کنیم

سلام از ماست قربان
    جواب اولا
    درسته نیست ولی خیلی ها هم به این قضیه امید دارن و بخاطر همین دارند درس می خونند به نظرم بهتره به این قضیه میدانی نگاه کنیم
    درامد بالا هم بله هر کسی می تونه داشته باشه چه با مجوز و چه بی مجوز
    مهم اینکه که اقدام درستی نیست

جواب ثانیا
    اینو قبول دارم
    ولی شما خودتون کلاهتون رو قاضی کنید به غیر از دانشگاه های مطرح و نامی
    آقا واقعا سطح علمی دانشگاه های دولتی و یا آزاد که کارشناسی پیوسته هستند بالاست
    شما در صد مقالات علمی و نمونه کارهای پایانی بچه های این دانشگاه ها رو با هم قیاس کنید به این نتیجه ایی که من عرض می کنم خواهید رسید
    بازم هم تاکید می کنم میدانی به این قضیه نگاه کنید

جواب ثالثا
    برادر من عرض کردم اون آقایونی که میان این تصمیمات رو میگیرن باید از پس مدیریت و مشکلاتش هم بر بیان که البته بعید می دونم! ولی باید برای این قضیه هم چاره ایی کنند
    محدودیت و محرومیت راهش نیست

جواب رابعا
    این اصلا قبول ندارم
    توی جواب استاد هم عرض کردم توی مقیاس کشوری اصلا عددی نیست این تعداد فارق التحصیل و از طرفی هم انقدر کار کردن در ضمینه معماری متنوع هست که هر کس می تونه جذب یکی از این فعالیت ها بشود
    من از روی تعصب این رو نمی گم خدا شاهده دلم واسه این می سوزه که یه سری جوون چندین سال عمرشون رو گزاشتن واسه رسیدن به این قضیه !

موفق باشید
    ویرایش به دست iman taha : 11-06-29 در ساعت 17:42
    archidisaa آواتار ها
    عضو فعال
    فرسته‌ها در انجمن
    437

نقل قول نوشته اصلی توسط بهروز 3d نمایش پست ها
    سلام استاد عزیز ممنون از اینکه به این تایپیک جواب دادید حرف شما کاملا متین اما مسئله اینجاست اگه حرف شما درست باشه و بچه های کارشناسی ناپیوسته در طراحی ضعیف باشن اما مطمئنن بچه های پیوسته وضعشون بهتر از اونا نیست و اینکه این مطلب باید در همان موقع شروع به کار دانشگاه ها برای ارائه کارشناسی ناپیوسته به دانشجویان اعلام میشد نه در حال حاظر که مدارک کارشناسی داده شده خیلی ها به امید کار طراحی اومدن این رشته الان باید چکار کنن آیا نظارت خالی جوابگوی این سیل انبوه فارغ التحصیل خواهد بود چون این مسئله به نفع برخی از همکاران هستش دارید اونو تایید میکنید اگه خودتون از گروه دوم بودید نظر دیگه داشتید مطمئنن؟؟؟؟ این اوج نامردیه نامردی البته من نه نظام امتحان میدم نه دنبال طراحی بودم ونه هستم من کار پیمانکاری میکنم از کارم هم راضی هستم اما دوستان عزیز دیگه باید با شرایط موجود چکار کنن شما یه راهی نشون بدید؟؟؟؟؟؟
    خود شما میگین شغلتون پیمانکاری هست و از شغلتون هم راضی هستین و به دنبال طراحی هم نیستین به نظرم این گفته مشخص کننده یک واقعیت هست کسی که سواد اجرایی خوبی داره بسیار موفق تر هست از کسی که فقط کار طراحی انجام میده این یک واقعیت هست که اگه تو بازار دنبال اجرا باشیم درامد بیشتری نسبت به کسی که طراحی انجام میده داریم البته سختی کار نیز هست پس نباید ناراحت داوطلبانی باشیم که حق طراحی از اونا سلب شده چون اگه مهارت داشته باشن میتونن درامد خوبی کسب کنن (البته بعید میدونم 80 درصد فارغ التحصیلان بعضی دانشگاهها همین مهارت رو داشته باشن) و از یک لحاظ این قانون به نفع مردم نیز هست که کسانی کارشون رو طراحی میکنن که صرفا طراح هستن و مهارت بهتری در طراحی دارن از لحاظ دیگر به نفع طراحان نیز هست چون امنیت شغلی دارن
    ویرایش به دست archidisaa : 11-06-29 در ساعت 17:55
    archidisaa آواتار ها
    عضو فعال
    فرسته‌ها در انجمن
    437

