ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی “ ورود به حساب” کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 3 از 5 نخست 1 2 3 4 5 آخرین
نمایش نتایج: از 25 به 36 از 58
    mr.4m4n آواتار ها
    کارشناس معماری
    فرسته‌ها در انجمن
    2,279

نقل قول نوشته اصلی توسط orangephoenix نمایش پست ها
    5.میشه در رابطه با بازشو توضیح بیشتری بدین؟ مثلا نمونه تصویری

فکر کنم سوالتون در مورد اثر دودکش بوده.
    این عکسا پدیده اثر دودکش رو نشون میده. وقتی یک فضای ختالی عمودی در میان ساختمان ایجاد کنیم که با هوای در جریان بالا و پایین ارتباط آزاد داشته باشه ، چون فشار هوای این فضای خالی نسبت به فشار هوای اطراف کمتره ، چنین پدیده ای پیش میاد؛ در قسمت بالای اون ، که فشار هوا از پایین بیشتره ، حالت پشت به باد ایجاد میشه و جریان هوا به بیرون داده میشه ، از پایین هم ، برای پر کردن خلا ایجاد شده ، هوا به داخل جریان پیدا میکنه و مکش ایجاد میشه . به این صورت میشه برای پنجره های مشرف به چنین فضای بازی ، جریان هوا رو ایجاد کرد و باعث شد خونه تهویه طبیعی خوبی داشته باشه.
    این روش برای مجموعه های مسکونی امروزه که فقط از دو بر بازشو دارن و اغلب هر واحد فقط از یک بر بازشو میگیره ، خیلی مناسبه . برای تهران هم پیشنهاد میشه و مناسب آب و هوای اونجاست بالاخص واسه مناطق شمالی و کوهپایه ای اون ، که نسیم کوه و دشت دارن ( نقل از بررسیهای دکتر منصوره طه باز ، استاد دانشگاه شهید بهشتی )
    ویرایش به دست mr.4m4n : 11-09-27 در ساعت 13:26
    ........G..4
    orangephoenix آواتار ها
    مدیر معماری و طراحی‌داخلی
    فرسته‌ها در انجمن
    1,827

نقل قول نوشته اصلی توسط mr.4m4n نمایش پست ها

فکر کنم سوالتون در مورد اثر دودکش بوده.
    این عکسا پدیه اثر دودکش رو نشون میده. وقتی یک فضای ختالی عمودی در میان ساختمان ایجاد کنیم که با هوای در جریان بالا و پایین ارتباط آزاد داشته باشه ، چون فشار هوای این فضای خالی نسبت به فشار هوای اطراف کمتره ، چنین پدیده پیش میاد؛ در قسمت بالای اون ، که فشار هوا از پایین بیشتره ، حات پشت به باد ایجاد میشه و جریان هوا به بیرون داده میشه ، از پایین هم ، برای پر کردن خلا ایجاد شده ، هوا به داخل جریان پیدا میکنه و مکش ایجاد میشه . به این صورت میشه برای پنجره های مشرف به چنین فضای بازی ، جریان هوا رو ایجاد کرد و باعث شد خونه تهویه طبیعی خوبی داشته باشه.
    این روش برای مجموعه های مسکونی امروزه که فقط از دو بر بازشو دارن و اغلب هر واحد فقط از یک بر بازشو میگیره ، خیلی مناسبه . برای تهران هم پیشنهاد میشه و مناسب آب و هوای اونجاست بالاخص واسه مناطق شمالی و کوهپایه ای اون ، که نسیم کوه و دشت دارن ( نقل از بررسیهای دکتر منصوره طه باز ، استاد دانشگاه شهید بهشتی )
    اوهوم این پدیده رو میشناختم البته ، فکر کردم دیتیل خاصی توی نحوه بازشدن پنجره ها منظورتونه . ممنون از توضیحاتتون همین بادگیرهایی که ما توی شهرمون داریم هم میتونن شبها از این خاصیت استفاده کنن برای گردش هوا.
    Number_one آواتار ها
    عضو فعال
    فرسته‌ها در انجمن
    326

