ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی “ ورود به حساب” کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 3 از 11 نخست 1 2 3 4 5 ... آخرین
نمایش نتایج: از 25 به 36 از 122
    archidisaa آواتار ها
    عضو فعال
    فرسته‌ها در انجمن
    437

نقل قول نوشته اصلی توسط orangephoenix نمایش پست ها
    اشکال کار ازینجاست که برای همه چی کلاس کنکور میذارن ، پول بده برو کلاس تضمین میکنیم کنکور! فلان چیز قبول میشی! برای هر آزمونی یه عالمه سهمیه و غیره در نظر میگیرن حتی برای آزمون دکترا ، از سهمیه آموزش و پرورش گرفته تا حق دبیری ، مربی و هزار جور چیز دیگه ... اینجوری میشه که مثلا همکلاسی ما که طرحهاش رو بزور پاس میکنه یهو دکترا قبول میشه! بعد باید رزومه جمع! کنه دقیقا "جمع" کنه و بعدشم همین جور افراد میشن استاد دانشگاه و دانشجوها زیر دستشون بزرگ میشن ...

یک چند بکودکی باستاد شدیم, یک چند به استادی خود شاد شدیم.
    پایان سخن شنو که ما را چه رسید, از خاک در آمدیم و بر باد شدیم

اگه بخوام از اشکالات بگم که اینجا جواب نمیده ، این سخن سر درازی دارد ... حرف من سر آزمونیه که باید به مهندسینی حق داده بشه که برتر هستن ، این هیچ ربطی به دانشگاهشون یا سهمیه ای که دارن نداره ... به سوادشون ربط داره ، چرا همه چی با کلاس کنکور و پولکی شدن باید پیش بره ، چرا یکبار نمیایم بگیم واقعا حق کی هست که این مدرک رو بگیره ... چرا یارو میاد با هزار جور کلک بالاخره قبول میشه این آزمون رو و بعدش حق امضاش رو میفروشه به افراد دیگه! ... کلا دلم از دست سیستم آموزشی و هر نوع کنکوری که اینجا توی کشورمون برگزار میشه پره ... واقعا براشون متاسفم .
    بخدا منم با نظر شما موافقم چرا دعوا میکنین:D
    منم میگم اینجور کلاسا ضربه مهلکی بر پیکره جامعه مهندسین هست
    ولی از اونجایی که منشا هرنوع کلاس در اینگونه زمینه ها پایین بودن سطح سواد بعضی از داوطلبانشون هست و این کلاسها هم صرفا برای اینجور افراد اول به وجود میاد بعد دامنش به سوی همه ی داوطلبان کشیده میشه و پول هنگفتی این موسسات به جیب میزنن به نظر من اگه همون ابتدا به دانشجویانی که سطح سواد پایین تری نسبت به بقیه دارن (دانشگاههایی که بدون کنکور دانشجو میگیرن) اجازه شرکت در این ازمون رو ندهند خود به خود ریشه این کلاسا خشک میشه و از یکسری مشکلات جلوگیری میشه البته این نظر منه
    خاطره آواتار ها
    کاربر برجسته
    فرسته‌ها در انجمن
    737