نقل قول نوشته اصلی توسط Eman taha نمایش پست ها
    توجه بفرمائید

سلام از ماست قربان
    جواب اولا
    درسته نیست ولی خیلی ها هم به این قضیه امید دارن و بخاطر همین دارند درس می خونند به نظرم بهتره به این قضیه میدانی نگاه کنیم

جواب ثانیا
    اینو قبول دارم
    ولی شما خودتون کلاهتون رو قاضی کنید به غیر از دانشگاه های مطرح و نامی
    آقا واقعا سطح علمی دانشگاه های دولتی و یا آزاد که کارشناسی پیوسته هستند بالاست
    شما در صد مقالات علمی و نمونه کارهای پایانی بچه های این دانشگاه ها رو با هم قیاس کنید به این نتیجه ایی که من عرض می کنم خواهید رسید
    بازم هم تاکید می کنم میدانی به این قضیه نگاه کنید

جواب ثالثا
    برادر من عرض کردم اون آقایونی که میان این تصمیمات رو میگیرن باید از پس مدیریت و مشکلاتش هم بر بیان که البته بعید می دونم! ولی باید برای این قضیه هم چاره ایی کنند
    محدودیت و محرومیت راهش نیست

جواب رابعا
    این اصلا قبول ندارم
    توی جواب استاد هم عرض کردم توی مقیاس کشوری اصلا عددی نیست این تعداد فارق التحصیل و از طرفی هم انقدر کار کردن در ضمینه معماری متنوع هست که هر کس می تونه جذب یکی از این فعالیت ها بشود
    من از روی تعصب این رو نمی گم خدا شاهده دلم واسه این می سوزه که یه سری جوون چندین سال عمرشون رو گزاشتن واسه رسیدن به این قضیه !

موفق باشید
    دوست من
    منظور من از موفقیت در بازار کار از لحاظ درامد فقط به این دلیل بود که کسانی که مهارت اجرایی دارن(کارشناسان ناپیوسته) اگه وارد این حوزه بشن(حوزه نظارت و اجرایی) و خود رو محدود به طراحی نکنن در کشور ما موفق تر هستن و متاسفانه این یک واقعیت هست

اره درست میگین اگه بیاییم کارهای پایانی همه دانشجوها رو باهم مقایسه کنیم تقریبا همه در یک سطح هستن چه پیوسته و چه ناپیوسته اما نباید منکر یک واقعیت شد ایا همه خودشون این کارهارو انجام میدن من خودم کار دانشجویی انجام میدم میبینم که چگونه از بعضی دانشگاهها برای درسهای مختلفشون دنبال کار اماده هستن حتی درس طرح که درس اصلی هست (البته این از لحاظ مالی به نفع ماهاست:D(مزاح)) واقعا فکر میکنین دانشجوهای دانشگاههای مختلف قدرت طراحی یکسانی دارن من پیشنهاد میکنم بجای تحقیقات میدانی یه نگاه به ازمون اسکیس ارشد بندازین ببینین چند درصد قبول شدگان ازمون اسکیس با نمره بالا. دانشجوی کارشناسی ناپیوسته دانشگاه مثلا علمی کاربردی هستن :Dو چند درصد دانشجو کارشناسی پیوسته البته بازهم در این شکی نیست که امتحان اسکیس ارشد مشخص کننده قدرت طراحی فرد نیست اما باز هم نوعی امتحان هست و دارای شرایط یکسان برای همه
    ویرایش به دست archidisaa : 11-06-29 در ساعت 18:08
    iman taha آواتار ها
    عضو برجسته‌ی معماری
    فرسته‌ها در انجمن
    3,156

سلام از ماست قربان
    جواب اولا

جواب ثانیا.....
    دوست من
    منظور من از موفقیت در بازار کار از لحاظ درامد فقط به این دلیل بود که کسانی که مهارت اجرایی دارن(کارشناسان ناپیوسته) اگه وارد این حوزه بشن(حوزه نظارت و اجرایی) و خود رو محدود به طراحی نکنن در کشور ما موفق تر هستن و متاسفانه این یک واقعیت هست