طرح شماره 2
    اول از همه طرح شما مشکل ضوابط داره از نورگیر و ابعاد کوریدور که یک فضا باید بین اسانسور و پله قرار بگیره واسه ورودی به واحد ،
    دوم آشپزخونه نور نداره و حتا فکر نکنم شهرداری اون رو تاید کنه.
    سوم ابعاد سرویس و حمام خییلی کوچیک شده و غیر قابل استفادس ! ( من که نمیتونم استفاده کنم )
    خب خیلی از نکات رو استادان گفتن مثل اون پخی توی سالن، ستون گذاری هم اگه بکننین خودش خیلی جزیات دیگه رو بدنبال داره .
    استخر توی همکف ، دیگه پارکینگ نمیمونه و اینم یه مشکل دیگه میشه .
    ممنون بابت طرحتون : )
    Number_one آواتار ها
    عضو فعال
    فرسته‌ها در انجمن
    326

پیش فرض طرح شماره 3

با اجازه دوستان
    زمین جنوبی طرح 4 طبقه پلان تیپ ابعاد هم مشخصه شرق و غرب همسایه شمال کوچه 8 متری که چون تیر برق جلو خونه هست کنسول رو 60 سانت بیشتر نتونستیم بدیم.
    afterbabri آواتار ها
    کاربر
    فرسته‌ها در انجمن
    18

نقل قول نوشته اصلی توسط Number_one نمایش پست ها
    با اجازه دوستان
    زمین جنوبی طرح 4 طبقه پلان تیپ ابعاد هم مشخصه شرق و غرب همسایه شمال کوچه 8 متری که چون تیر برق جلو خونه هست کنسول رو 60 سانت بیشتر نتونستیم بدیم.
    شاید من اشتباه می کنم ولی تجربه کردم تراس با اشپزخونه خوب کار نمی کنه. بیشتر انباری کثیف میشه. اگه اشپزخونه فضای کمکی می خواد خب فضای کمکی طراحی می کنیم!
    تراس رو به شمال تو نشیمن حس بهتری داره. پتانسیل نما هم بیشتر میشه. منظر کوچه چطوره؟
    اگه امکان داره ازاتاق ها عکس بزارین.
    mr.4m4n آواتار ها
    کارشناس معماری
    فرسته‌ها در انجمن
    2,279

پیش فرض طرح شماره 3

با اجازه دوستان
    سلام ،
    ممنون از اینکه کارتون رو گذاشتید.

خب ، اول بپردازیم به مسائل مربوط به طراحی ساختمان:

- ورودی خونه خوب کار نشده. جوری که الان گذاشتیدش باعث میشه همون عرصه همگانی کوچک خونه هم بشکنه و صرفا به یه کنج تبدیل بشه و بقیه قسمتهاش برای رفت و آمد بشه . یعنی طرحتون از اون مساحت و ابعاد فضا خوب استفاده نکرده و هدرش داده. ضمنا اونجور که در ورودی رو گذاشتین ، فکر نکنم بشه آسانسوری کار کرد که درش باز و بسته بشه .
    راه حلی که من پیشنهاد میکنم: ورودی رو به جای اینکه بالای راهروی جلوی آسانسور بگیرید ، در سمت راست قرار بدید. اینجوری از کمر خونه هم وار میشید و تقسیم بندی فضایی و رعایت عرصه ها هم راحت میشه : اون قسمتی که الان اتاق خوابها رو گذاشتید ، میشه پذیرایی/نشیمن و اتاقها میرن جای نشیمن فعلی. اینجوری پذیرایی/ نشیمن دیگه یک کنج نیست بلکه یه فضای تعریف شده مکعب مستطیله و عرصه رفت و آمد عمومی به حریم اون تخطی نمیکنه. در ضمن با گذاشتن در ورودی در سمت راست ، مشکل در آسانسور هم حل میشه.