نقل قول نوشته اصلی توسط mr.4m4n نمایش پست ها
    شاید در وهله اول این مساله منفی به نظر برسه ولی اگه بیشتر بهش فکر کنید خواهید دید که کار درستیه ( به نظر من ) حتی برای خود دانشجوی کارشناسی ناپیوسته. فکر کنم قبول داشته باشید که متاسفانه سیستم آموزشی کارشناسی ناپیوسته موفق نبوده بالا خص از این لحاظ که به دانشجویان بقبولونه که طراحی یک امر ذهنی تئریه و نه خطااطی. تعداد دانشجویی که در این مقطع گرفته میشه هم بسیار زیاده. خب حالا اگه به همه این افراد که باور کنید خیلیهاشون از معماری بدشون هم میاد ، مدرک طراحی بدن فکر کنید چه بلایی سر مردم و جامعه و بازار کار معماری میاد؟ همین الانش هم تعداد معمارای فعالی که وجود دارن مشکل دارن ( چه از لحاظ طراحی و چه از لحاظ بازار ) ولی رشد تعداد اونها اندک بوده حالا یه دفعه جمعیت طراحها بالای 200 برابر بشه چی خواهد شد؟!
    فکر کنم این قانون باعث بشه که حق به حق دار برسه ، یعنی اون عده ای که زحمت کشیدن و معماری بلد شدن ، خوانهد تونست در طراحی سهیم بشن ولی به طور وابسته. الانش هم که شرایط بازار همینه دیگه. به نظر من اگه کسی واقعا معماری بلد باشه نباید از این قانون بدش بیاد بلکه باید استقبال هم بکنه چون شرایط کاری بهتری براش ایجاد میکنه وگرنه باید تلاش بکنه در بین گروه فارغ التحصیلان معماری مدرک داری که الان سالیانه فکر کنم بالای 70-80 هزار نفر بهش اضافه میشن ( و تا ده سال پیش این رقم 150 نفر هم نبوده!! ) کاری برای خودش دست و پا کنه که معلومه کار سختیه و اگه هم پیدا کنه با حداقل درآمد ممکن خواهد بود چون میدونن اگه این یکی قبول نکنه هزاران نفر دیگه هستن که طالب همون درآمد کم هم باشن.
    من امیدوار هستم به خاطر معماری به خاطر مردم و جامعه و به خاطر خود دانشجو ، این قانون رو عوض نکنن.
    من کاری ندارم این سیستم موفق بوده یا نه .. اما کسی نمیتونه بیاد بگه بچه های ناپیوسته کارشون ضعیفه .. ماشالا تو دانشگاه ما فقط نمونه خلافش زیاده ... به خصوص چون خیلی از بچه های ناپیوسته رشته هنرستانیوشنم معماری بوده پس یعنی از 14 15 سالگی شروع کردن تا بچه های پیوسته که از 18 19 سالگی...
    این دلیل نمیشه که چون اون زمان که من شرکت میکردم از هر 10 نفر 3 نفر قبول میشد و همه به زور کاردانی قبول شدیم تا الان که بجه ها به لطف تاسیس کلی دانشگاه غیر انتفاعی با رتبه 20000 هم کارشناسی معماری قبول میشن! پس کارشناسی پیوسته ها بهتر از ما هستن!
    پس این حرف از شما که استادین بعیده
    به نظر من باید مثله کنکور آزمون گذاشته بشه کسی که بتونه سر آزمون با یک موضوع اتفاقی و استرس و .... خوب طراحی کنه پس تو دفتر و با مشورت و فراغ بال هم میتونه بهتر هم باشه!
    این کارشون خیلی نا حقه!
    در ضمن به ما نگفتن همچین موضوعی رو پس باید یک زمانی معیت کنن .. مثلا فارغ التحصیلان فلان سال به قبل میتونن حق طراحی بگیرن.
    گهگاهی سفری کن به حوالی دلت شاید خاطـــــره ای منتظرِ لمسِ نگاهت باشد . . . !
    Number_one آواتار ها
    عضو فعال
    فرسته‌ها در انجمن
    326