اره درست میگین اگه بیاییم کارهای پایانی همه دانشجوها رو باهم مقایسه کنیم تقریبا همه در یک سطح هستن چه پیوسته و چه ناپیوسته اما نباید منکر یک واقعیت شد ایا همه خودشون این کارهارو انجام میدن من خودم کار دانشجویی انجام میدم میبینم که چگونه از بعضی دانشگاهها برای درسهای مختلفشون دنبال کار اماده هستن حتی درس طرح که درس اصلی هست (البته این از لحاظ مالی به نفع ماهاست:D(مزاح)) واقعا فکر میکنین دانشجوهای دانشگاههای مختلف قدرت طراحی یکسانی دارن من پیشنهاد میکنم بجای تحقیقات میدانی یه نگاه به ازمون اسکیس ارشد بندازین ببینین چند درصد قبول شدگان ازمون اسکیس با نمره بالا دانشجوی کارشناسی ناپیوسته دانشگاه مثلا علمی کاربردی هستن :Dو چند درصد دانشجو کارشناسی پیوسته البته بازهم در این شکی نیست که امتحان اسکیس ارشد مشخص کننده قدرت طراحی فرد نیست اما باز هم نوعی امتحان هست و دارای شرایط یکسان برای همه

حرف شما متین ! همه اینایی که گفتین حرف حساب و درست
    ولی آیا مگه اساتید همین دانشگاه های علمی کابردی فارقالتحصیلان ارشد پیوسته نیستند؟؟
    ببنید این خانه از پایبست ویران است :D
    من خودم نه علمی کاربردی تحصیل می کنم نه آزاد !
    نمی خوام هم طرفداری کنم
    توی همین نت با افراد زیادی که توی دانشگاه های مختلف معماری سراسر کشور تحصیل می کنند در ارتباطم و نمونه کار های خودشونو و همکلاسی هاشونو قیاس می کنم و می بینم
    بغیر از چند تا دانشگاه بزرگ و معروف به جرات میشه گفت سطح علمی همه پایینه و در یک سطح هستند حالا می خوان اسمش رو بزارن پیوسته یا ناپیوسته یا پودمانی یا علمی کاربردی و یا هر واژه دیگه ایی...
    امتحان اسکیس هم فکر نمی کنم بشه برای سنجش سطح علمی دانشجویان استفاده کرد
    بلاخره همون دانشجوی علمی کاربردی هم اگر جلسات خصوصی اسکیس صدیق ، طایفه ، امید آذر و ... بره شاید از خیلی ها بهتر کار بکنه
    orangephoenix آواتار ها
    مدیر معماری و طراحی‌داخلی
    فرسته‌ها در انجمن
    1,827

دوستان بهتره روند تاپیک رو از حالت خودش منحرف نکنیم ... بحث سر قدرت و زیر سوال بردن تواناییهای دوستان نبوده ... حالا چه فایده دوستان بیان از کارشناسی ناپیوسته ها ایراد بگیرن و برعکس! به نظر من مشکلاتی که توی سیستم دانشگاهی هست نباید ربطی به سازمان نظام مهندسی داشته باشه ، الانم قضیه کلاسهای سازمان نظام مهندسی و حالت کنکوری شدن رو به خودش گرفته و این خوب نیست ... بازم داره بی عدالتی صورت میگیره و به سمتی میره که خوب نیست ... باید آزمون این مهارت بین همه صورت بگیره به نظر من اگه آزمونش درست و درمون باشه میتونه با سقفی که گذاشته میشه از بین همه بهترین ها رو انتخاب کرد و وارد جامعه نظام مهندسی کرد ... این سازمان هم داره به سمت بدی میره و از نوع آزمونهاش مشخصه ...
    archidisaa آواتار ها
    عضو فعال
    فرسته‌ها در انجمن
    437

نقل قول نوشته اصلی توسط orangephoenix نمایش پست ها
    دوستان بهتره روند تاپیک رو از حالت خودش منحرف نکنیم ... بحث سر قدرت و زیر سوال بردن تواناییهای دوستان نبوده ... حالا چه فایده دوستان بیان از کارشناسی ناپیوسته ها ایراد بگیرن و برعکس! به نظر من مشکلاتی که توی سیستم دانشگاهی هست نباید ربطی به سازمان نظام مهندسی داشته باشه ، الانم قضیه کلاسهای سازمان نظام مهندسی و حالت کنکوری شدن رو به خودش گرفته و این خوب نیست ... بازم داره بی عدالتی صورت میگیره و به سمتی میره که خوب نیست ... باید آزمون این مهارت بین همه صورت بگیره به نظر من اگه آزمونش درست و درمون باشه میتونه با سقفی که گذاشته میشه از بین همه بهترین ها رو انتخاب کرد و وارد جامعه نظام مهندسی کرد ... این سازمان هم داره به سمت بدی میره و از نوع آزمونهاش مشخصه ...
    دوست من میدونی اشکال کار از کجاست اشکال کار از اینجاست که ما سالانه تعداد زیادی دانشجو وارد دانشگاه میکنیم صرفا برای گرفتن پول از اونها و 4 سال اینا رو از کار و زندگی میندازیم و این تخیلات رو به خوردشون میدیم که اره بعد از اتمام درس اقا یا خانم مهندس کار فراوون برات هست و دیگه اون بیچاره بعد از 4 سال درس خوندن وقتی که تو ازمون نظام قبول نشد تازه میفهمه که سطح علمی پایینی داره و مجبور میشه با پول زیاد تو این کلاسای نظام مهندسی شرکت کنه تا موفق بشه (که بعضا هم میشن) اینجوری هست که چند ساله این کلاسا به وجود اومده و حق بقیه داوطلبان ضایع میشه
    وقتی ما از همین ابتدا بهشون بگیم اقا یا خانم محترمی که کارشناسی ناپیوسته میخواین بدون کنکور برین بدونین که این مدرک حق طراحی نداره حساب کار دستشون میاد و پولشونو الکی نمیدن به این دانشگاهها و بعدش هم درب این کلاسای نظام مهندسی پولی بسته میشه
    یه چیز دیگه بگم واقعا اگه میخواین نظام مهندسی راحت قبول بشین حتما این کلاسای پولی برای ازمون نظام مهندسی رو شرکت کنین
    orangephoenix آواتار ها
    مدیر معماری و طراحی‌داخلی
    فرسته‌ها در انجمن
    1,827