- برای این خونه با این ابعاد . آشپزخونه ای که گذاشتید بزرگه . در ضمن اگه بخواهیم همین طرح الان خودتون رو بهتر کنیم. نظر من اینه ( ممکنه در وهله اول قابل قبول به نظر نرسه ولی اگه جوانب امر رو در نظر بگیرید راه خوبیه ) دیوار ، کانتر یا میزی ، فضای آشپزخونه رو از نشیمن جدا نکنه . میشه این جداسازی رو به جای کف ، از بالا و از سقف انجام داد مثلا یه فضای کشیده انبار مانند برای آشپزخونه که از سقف پایین اومده و عرصه شو هم تعریف کرده.
    با چنین تقسیم بندی ای ، ایجاد بسط فضایی میکنیم و عرصه عمومی خونه میتونه بزرگتر بشه در مواقع لازم و کلا.
    الان هم نگید که آشپزخونه با عرصه تعریف شده بهتره. بله بهتره ولی موقعی که امکانش باشه . تو آپارتمانهای نقلی امروزی ، که بخش یزرگی از اون رو به فضاهای خواب و خصوصی اختصای میدیم ، دیگه جداسازی عرصه آشپزخونه کار اشتباهیه. کسی هم نمیتونه بگه با فرهنگمون جور در نمیاد چون همین فرهنگ ، آشپزخونه اپن رو قبول کرده.
    یه چیز دیگه ، چرا دوستان جهت رو ذکر نمیکنن ؟ یعنی تو معماری مهم نیست ؟! حتی چرا یک پلا موقعیت گذاشته نمیشه که بفهمیم همجواریها و معابر چگونه هستن ؟ مگه بدون دونستن اینها و در نظر گرفتنشون ، میشه طرح داد؟ شاید الان نظری که من دادم در مورد تغییر جای فضاها ، به وضع موجود نخوره و اگه همجوایها و معابر تعریف میشد ، چنین نظری نمیدادم !

- میشه بپرسم اون عقب نشینی در نمای آشپزخونه چیه ؟ یعنی اسم اونو میشه گذاشت تراس و بالکن ؟ برای چه کاری هست ؟ اصلا تعریف تراس چیه ؟ آیا تراس چیزیه که در وهله اول برای مسائلی چون ، رخت پهن کردن ، قرار دادن ترشی و به اصطلاح قشنگتر کردن نما استفاده میشه ؟ این تراس الان به سمت کجاست ؟ احتمالا هر جا که هست یه فضای عمومیه ؛ اینجوری آیا این تراس فایده ای هم داره ؟

- در سطح بالاتر زیبایی شناسی و فراتر از عرف و نرم بازار ، پیشنهاد میدادم که تیغه جدا کننده دو اتاق خواب
    بصورت کشویی ، آکاردئونی یا ... ، قابل جمع شدن باشه تا در مواقع لازم بشه این دو اتاق رو یکی کرد و یه عنوان یک فضای بزرگ استفاده کرد.

- همونطور که قبلا هم گفتم ، برای مبلمان و یار المانها ، رنگهای روشن و سرد پیشنهاد میشه. چون فضاها کوچیکن .

کاش شهر یا اقلیم رو هم ذکر میکردی. بدن دونستن جهت ، همجواریها ، اقلیم و ... ، کرکسیون و راهنمایی و کلا خود طراحی ، خیلی سخت میشه.
    ویرایش به دست mr.4m4n : 11-09-29 در ساعت 13:04
    ........G..4
    Number_one آواتار ها
    عضو فعال
    فرسته‌ها در انجمن
    326

با اجازه دوستان
    نقل قول نوشته اصلی توسط mr.4m4n نمایش پست ها
    سلام ،
    ممنون از اینکه کارتون رو گذاشتید.

