ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی “ ورود به حساب” کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 3 از 57 نخست 1 2 3 4 5 13 53 ... آخرین
نمایش نتایج: از 25 به 36 از 675
    sevil آواتار ها
    عضو ارشد معماری
    فرسته‌ها در انجمن
    469

به نظر من فضا زیادی شلوغه. نظر مهسارو قبول دارم. گذشته از همه اینه رنگ وسایل به هم نمیخوره. همشون 1 رنگ. شاید اگه 1 رنگو در نظر میگرفتنو تو تنالیتش کار میکردن جالب تر میشد. چیدمان تقریبا مال آپارتمانای امروزیه. یعنی مخصوص زوای کاری. چون مدرنه تقریبا باید وسایلم مدرن میشد اما وسایل سنتیو چوبیه. رنگ دیوارم کمی ضایست. شاید اگه کرم یا شیری یا یا با تنالیته وسایل یکی میکرد عالی میشد
    مريم آواتار ها
    مدیر طراحی‌داخلی
    فرسته‌ها در انجمن
    4,393

تصوير سه:
    مرسي از دوستان خوبم ...من يه چيزي از تصوير ديدم...همه اون چيزايي كه گفتين درست ولي با وجود عدم هماهنگي رنگي وسايل و شلوغي فضا همه چيز در جاي خودشه يعني در چيدمان وسايل موجود هيچ چيز نا صحيح گذاشته نشده يه جورايي انگارصاحب اين خونه يه كلكسيونر منظمه...(روانشناسي شخصيت!!!:D)
    كتابهاي روي ميز رو ببينين انگار با چسب چسبيده شدن يا كوسن هاي روي مبلها كاملا منظمه ...
    شايد كسي كه وسايل رو اينجوري چيده كور رنگي داشته!!! يه جورايي به نظرم بين نظم در چيدمان فضا و شلوغي رنگ و طرح در وسايل موجود در فضا تضاده (شم پليسيم راه افتاد!!!)
    به نظرم ادماي اين خونه خيلي باحالن:D
    sevil آواتار ها
    عضو ارشد معماری
    فرسته‌ها در انجمن
    469

نقل قول نوشته اصلی توسط مريم نمایش پست ها
    تصوير سه:
    مرسي از دوستان خوبم ...من يه چيزي از تصوير ديدم...همه اون چيزايي كه گفتين درست ولي با وجود عدم هماهنگي رنگي وسايل و شلوغي فضا همه چيز در جاي خودشه يعني در چيدمان وسايل موجود هيچ چيز نا صحيح گذاشته نشده يه جورايي انگارصاحب اين خونه يه كلكسيونر منظمه...(روانشناسي شخصيت!!!:D)
    كتابهاي روي ميز رو ببينين انگار با چسب چسبيده شدن يا كوسن هاي روي مبلها كاملا منظمه ...
    شايد كسي كه وسايل رو اينجوري چيده كور رنگي داشته!!! يه جورايي به نظرم بين نظم در چيدمان فضا و شلوغي رنگ و طرح در وسايل موجود در فضا تضاده (شم پليسيم راه افتاد!!!)
    به نظرم ادماي اين خونه خيلي باحالن:D
    اره منم همینو گفتم چیدمان عالیه ولی رنگو نوع وسایلا کارو خراب کرده. ولی به قول تو میشه از این نوع چیدمان به شخصیت صاحبش پی برد که ادم کلا اجتماعیه و شلوغی و تو جمع بودنو خیلی دوس داره. یعنی خیلی ادم پر شور و نشاطیه :D
    کاراگاه گجت در خدمت شما
    مريم آواتار ها
    مدیر طراحی‌داخلی
    فرسته‌ها در انجمن
    4,393