دوست من میدونی اشکال کار از کجاست اشکال کار از اینجاست که ما سالانه تعداد زیادی دانشجو وارد دانشگاه میکنیم صرفا برای گرفتن پول از اونها و 4 سال اینا رو از کار و زندگی میندازیم و این تخیلات رو به خوردشون میدیم که اره بعد از اتمام درس اقا یا خانم مهندس کار فراوون برات هست و دیگه اون بیچاره بعد از 4 سال درس خوندن وقتی که تو ازمون نظام قبول نشد تازه میفهمه که سطح علمی پایینی داره و مجبور میشه با پول زیاد تو این کلاسای نظام مهندسی شرکت کنه تا موفق بشه (که بعضا هم میشن) اینجوری هست که چند ساله این کلاسا به وجود اومده و حق بقیه داوطلبان ضایع میشه
    وقتی ما از همین ابتدا بهشون بگیم اقا یا خانم محترمی که کارشناسی ناپیوسته میخواین بدون کنکور برین بدونین که این مدرک حق طراحی نداره حساب کار دستشون میاد و پولشونو الکی نمیدن به این دانشگاهها و بعدش هم درب این کلاسای نظام مهندسی پولی بسته میشه
    یه چیز دیگه بگم واقعا اگه میخواین نظام مهندسی راحت قبول بشین حتما این کلاسای پولی برای ازمون نظام مهندسی رو شرکت کنین
    اشکال کار ازینجاست که برای همه چی کلاس کنکور میذارن ، پول بده برو کلاس تضمین میکنیم کنکور! فلان چیز قبول میشی! برای هر آزمونی یه عالمه سهمیه و غیره در نظر میگیرن حتی برای آزمون دکترا ، از سهمیه آموزش و پرورش گرفته تا حق دبیری ، مربی و هزار جور چیز دیگه ... اینجوری میشه که مثلا همکلاسی ما که طرحهاش رو بزور پاس میکنه یهو دکترا قبول میشه! بعد باید رزومه جمع! کنه دقیقا "جمع" کنه و بعدشم همین جور افراد میشن استاد دانشگاه و دانشجوها زیر دستشون بزرگ میشن ...

یک چند بکودکی باستاد شدیم, یک چند به استادی خود شاد شدیم.
    پایان سخن شنو که ما را چه رسید, از خاک در آمدیم و بر باد شدیم

اگه بخوام از اشکالات بگم که اینجا جواب نمیده ، این سخن سر درازی دارد ... حرف من سر آزمونیه که باید به مهندسینی حق داده بشه که برتر هستن ، این هیچ ربطی به دانشگاهشون یا سهمیه ای که دارن نداره ... به سوادشون ربط داره ، چرا همه چی با کلاس کنکور و پولکی شدن باید پیش بره ، چرا یکبار نمیایم بگیم واقعا حق کی هست که این مدرک رو بگیره ... چرا یارو میاد با هزار جور کلک بالاخره قبول میشه این آزمون رو و بعدش حق امضاش رو میفروشه به افراد دیگه! ... کلا دلم از دست سیستم آموزشی و هر نوع کنکوری که اینجا توی کشورمون برگزار میشه پره ... واقعا براشون متاسفم .
صفحه 2 از 11 نخست 1 2 3 4 ... آخرین
نمایش نتایج: از 13 به 24 از 122

اطلاعات بحث

کاربرانی که در حال مشاهده این بحث هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این بحث است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)