خب ، اول بپردازیم به مسائل مربوط به طراحی ساختمان:

- ورودی خونه خوب کار نشده. جوری که الان گذاشتیدش باعث میشه همون عرصه همگانی کوچک خونه هم بشکنه و صرفا به یه کنج تبدیل بشه و بقیه قسمتهاش برای رفت و آمد بشه . یعنی طرحتون از اون مساحت و ابعاد فضا خوب استفاده نکرده و هدرش داده. ضمنا اونجور که در ورودی رو گذاشتین ، فکر نکنم بشه آسانسوری کار کرد که درش باز و بسته بشه .
    راه حلی که من پیشنهاد میکنم: ورودی رو به جای اینکه بالای راهروی جلوی آسانسور بگیرید ، در سمت راست قرار بدید. اینجوری از کمر خونه هم وار میشید و تقسیم بندی فضایی و رعایت عرصه ها هم راحت میشه : اون قسمتی که الان اتاق خوابها رو گذاشتید ، میشه پذیرایی/نشیمن و اتاقها میرن جای نشیمن فعلی. اینجوری پذیرایی/ نشیمن دیگه یک کنج نیست بلکه یه فضای تعریف شده مکعب مستطیله و عرصه رفت و آمد عمومی به حریم اون تخطی نمیکنه. در ضمن با گذاشتن در ورودی در سمت راست ، مشکل در آسانسور هم حل میشه.

- برای این خونه با این ابعاد . آشپزخونه ای که گذاشتید بزرگه . در ضمن اگه بخواهیم همین طرح الان خودتون رو بهتر کنیم. نظر من اینه ( ممکنه در وهله اول قابل قبول به نظر نرسه ولی اگه جوانب امر رو در نظر بگیرید راه خوبیه ) دیوار ، کانتر یا میزی ، فضای آشپزخونه رو از نشیمن جدا نکنه . میشه این جداسازی رو به جای کف ، از بالا و از سقف انجام داد مثلا یه فضای کشیده انبار مانند برای آشپزخونه که از سقف پایین اومده و عرصه شو هم تعریف کرده.
    با چنین تقسیم بندی ای ، ایجاد بسط فضایی میکنیم و عرصه عمومی خونه میتونه بزرگتر بشه در مواقع لازم و کلا.
    الان هم نگید که آشپزخونه با عرصه تعریف شده بهتره. بله بهتره ولی موقعی که امکانش باشه . تو آپارتمانهای نقلی امروزی ، که بخش یزرگی از اون رو به فضاهای خواب و خصوصی اختصای میدیم ، دیگه جداسازی عرصه آشپزخونه کار اشتباهیه. کسی هم نمیتونه بگه با فرهنگمون جور در نمیاد چون همین فرهنگ ، آشپزخونه اپن رو قبول کرده.
    یه چیز دیگه ، چرا دوستان جهت رو ذکر نمیکنن ؟ یعنی تو معماری مهم نیست ؟! حتی چرا یک پلا موقعیت گذاشته نمیشه که بفهمیم همجواریها و معابر چگونه هستن ؟ مگه بدون دونستن اینها و در نظر گرفتنشون ، میشه طرح داد؟ شاید الان نظری که من دادم در مورد تغییر جای فضاها ، به وضع موجود نخوره و اگه همجوایها و معابر تعریف میشد ، چنین نظری نمیدادم !

- میشه بپرسم اون عقب نشینی در نمای آشپزخونه چیه ؟ یعنی اسم اونو میشه گذاشت تراس و بالکن ؟ برای چه کاری هست ؟ اصلا تعریف تراس چیه ؟ آیا تراس چیزیه که در وهله اول برای مسائلی چون ، رخت پهن کردن ، قرار دادن ترشی و به اصطلاح قشنگتر کردن نما استفاده میشه ؟ این تراس الان به سمت کجاست ؟ احتمالا هر جا که هست یه فضای عمومیه ؛ اینجوری آیا این تراس فایده ای هم داره ؟

- در سطح بالاتر زیبایی شناسی و فراتر از عرف و نرم بازار ، پیشنهاد میدادم که تیغه جدا کننده دو اتاق خواب
    بصورت کشویی ، آکاردئونی یا ... ، قابل جمع شدن باشه تا در مواقع لازم بشه این دو اتاق رو یکی کرد و یه عنوان یک فضای بزرگ استفاده کرد.