نقل قول نوشته اصلی توسط خاطره نمایش پست ها
    من کاری ندارم این سیستم موفق بوده یا نه .. اما کسی نمیتونه بیاد بگه بچه های ناپیوسته کارشون ضعیفه .. ماشالا تو دانشگاه ما فقط نمونه خلافش زیاده ... به خصوص چون خیلی از بچه های ناپیوسته رشته هنرستانیوشنم معماری بوده پس یعنی از 14 15 سالگی شروع کردن تا بچه های پیوسته که از 18 19 سالگی...
    این دلیل نمیشه که چون اون زمان که من شرکت میکردم از هر 10 نفر 3 نفر قبول میشد و همه به زور کاردانی قبول شدیم تا الان که بجه ها به لطف تاسیس کلی دانشگاه غیر انتفاعی با رتبه 20000 هم کارشناسی معماری قبول میشن! پس کارشناسی پیوسته ها بهتر از ما هستن!
    پس این حرف از شما که استادین بعیده
    به نظر من باید مثله کنکور آزمون گذاشته بشه کسی که بتونه سر آزمون با یک موضوع اتفاقی و استرس و .... خوب طراحی کنه پس تو دفتر و با مشورت و فراغ بال هم میتونه بهتر هم باشه!
    این کارشون خیلی نا حقه!
    در ضمن به ما نگفتن همچین موضوعی رو پس باید یک زمانی معیت کنن .. مثلا فارغ التحصیلان فلان سال به قبل میتونن حق طراحی بگیرن.
    موافقم
    شما میگین حق امضا رو بگیرن خب اینجا چندتا نکته پیش میاد.
    1 اینکه شما میگین طراحی میتونن بکنن. خب حرفتون خیلی جالبه . اگر طراحی رو خودشون انجام میدن پس چرا دیگه امضا رو نتونن خودشون بزنن ؟مگه امضا کردن نقشه رو عوض میکنه
    2 اینکه تو دفتر فنی های سطح شهر بگردین من تو شهر خودمون یقین میگم حدود 80% دانشجو دارن طراحی میکنن ، اونم دانشجو کاردانی ! نمونش خود من.
    3 شما میگین باز طراحی هست و درامد دارین ، بهتره روشن کنیم درامد رو.
    حق طراحی معماری و سازه 5000تومن واسه سال 90 ، قطعا یه تخفیف داره که ما 10% حساب میکنیم شد 4500، 900 مهر معماری 900 مهر سازه شد 2700.حالا تا اینجا موند واسه دفتر فنی.از 2700 اگر خود دفتر سازه رو انجام بده که هیچ اگر نه باز 300 تومن واسه سازه میمونه 2400. از 2400 چقدر بمونه که بتونه هم واسه دفتر و احیانا مهندسانی که صاحب دفتر هستن جواب بده با حالا منشی و خرج دفتر و و ... تازه این واسه طبقات زیاده ! به نظر شما این جوابگو هست ؟ حال من حرفم رو بخش مالی نیست . رو قسمت اول هست و این سوال رو از استاد میپرسم که مگه حق امضا میتونه تاثیری تو نقشه ای که دانشجو و فارغ تحصیل به اصطلاح بی دانش داشته باشه ؟
    خاطره آواتار ها
    کاربر برجسته
    فرسته‌ها در انجمن
    737

نقل قول نوشته اصلی توسط Number_one نمایش پست ها
    موافقم
    1 اینکه شما میگین طراحی میتونن بکنن. خب حرفتون خیلی جالبه . اگر طراحی رو خودشون انجام میدن پس چرا دیگه امضا رو نتونن خودشون بزنن ؟مگه امضا کردن نقشه رو عوض میکنه
    2 اینکه تو دفتر فنی های سطح شهر بگردین من تو شهر خودمون یقین میگم حدود 80% دانشجو دارن طراحی میکنن ، اونم دانشجو کاردانی ! نمونش خود من.
    حق طراحی معماری و سازه 5000تومن واسه سال 90 ، قطعا یه تخفیف داره که ما 10% حساب میکنیم شد 4500، 900 مهر معماری 900 مهر سازه شد 2700.حالا تا اینجا موند واسه دفتر فنی.از 2700 اگر خود دفتر سازه رو انجام بده که هیچ اگر نه باز 300 تومن واسه سازه میمونه 2400. از 2400 چقدر بمونه که بتونه هم واسه دفتر و احیانا مهندسانی که صاحب دفتر هستن جواب بده با حالا منشی و خرج دفتر و و ... تازه این واسه طبقات زیاده ! به نظر شما این جوابگو هست ؟ حال من حرفم رو بخش مالی نیست . رو قسمت اول هست و این سوال رو از استاد میپرسم که مگه حق امضا میتونه تاثیری تو نقشه ای که دانشجو و فارغ تحصیل به اصطلاح بی دانش داشته باشه ؟
    تازه نامبر وان .. به غیر از مسایل مالی بحث علاقه هم هست شاید یکی ناپیوسته خونده ولی طراحی دوست داشته باشه .. تازه اینم در نظر بگیرین که ماها که ناپیوسته خوندیم واسه قبول شدن تو کنکوره کاردانی به کارشناسی چقدر زحمت کشیدیم... با این همه ناحقی که شد و دانشگاه سراسری هی ظرفیتش رو کم کرد ...
    تو دانشگاه من پیوسته و ناپیوسته با هم درس میخونن... مثلا استاد نعیما به ما معماری اسلامی درس میده به کارشناسی پیوسته ها هم میده .. اکثر استادامون یکی هستن اما خوده دوستان پیوسته میگن که شماها چون 1 بار کنکور دادین درس هارو بهتر تو ذهن دارین تا ماها...
    گهگاهی سفری کن به حوالی دلت شاید خاطـــــره ای منتظرِ لمسِ نگاهت باشد . . . !
    archidisaa آواتار ها
    عضو فعال
    فرسته‌ها در انجمن
    437

