ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی “ ورود به حساب” کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 11 1 2 3 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 12 از 122
    بهروز 3d آواتار ها
    کاربر
    فرسته‌ها در انجمن
    63

پیش فرض سلب حق امضا از مهندسان کارشناسی ناپیوسته معماری؟

جریان تحسن کردنها به کجا رسید کسی اطلاعاتی در این مورد داره
    Unrated آواتار ها
    مدیر بخش عمومی
    فرسته‌ها در انجمن
    2,322

کارشناسی پیوسته اش هم حق امضا بدون امتحان نظام مهندسی نداره برادر. و قوانین اون امتحان چیزی در اینباره تا امسال ذکر نکرده .
    در ضمن عزیزانی که کاردانی هم گرفتن میتونن حق امضای نظام مهندسی بگیرن.
    سیستم دریافت حق امضا:
    کارشناسی----< سه سال بعد > امتحان نظام مهندسی ----> دریافت حق مسلم
    کاردانی ----> کارشناسی ----> سه سال بعد> امتحان نظام مهندسی ----> دریافت حق مسلم

تنها فرق کارشناسی ناپیوسته رشته های عمران و معماری با باقی رشته های مهندسی کارشناسی ناپیوسته، اینه که سنوات کاردانیشون محاسبه نمیشه. یعنی مثلا نمیتونید بگید 2 سال که کارشناسی گرفتید از 3 سال کم میشه. در باقی رشته ها در صورت هم رشته بودن کاردانی و کارشناسی یه رشته مهندسی، از مدت به ازای زمان اخذ مدرک کاردانی بر اساس یه اعدادی زمانی کم میشه.

iman taha آواتار ها
    عضو برجسته‌ی معماری
    فرسته‌ها در انجمن
    3,156

نقل قول نوشته اصلی توسط BluePhoenix نمایش پست ها
    کارشناسی پیوسته اش هم حق امضا بدون امتحان نظام مهندسی نداره برادر. و قوانین اون امتحان چیزی در اینباره تا امسال ذکر نکرده .
    در ضمن عزیزانی که کاردانی هم گرفتن میتونن حق امضای نظام مهندسی بگیرن.
    سیستم دریافت حق امضا:
    کارشناسی----< سه سال بعد > امتحان نظام مهندسی ----> دریافت حق مسلم
    کاردانی ----> کارشناسی ----> سه سال بعد> امتحان نظام مهندسی ----> دریافت حق مسلم

تنها فرق کارشناسی ناپیوسته رشته های عمران و معماری با باقی رشته های مهندسی کارشناسی ناپیوسته، اینه که سنوات کاردانیشون محاسبه نمیشه. یعنی مثلا نمیتونید بگید 2 سال که کارشناسی گرفتید از 3 سال کم میشه. در باقی رشته ها در صورت هم رشته بودن کاردانی و کارشناسی یه رشته مهندسی، از مدت به ازای زمان اخذ مدرک کاردانی بر اساس یه اعدادی زمانی کم میشه.

البته حق با شماست آقا ایمان این روند کاملا درسته
    ولی اخیرا یه شایعاتی هست که مهندسی معماری با پسوند "تکنولژِی معماری" و "علمی کاربردی " حق طراحی و امضا ندارند
    البته من خودم توی سایت های نظام مهندسی و ... ندیدم همیچین چیزی !
    ولی شایعه شده و باعث نگرانی سیل عظیمی از فارالتحصیلان شده !
    حتی توی یک فروم که اسم نمی برم قرار تحسن کزاشته بودن که برن جلوی نظام مهندسی و نسبت به این قضیه اعتراض کنند !
    بازم الله اعلم
    موفقیت به سراغ کسانی می آید که آن قدر در تلاشند که وقت نمی کنند دنبال آن بروند.
    archidisaa آواتار ها
    عضو فعال
    فرسته‌ها در انجمن
    437