- همونطور که قبلا هم گفتم ، برای مبلمان و یار المانها ، رنگهای روشن و سرد پیشنهاد میشه. چون فضاها کوچیکن .

کاش شهر یا اقلیم رو هم ذکر میکردی. بدن دونستن جهت ، همجواریها ، اقلیم و ... ، کرکسیون و راهنمایی و کلا خود طراحی ، خیلی سخت میشه.
    ممنون از استاد عزیز.
    من تا جایی که تونستم موقعیت رو ذکر کردم ولی شاید این قابل قبول نیست . ایشالا دفعات بعد پلان موقعیت هم میزارم.
    در مورد بالکن اگه بتونین یه پلان یا عکسی از پیشنهادتون بدین خیلی خوشحال میشم چون دقیقا نتونستم درک کنم چه جور فضایی هست.
    در مورد جابجایی اتاق ها هم چون اتاق خواب ها میوفته توی کوچه به نظرم بهتر اومد که توی حیاط بیوفته چون از نظر امنیت و سروصدا بهتره، بهتر نیست ؟
    شهر هم شهر خودمون ، بندر عباس.
    ابعاد اشپزخونه هم چون هماهنگیش بهم میخورد این اندازه در نظر گرفتم
    بازم اگر نقدی هست خوشحال میشم
    مريم آواتار ها
    مدیر طراحی‌داخلی
    فرسته‌ها در انجمن
    4,393

با اجازه دوستان
    نكات خوب و مفيدي ذكر شد.
    در مورد اون دري كه بعد از جعبه پله و قبل از آسانسور گذاشتين.وجودش چه ضرورتي داره؟
    ورودي اصلي مجموع از كجاست؟
    اين فضايي كه براي جعبه پله در نظر گرفتين،در زير پله ها در طبقه همكف چي قراره بشه؟مخصوصا اون چشمه پله ابعاد قابل توجهي به نسبت سطح زمين داره.
    اون داكتي كه به نظر براي حمام در نظر گرفتين چندان مناسب نيست.ميتونه براي عبور اين داكت از فضاي داخلي كمد اتاق خواب استفاده بشه.
    به جهت تناسبات كم توالت و حمام اگه بتونين در يه فضا با هم تركيب كنين فكر مي كنم نتيجه بهتري بده.كه البته مستلزم يه سري تغييرات اساسي تر هست.
    انّ الحسين مصباح الهدي و سفينه النجاه
    مريم آواتار ها
    مدیر طراحی‌داخلی
    فرسته‌ها در انجمن
    4,393

ممنون از استاد عزیز.
    من تا جایی که تونستم موقعیت رو ذکر کردم ولی شاید این قابل قبول نیست . ایشالا دفعات بعد پلان موقعیت هم میزارم.
    در مورد بالکن اگه بتونین یه پلان یا عکسی از پیشنهادتون بدین خیلی خوشحال میشم چون دقیقا نتونستم درک کنم چه جور فضایی هست.
    در مورد جابجایی اتاق ها هم چون اتاق خواب ها میوفته توی کوچه به نظرم بهتر اومد که توی حیاط بیوفته چون از نظر امنیت و سروصدا بهتره، بهتر نیست ؟
    شهر هم شهر خودمون ، بندر عباس.
    ابعاد اشپزخونه هم چون هماهنگیش بهم میخورد این اندازه در نظر گرفتم
    بازم اگر نقدی هست خوشحال میشم
    اگه شهر بندر عباس هست...
    اگه من بودم شايد اون بالكن رو بزرگتر مي گرفتم.و با يه ترفند مثل شناشيل پوشش مناسبي بهش مي دادم كه بشه براي تهويه و جريان هوا به خوبي ازش استفاده كرد.
    بعد من متوجه نشدم.فرمودين ابعاد آشپزخونه به خاطر حفظ شدم هماهنگي اين مقدار شده!؟هماهنگي با چي؟!با ديواره بين اتاق ها در پلان!؟
    قاعدتا چيزي كه توي پلان ديده مي شه بايد زيبا باشه ولي اوني كه از فضا استفاده مي كنه هيچ وقت در پلان زندگي نمي كنه.اون فضا رو درك مي كنه.
    راستي من هنوز نمي دونم شما با اون ستون ها چجوري مي خواين فضا رو تكميل كنين.فكر كردن به همين جزئيات مي تونه كارتون رو تعريف كنه.
    انّ الحسين مصباح الهدي و سفينه النجاه
    orangephoenix آواتار ها
    فرسته‌ها در انجمن
    1,827