موافقم
    دوست من این پست مربوط به من نیست ولی من میتونم جوابتونو بدم
    دوست من درامد معماری فقط امضا کردن و حق امضا نیست همون طوری که این همه مهندس که حق امضا ندارن ولی درامد خوبی دارن چیکار میکنن
    اگه کمی مهارتتون رو افزایش بدین میبینین که برای کشیدن نقشه های فاز2 و طراحی فنی متری 4000 تا 5000 تومن میدن و چون شخصی تو این زمینه مهارت نداره یقینا افراد ماهر بیکار نمیمونن
    دوم طراحی داخلی و طراحی نما اینها پول خوبی داره و نیاز به حق امضا نداره اشکال کار اینجاست که ما عادت کردیم به کاری که انجام میدیم اونو نمیتونیم تغییر بدیم
    Unrated آواتار ها
    مدیر بخش عمومی
    فرسته‌ها در انجمن
    2,322

مسلم هست که اگر در آینده چنین چیزی تصویب بشه بسیار قانون بدی خواهد بود. آزمون نظام مهندسی باید تعیین صلاحیت کنه، نه مدرک و علاقه ی شخصی. آزمون برای این هست که شخصی میتواند یا نمیتواند. وگرنه فلسفه ی آزمون زیر سوال میره.

ضعیفتر بودن دانشجویان پیوسته یا نپیوسته حرف کاملا غیر اصولی هست. با چارت درسی مراجعه کنید و ببینید که واحد ها یکی هستن. تا زمانی که دارم روی کمیت و کد رشته صحبت میکنیم تفاوتی وجود نداره. درباره ی کیفیت آموزشی هم که نمیشه روی حدس و گمان و سیستم مشت نمونه خروار نظر داد.

Number_one آواتار ها
    عضو فعال
    فرسته‌ها در انجمن
    326

نقل قول نوشته اصلی توسط archidisaa نمایش پست ها
    دوست من این پست مربوط به من نیست ولی من میتونم جوابتونو بدم
    دوست من درامد معماری فقط امضا کردن و حق امضا نیست همون طوری که این همه مهندس که حق امضا ندارن ولی درامد خوبی دارن چیکار میکنن
    اگه کمی مهارتتون رو افزایش بدین میبینین که برای کشیدن نقشه های فاز2 و طراحی فنی متری 4000 تا 5000 تومن میدن و چون شخصی تو این زمینه مهارت نداره یقینا افراد ماهر بیکار نمیمونن
    دوم طراحی داخلی و طراحی نما اینها پول خوبی داره و نیاز به حق امضا نداره اشکال کار اینجاست که ما عادت کردیم به کاری که انجام میدیم اونو نمیتونیم تغییر بدیم
    شما چرا دارین موضوع رو عوض میکنین ؟ موضوع سر حق امضا و نداشتن دانش فرغ... های ناپیوستس. پس خودتون هم حرف های من رو تایید میکنین .
    archidisaa آواتار ها
    عضو فعال
    فرسته‌ها در انجمن
    437