نقل قول نوشته اصلی توسط Eman taha نمایش پست ها
    ولی اخیرا یه شایعاتی هست که مهندسی معماری با پسوند "تکنولژِی معماری" و "علمی کاربردی " حق طراحی و امضا ندارند
    حتی توی یک فروم که اسم نمی برم قرار تحسن کزاشته بودن که برن جلوی نظام مهندسی و نسبت به این قضیه اعتراض کنند !
    بازم الله اعلم
    اره منم چند وقت پیش شنیدم که فارغ تحصیلان کارشناسی علمی کاربردی حق طراحی ندارن و فقط میتونن نظارت کنن البته زیاد مطمئن نیستم
    Unrated آواتار ها
    مدیر بخش عمومی
    فرسته‌ها در انجمن
    2,322

نقل قول نوشته اصلی توسط Eman taha نمایش پست ها
    بازم الله اعلم
    نه چنین چیزی نیست.
    مدتی پیش یه شایعه ای درباره ی نظام مهندسی برای ارشد ها شنیدم که تقریبا شاخ در آوردم!

بهترین منبع مراجعه به آخرین شرایط ثبت نام آزمون ورود به حرفه مهندسان هست که اگه بخونید با دقت مطالبی که گفتم بر اساس اون بند ها بوده.
    هرچند به نظرم این قانون مسخره ای هست که عمران و معماری استثنا باشن از کسر سنوات.

دلیل تغییر نام کارشناسی معماری به کارشناسی تکنولوژی معماری برای کارشناسی ناپیوسته، تفاوت تعداد واحد گذرونده شده هست (که بیشتره در ناپیوسته) و باید مشخص بشه این.

نقل قول نوشته اصلی توسط archidisaa نمایش پست ها
    اره منم چند وقت پیش شنیدم که فارغ تحصیلان کارشناسی علمی کاربردی حق طراحی ندارن و فقط میتونن نظارت کنن البته زیاد مطمئن نیستم
    مدارک علمی کاربردی از طرف وزارت علوم تایید میشن بنا بر این موردی ندارن ( در همون چند بند اول شرایط ثبت نام توضیح داده)
    ویرایش به دست lady_atieh : 11-06-29 در ساعت 06:49

artman آواتار ها
    کاربر
    فرسته‌ها در انجمن
    8

سلام دوستان

متاسفانه در اين مورد هرچه شنيديد درسته . طبق آخرين مصوبه كميسيون هم ارزي رشته ها كليه فارغ التحصيلاني كه عنوان مدرك تحصيلي انها علمي كاربردي يا تكنولو‍ي هست اجازه شركت در امتحان طرحي نظام مهندسي و دريافت مهر ندارند و فقط مجوز نظارت به انها داده مي شود.
    به همين منظور در شيراز كليه افرادي كه اين عنوان مدارك رو دارند روز دوشنبه و سه شنبه 6و7 تير1390 در مقابل نظام مهندسي تحصن كرده و با امضا طوماري اعتراض خود را به اين مصوبه اعلام كردند . كه چند نسخه ازين طومارتهيه شده كه يكي براي مجلس شوراي اسلامي توسط نمايندگان شيراز . يكي براي وزير مسكن ويكي هم براي دفتر رياست جمهوري ارسال شده . شما دوست عزيز در هركجاي اين كشور عزيز كه هستيد با تهيه طومار اعتراض مانند بچه هاي شيراز به اين مصوبه ظالمانه اعتراض كنيد تا حقمان را بگيريم.
    archidisaa آواتار ها
    عضو فعال
    فرسته‌ها در انجمن
    437