جمع بندي تصوير سه:
    نظراتي كه راجع به تصوير اين دفعه داده شد نسبتا مشابه بوده و بيشترحول دو موضوع بود(رنگ و چيدمان):
    1-تنوع رنگي نسبتا زياد بوده و باعث شلوغ به نظر رسيدن فضاست-پيشنهاد:استفاده از يه توناليته رنگي
    2-رنگها به تنهايي آرامش دهنده هستند
    3-شلوغ بودن فضا به جهت تنوع و تعدد مبلمان و وسايل داخل فضا
    4-نظم در چيدمان در عين حال شلوغي در طرح و رنگ
    5-جالب نبودن چيدمان ...وسايل سنتي ولي چيدمان مدرن
    6-...با كمك نوع چيدمان مي توان به شخصيت صاحبش پي برد-در مورد اين فضا...فرد اجتماعي و بانشاط در عين حال كاملا قانون مند و منظم
    در كل نظرات ارائه شده نشاندهنده اين است كه فضا شلوغ ولي منظم است كه دليل شلوغي نوع رنگ مبلمان فضا -تعدد مبلمان و نوع چيدمان است در حالي كه همين مبلمان با رنگهايي مناسبتر مي توانست منجر به فضايي متعادلتر شود و يا همين رنگها بر روي مبلماني هماهنگتر مي توانست نتيجه بهتري بدهد-عدم هماهنگي رنگ با نوع مبلمان-
    نكته جالب اينكه به جهت شلوغي فضا...كسي به كيفيت ها و پتانسيل هاي خود محيط توجه نكرد....
    قابل توجه معماران و طراحان داخلي... "زيباترين" فضاها هم با چيدمان داخلي نامناسب " زشت "به نظر مي ايند به بياني ديگر براي داشتن فضايي مناسب" ظاهر و باطن فضا "هر دو بايد هماهنگ و زيبا باشند
    (راستش به نظرم خيلي بيشتر و كاملتر مي شه در اين باره صحبت كرد ولي اين بخش بيش از اين كشش مطلب را ندارد...)
    مريم آواتار ها
    مدیر طراحی‌داخلی
    فرسته‌ها در انجمن
    4,393

با اجازه دوستان و با جسارت كاملاين دفعه يه تصوير از كار ماريو بوتا رو گذاشتم...شايد خيلي جاي حرف نداشته باشه ولي حداقل ارزش بهتر ديدن رو داره...
    تصوير چهار:
    مريم آواتار ها
    مدیر طراحی‌داخلی
    فرسته‌ها در انجمن
    4,393

اره ادمين جون من با نظرت موافقم اصلا يه دليلي كه اين تصوير رو گذاشتم همينه...به علاوه به نظرم بد نيست هر از چند گاهي كارهاي افرادي رو كه در دنيا مطرح هستن نقد كرد...تا به خودمون در طراحي كمك كنه...
    در ضمن قبول دارم براي يه نقد درست بايد كل فضا رو درك كرد ولي من اين سوال تو(چي هست اين؟) رو به عنوان يه علامت سوال در نظر ميگيرم چون عقيده دارم يه بنا بايد بتونه خودش رو معرفي كنه...
    به طور خلاصه:اين يه موزه هست توي سئول اطلاعات بيشتر در :[ame="http://www.cafedexign.com/showthread.php?t=1184"]www.cafedexign.com/showthread.php?t=1184[/ame]
    كه زهرا جون زحمتش رو كشيده
    sevil آواتار ها
    عضو ارشد معماری
    فرسته‌ها در انجمن
    469

به نظر من ترکیب بندی و کمپوزیسیونش عالیه. من خودم دایره و منحنیو خیلی دوس دارم. اینم خیلی قشنگ 1 فضلرو بش اختصاص داده و با ستون جالبترش کرده. فقط اگه اون رنگ زردو 1 رنگ دیگه میکرد که فضارو لطیف تر نشون بده عالی میشدو چون به عقیده ی خودم دایره و منحنی فضارو لطیف میکنن
    admin آواتار ها
    مدیر سایت
    فرسته‌ها در انجمن
    3,946
    فرسته‌های وبلاگی
    3