شما چرا دارین موضوع رو عوض میکنین ؟ موضوع سر حق امضا و نداشتن دانش فرغ... های ناپیوستس. پس خودتون هم حرف های من رو تایید میکنین .
    شما گفتین چجوری میشه بدون حق امضا طراحی کرد و پول گرفت منم بهتون گفتم
    موضوع داشتن و نداشتن دانش نیست موضوع اینه که هرکس بره سمت کاری که مهارتش تو اون بیشتره انکار نکنید که کسانی که کارشناسی ناپیوسته میگیرن واقعا مهارتشون تو مسائل اجرای بیشتره پس این بهتره که برن به همون سمت البته درسته بعضیاشون واقعا در سطح بالایی طراحی میکنن ولی چون تعدادشون کمه واصولا اساس این اموزش بار اوردن تکنیسین کاری هست نه طراح اکادمیک پس به نظرم این طرح طرح خوبی هست
    Number_one آواتار ها
    عضو فعال
    فرسته‌ها در انجمن
    326

نقل قول نوشته اصلی توسط archidisaa نمایش پست ها
    شما گفتین چجوری میشه بدون حق امضا طراحی کرد و پول گرفت منم بهتون گفتم
    موضوع داشتن و نداشتن دانش نیست موضوع اینه که هرکس بره سمت کاری که مهارتش تو اون بیشتره انکار نکنید که کسانی که کارشناسی ناپیوسته میگیرن واقعا مهارتشون تو مسائل اجرای بیشتره پس این بهتره که برن به همون سمت البته درسته بعضیاشون واقعا در سطح بالایی طراحی میکنن ولی چون تعدادشون کمه واصولا اساس این اموزش بار اوردن تکنیسین کاری هست نه طراح اکادمیک پس به نظرم این طرح طرح خوبی هست
    ببینید بنده احساسی با قضیه برخورد نمی کنم بلکه منطقی!
    من نگفتم دانشجوی ناپیوسته ضعیفتره بلکه سیستم آموزشی ناپیوسته ضعیفتره و بد جواب گرفته!
    این مساله هم ربطی یه یکی دو نفر نداره بلکه آمار و ارقام کشوریه!
    یه سوال دارم : میدونید چن درصد افرادی که درس میخونن میرن هنرستان و فنی حرفه ای؟ آیا به اشتباه جا نیافتاده که این فضاهای آموزشی بیشتر جای کسانی نشده که در درس خوندن ( که اون هم به اشتباه تعبیر میشه به ریاضی و فیزیک و .. ) ضعیفتر عمل میکنن؟ فکر کنم قبول دارید که سیست آموشی ما نگاه سطح پایین تری به چنین فضاهایی داره ، قضیه در مورد ناپیوسته هم همینطوره.
    کاری با سیستم پذیرش کنکور ندارم بلکه با خود سیستم آموزش کار دارم! بررسیها نشون میده که متاسفانه دروس مقطع کاردانی و نوع آموزش اون مقطع ، باعث به بیراهه رفتن دانشجویان معماری میشه ! دانشجویی که وارد مقطع کارشناسی ناپیوسته میشه در بیشتر اوقات باید اول اطلاعات غلط رو از ذهنش پاک کرد تا بعد بتونه معماری یاد بگیره که این هم در دوره کوتاه 4 ترم برای خیلیا ممکن نیست!
    واقعیت اینه : درس خوندن در این دوره بیشتر جهت اشتغال کاذب افراد و کم جلوه پیدا کردن نرخ بیکاریه ! معلومه که جامعه سالانه به چند ده هزار معمار احتیاج نداره ! پس باید محدود بشن ، راهای محدود کردن هم کلیه نه جزئی ، این بررسیهای کلی هم الان مقاطع ناپیوسته رو نشونه گرفته که کیفیت آموزش در اون پایینتره.
    در اصل ناپیوسته باید بهترز پیوسته باشه ، مثل ارشد ناپیوسته که بچه هاش قویتر از پیوسته های سابق هستن ولی متاسفانه این در مورد کارشناسی صدق پیدا نکرده.
    ولی من هنوز جوابم رو نتونستم بگیرم که ایا گرفتن حق امضا چطور باعث افزایش کیفیت نقشه میشه در صورتی که هر دپلمه و دانشجویی میاد و طراحی میکنه اونم در مقیاس وسیع.
    archidisaa آواتار ها
    عضو فعال
    فرسته‌ها در انجمن
    437