Question

نقل قول نوشته اصلی توسط artman نمایش پست ها
    سلام دوستان

متاسفانه در اين مورد هرچه شنيديد درسته . طبق آخرين مصوبه كميسيون هم ارزي رشته ها كليه فارغ التحصيلاني كه عنوان مدرك تحصيلي انها علمي كاربردي يا تكنولو‍ي هست اجازه شركت در امتحان طرحي نظام مهندسي و دريافت مهر ندارند و فقط مجوز نظارت به انها داده مي شود.
    به همين منظور در شيراز كليه افرادي كه اين عنوان مدارك رو دارند روز دوشنبه و سه شنبه 6و7 تير1390 در مقابل نظام مهندسي تحصن كرده و با امضا طوماري اعتراض خود را به اين مصوبه اعلام كردند . كه چند نسخه ازين طومارتهيه شده كه يكي براي مجلس شوراي اسلامي توسط نمايندگان شيراز . يكي براي وزير مسكن ويكي هم براي دفتر رياست جمهوري ارسال شده . شما دوست عزيز در هركجاي اين كشور عزيز كه هستيد با تهيه طومار اعتراض مانند بچه هاي شيراز به اين مصوبه ظالمانه اعتراض كنيد تا حقمان را بگيريم.
    یه سوال
    منظور شما از داشتن عنوان تکنولوژی معماری همون کارشناسی ناپیوسته هست یا نه
    عنوان علمی کاربردی چی شامل چه دانشجویانی میشود
    Unrated آواتار ها
    مدیر بخش عمومی
    فرسته‌ها در انجمن
    2,322

البته من چیزی که گقتم مستند بود.

11- مهندساني كه قبل از اخذ مدرك كارشناسي داراي سابقه كار با مدرك كارداني باشند، در صورتي‌كه داراي مدرك تحصيلي كارداني معماري و كارشناسي عمران (يا بالعكس) باشد، سابقه كار كارداني براي دريافت پروانه اشتغال بكار مهندسي فقط براي تعيين حدود صلاحيت نظارت به ازاء هر پنج سال، يك سال و حداكثر ده سال مورد محاسبه قرار مي‌گيرد.
    معنیش رو دقت کنید، به این معنی نیست که به این برادران کاردانی طراحی تعلق نمیگیره. بلکه سنوات سابقه کار از کاردانی رو فقط برای نظارت حساب میکنن. یعنی شما اگه قصد طراحی کرده باشی، باید از زمان صدور کارشناسیت سه سال بگذره، اما اگه نظارت بخوای، میتونی دوره ای که کارشناسی ناپیوسته رو گذروندی کم کنی.