پیش فرض تصویر شماره 4

راستش برای من این عکس کافی نیست برای نظر دادن... این قدری که توی این تصویر می‌بینم خب واقعا ترکیب‌بندی قشنگ و پویایی داره. نورپردازی این جا کارکرد فرمی هم پیدا کرده (به جز تامین روشنایی) و تاثیر بسزایی در گردش نگاه داره...
    ستون های ضخیم و تیره، استحکام و قدرت رو القا می‌کنن و در عین حال خطوط منحنی افقی رو تعدیل می‌کنن...
    پوشش صیقلی کف،‌ با انعکاس تصویر عناصر موجود، فضا رو دو برابر کرده و تا زیر ِ زمین امتداد داده...
    مريم آواتار ها
    مدیر طراحی‌داخلی
    فرسته‌ها در انجمن
    4,393

خيلي عاليه فقط كاش بقيه دوستان هم اعلام نظر كنن
    سويل جون به نظرت به جاي زرد چه رنگي مناسبتر بود اگه مي ذاشتن؟؟
    آره ادمين جون باهات موافقم كه با يه عكس نمي شه قطعي نظر داد حتي من عقيده دارم براي يه نقد خوب بايد داخل فضا رو هم تجربه كرد تا منصفانه و دقيق بشه در مورد يه بنا حرف زد در هر صورت اگه اطلاعات بيشتري مي خواي از تاپيكي كه زهرا جون گذاشته مي توني استفاده كني ولي مثل بقيه سه تصوير قبل مي شه فقط در مورد همين تصوير نظر داد...
    sevil آواتار ها
    عضو ارشد معماری
    فرسته‌ها در انجمن
    469

مریم جون به نظر من میتونست بسته به فضا از رنگای خاصی استفاده میکرد. اگه فضایی بود که باید توش ارامش میشد از رنگ ابی روشن استفاده میکرد. اگه توش جنبو جوش بود از ترکیب صورتی و قرمز
    ولی زرد به نظرم جالب نیست تازه به رنگ فضاشم نمیخوره
    مريم آواتار ها
    مدیر طراحی‌داخلی
    فرسته‌ها در انجمن
    4,393

باشه...ببينيم بقيه هم موافقن مي ديم رنگش رو عوض كنن....
    شوخي كردم مرسي سويل جون...
    zahra nassiri آواتار ها
    عضو ارشد
    فرسته‌ها در انجمن
    1,771

نقل قول نوشته اصلی توسط مريم نمایش پست ها
    با اجازه دوستان و با جسارت كاملاين دفعه يه تصوير از كار ماريو بوتا رو گذاشتم...شايد خيلي جاي حرف نداشته باشه ولي حداقل ارزش بهتر ديدن رو داره...
    تصوير چهار:
    من فکر میکنم این یک لابی باشه
    محلی برای تجمع
    البته دقیقا نمیدونم ها . از خودم میگم.
    ولی شاید بهتر بود که از نور بیشترو مناسب تری توش ا ستفاده میکرد
    از اون لحاظ که لابی یکی از اولین برخوردهایی هست که مخاطب با پروژه ی ما داره
    پس باید جذابیت بیشتری ایجاد کنه
    ایجاد فضاهای پوزیتیو و نگاتیو در کنار هم دیگه روی سقف ترکیب جالبی رو پدید آورده
    انعکاس فضای سقف روی زمین از نکات مثبت کار هست
    انعکاس از چیزایی هست که روی مخاطب تاثیر داره و به وفور توی معماری ایرانی هم دیده میشه.
    از لحاظ سازه ای لزومی به کاربرد این همه پایه زیر فضای مدور نمیبینم
    مگر اینکه توده ی بالا خیلی خیلی سنگین باشه
    که توجه به نورگیری از سقف این رو نشون نمیده.
    در کل حس فضایی حاکم خودش خودش رو معرفی نمیکنه
    مثلا اگر مریم جون نمیگفت که این یک موزه هست
    من فکر میکردم یک رستورانه(با اینکه قبلا دیده بودمش)
صفحه 3 از 57 نخست 1 2 3 4 5 13 53 ... آخرین
نمایش نتایج: از 25 به 36 از 675

اطلاعات بحث

کاربرانی که در حال مشاهده این بحث هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این بحث است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)