ببینید بنده احساسی با قضیه برخورد نمی کنم بلکه منطقی!
    من نگفتم دانشجوی ناپیوسته ضعیفتره بلکه سیستم آموزشی ناپیوسته ضعیفتره و بد جواب گرفته!
    این مساله هم ربطی یه یکی دو نفر نداره بلکه آمار و ارقام کشوریه!
    یه سوال دارم : میدونید چن درصد افرادی که درس میخونن میرن هنرستان و فنی حرفه ای؟ آیا به اشتباه جا نیافتاده که این فضاهای آموزشی بیشتر جای کسانی نشده که در درس خوندن ( که اون هم به اشتباه تعبیر میشه به ریاضی و فیزیک و .. ) ضعیفتر عمل میکنن؟ فکر کنم قبول دارید که سیست آموشی ما نگاه سطح پایین تری به چنین فضاهایی داره ، قضیه در مورد ناپیوسته هم همینطوره.
    کاری با سیستم پذیرش کنکور ندارم بلکه با خود سیستم آموزش کار دارم! بررسیها نشون میده که متاسفانه دروس مقطع کاردانی و نوع آموزش اون مقطع ، باعث به بیراهه رفتن دانشجویان معماری میشه ! دانشجویی که وارد مقطع کارشناسی ناپیوسته میشه در بیشتر اوقات باید اول اطلاعات غلط رو از ذهنش پاک کرد تا بعد بتونه معماری یاد بگیره که این هم در دوره کوتاه 4 ترم برای خیلیا ممکن نیست!
    واقعیت اینه : درس خوندن در این دوره بیشتر جهت اشتغال کاذب افراد و کم جلوه پیدا کردن نرخ بیکاریه ! معلومه که جامعه سالانه به چند ده هزار معمار احتیاج نداره ! پس باید محدود بشن ، راهای محدود کردن هم کلیه نه جزئی ، این بررسیهای کلی هم الان مقاطع ناپیوسته رو نشونه گرفته که کیفیت آموزش در اون پایینتره.
    در اصل ناپیوسته باید بهترز پیوسته باشه ، مثل ارشد ناپیوسته که بچه هاش قویتر از پیوسته های سابق هستن ولی متاسفانه این در مورد کارشناسی صدق پیدا نکرده.
    واقعا با جمله بالاتون موافقم
    30rcle آواتار ها
    کارشناس نرم افزار archiCAD
    فرسته‌ها در انجمن
    254

چیزی که مسلمه اینه که یه سر قضیه میلنگه و اینکه یک طرف میخواد سوار بر کشتی نوح بشه و دیگران از این پایین براش دست تکان بدن،این بحث ها همه بی مورده و چیزی از صلاحیت های کاردانی های فعال و زحمت کش که پای میز نقشه کشی بزرگ شدن ولی بعضا کم مطالعه هستن کم نشده و نخواهد شد اصلا کی گفته هرکس درس رو زوری توی کله خودش میکنه(و بعد از امتحان یادش میره) طراح هم میشه همه میدونن که در کشورهای بیگانه کار دست رو بیشتر قبول دارن تا دستگاه حفظیات، بعدش هم در کشورهای بیگانه که اکثرا کنکوری در کار نیست بیان و به هیچ کس مهر ندن دیگه، عجب راه حل فلسفیه
    archidisaa آواتار ها
    عضو فعال
    فرسته‌ها در انجمن
    437

ولی من هنوز جوابم رو نتونستم بگیرم که ایا گرفتن حق امضا چطور باعث افزایش کیفیت نقشه میشه در صورتی که هر دپلمه و دانشجویی میاد و طراحی میکنه اونم در مقیاس وسیع.
    دوست من طراحی کشیدن پلان یک اپارتمان دو سه طبقه نیست باید توی طراحی فکر تمام مسائل از جانب طراح شده باشه فکر مسائل سازه ای اقلیمی دادن ریز به ریز جزییات و دتایل طرح نحویه سامان دهی فضاها در طرحهای عظیم دادن طرحهای مقرون به صرفه و اجرایی و بسیاری مسائل دیگر.....
صفحه 3 از 11 نخست 1 2 3 4 5 ... آخرین
نمایش نتایج: از 25 به 36 از 122

اطلاعات بحث

کاربرانی که در حال مشاهده این بحث هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این بحث است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)