بهروز 3d آواتار ها
    کاربر
    فرسته‌ها در انجمن
    63

نقل قول نوشته اصلی توسط mr.4m4n نمایش پست ها
    شاید در وهله اول این مساله منفی به نظر برسه ولی اگه بیشتر بهش فکر کنید خواهید دید که کار درستیه ( به نظر من ) حتی برای خود دانشجوی کارشناسی ناپیوسته. فکر کنم قبول داشته باشید که متاسفانه سیستم آموزشی کارشناسی ناپیوسته موفق نبوده بالا خص از این لحاظ که به دانشجویان بقبولونه که طراحی یک امر ذهنی تئریه و نه خطااطی. تعداد دانشجویی که در این مقطع گرفته میشه هم بسیار زیاده. خب حالا اگه به همه این افراد که باور کنید خیلیهاشون از معماری بدشون هم میاد ، مدرک طراحی بدن فکر کنید چه بلایی سر مردم و جامعه و بازار کار معماری میاد؟ همین الانش هم تعداد معمارای فعالی که وجود دارن مشکل دارن ( چه از لحاظ طراحی و چه از لحاظ بازار ) ولی رشد تعداد اونها اندک بوده حالا یه دفعه جمعیت طراحها بالای 200 برابر بشه چی خواهد شد؟!
    فکر کنم این قانون باعث بشه که حق به حق دار برسه ، یعنی اون عده ای که زحمت کشیدن و معماری بلد شدن ، خوانهد تونست در طراحی سهیم بشن ولی به طور وابسته. الانش هم که شرایط بازار همینه دیگه. به نظر من اگه کسی واقعا معماری بلد باشه نباید از این قانون بدش بیاد بلکه باید استقبال هم بکنه چون شرایط کاری بهتری براش ایجاد میکنه وگرنه باید تلاش بکنه در بین گروه فارغ التحصیلان معماری مدرک داری که الان سالیانه فکر کنم بالای 70-80 هزار نفر بهش اضافه میشن ( و تا ده سال پیش این رقم 150 نفر هم نبوده!! ) کاری برای خودش دست و پا کنه که معلومه کار سختیه و اگه هم پیدا کنه با حداقل درآمد ممکن خواهد بود چون میدونن اگه این یکی قبول نکنه هزاران نفر دیگه هستن که طالب همون درآمد کم هم باشن.
    من امیدوار هستم به خاطر معماری به خاطر مردم و جامعه و به خاطر خود دانشجو ، این قانون رو عوض نکنن.
    سلام استاد عزیز ممنون از اینکه به این تایپیک جواب دادید حرف شما کاملا متین اما مسئله اینجاست اگه حرف شما درست باشه و بچه های کارشناسی ناپیوسته در طراحی ضعیف باشن اما مطمئنن بچه های پیوسته وضعشون بهتر از اونا نیست و اینکه این مطلب باید در همان موقع شروع به کار دانشگاه ها برای ارائه کارشناسی ناپیوسته به دانشجویان اعلام میشد نه در حال حاظر که مدارک کارشناسی داده شده خیلی ها به امید کار طراحی اومدن این رشته الان باید چکار کنن آیا نظارت خالی جوابگوی این سیل انبوه فارغ التحصیل خواهد بود چون این مسئله به نفع برخی از همکاران هستش دارید اونو تایید میکنید اگه خودتون از گروه دوم بودید نظر دیگه داشتید مطمئنن؟؟؟؟ این اوج نامردیه نامردی البته من نه نظام امتحان میدم نه دنبال طراحی بودم ونه هستم من کار پیمانکاری میکنم از کارم هم راضی هستم اما دوستان عزیز دیگه باید با شرایط موجود چکار کنن شما یه راهی نشون بدید؟؟؟؟؟؟
    بهروز 3d آواتار ها
    کاربر
    فرسته‌ها در انجمن
    63

نقل قول نوشته اصلی توسط BluePhoenix نمایش پست ها
    البته من چیزی که گقتم مستند بود.
    متاسفانه من هم دستوالعمل اجرایی این بخشنامه رو مطلعه کردم و فقط شامل رشته معماری نمیشه بلکه کلیه رشته های کارشناسی تکنولوژی مهندسی، کارشناسی نا پیوسته مهندسی و علمی کاربردی میشه
    Unrated آواتار ها
    مدیر بخش عمومی
    فرسته‌ها در انجمن
    2,322

شما بندی رو که میفرمایید چنین چیزی نوشته بگید. دقت کنید جدولی ارایه شده که بر اساس اون کمیسیون عمل میکنه. میباد میبینه آیا شما در رشته تون ای جدول 87 واحدی رو گذروندید یا نه. اگه 70& این واحد ها در رشته ی شما گذرونده شده باشه اکی میگیرید.(پیوست 6)
    این رو مطالعه بفرمایید

30rcle آواتار ها
    کارشناس نرم افزار archiCAD
    فرسته‌ها در انجمن
    254

اصلا به نظر شخص بنده چنین چیزی با عقل جور در نمیاد و اجرایی نیست،از طرفی اگر کسی قراره تایید صلاحیت بشه میشه یکسری ***** سر راهش قرار داد که البته عاقلانه تر هست،و مسئله طراحی کردن اصلا ربطی به نظام آموزشی نداره این کار یه کار ذهنی هست،خلاقیت لازم داره و بنده کسانی رو میشناسم که فوق دارن ولی کار یه دانشجوی کاردانی موفق رو نمیتونن به انجام برسونن،به نظرم یک سوی به این قضیه نگاه کردن دوستان وشایعه ای بیش نیست
صفحه 1 از 11 1 2 3 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 12 از 122

اطلاعات بحث

کاربرانی که در حال مشاهده این بحث هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این بحث است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)