پیش فرض طرح شماره 2

طرح شماره 2
    اول از همه طرح شما مشکل ضوابط داره از نورگیر و ابعاد کوریدور که یک فضا باید بین اسانسور و پله قرار بگیره واسه ورودی به واحد ،
    دوم آشپزخونه نور نداره و حتا فکر نکنم شهرداری اون رو تاید کنه.
    سوم ابعاد سرویس و حمام خییلی کوچیک شده و غیر قابل استفادس ! ( من که نمیتونم استفاده کنم )
    خب خیلی از نکات رو استادان گفتن مثل اون پخی توی سالن، ستون گذاری هم اگه بکننین خودش خیلی جزیات دیگه رو بدنبال داره .
    استخر توی همکف ، دیگه پارکینگ نمیمونه و اینم یه مشکل دیگه میشه .
    ممنون بابت طرحتون : )

خیلی ممنون از نظرتون
    آشپزخونه نورگیر داره که ، ابعاد نورگیر رو تجدید نظر کردم توی طرح جدید و همینطور ابعاد سرویس ها رو. و یه سری نکات دیگه!
    استخر زیر حیاط قراره قرار بگیره مشکلی برای پارکینگ نداره .
    ستون گذاری و تجدید نظر توی طراحی اولیه هم شده ایشالا اصلاح شده ش رو میذارم.ممنون از راهنماییهای همه دوستای خوبم

پ ن :اسم هر طرح رو بذارین توی عنوان پستاتون بچه ها
    orangephoenix آواتار ها
    فرسته‌ها در انجمن
    1,827

پیش فرض طرح شماره 3

دوستان نکات خوبی رو اشاره کردن ، بخصوص نحوه ورودی حتما نیاز به تجدید نظر داره ، پاگرد پله و رسیدن پله به آسانسور و به ورودی واحد اصلا جوابگو نیست. حمام و دستشویی هم کوچیکه هم اینکه داکتهاش مناسب نیست ، برای دستشویی هم داکت لازمه. مبلمان حتما باید قرار بگیرن و لحاظ بشن توی طراحی . شاید جابجایی اشپزخونه با نشیمن در وضع موجود بتونه راهکار بهتری ارائه بده (الانم اصلا عرصه خصوصی و عمومی با توجه به نوع ورودی تعریف شده نیست) و اینکه آشپزخونه ابعادش کمتر بشه با توجه به محدودیت فضا. بالکن هم که دوستان توضیح دادن راجبش. اینجا عملا قابل استفاده نیست.
    Number_one آواتار ها
    عضو فعال
    فرسته‌ها در انجمن
    326

تشکر بابت نظرات
    خیلی چیزا توی طراحی هست که نمیشه ندید گرفت .. اینو واسه یکی از بساز بفروش ها که چندین ساله با دفتر ما کار میکنه زدم که اون هم نظراتی توی طرح اورد،از جمله ابعاد اشپزخونه و ابعاد کل واحد که خواسته حد اکثر زیربنا استفاده بشه،در هر صورت طرح اجرا شده ...
    در مورد بالکن اگه دوستان بیشتر توضیح بدن خیلی ممنون میشم چون دقیق ایرادشو متوجه نشدم.برداشت خودم از این بود که هر واحد یا در کل هر خانواده نیاز به یه فضا واسه رخت و نصب وسایل از جمله یونیت خارجی کولر اسپیلیت و .. داره که نمیشه ازش چشم پوشی کرد!
صفحه 3 از 5 نخست 1 2 3 4 5 آخرین
نمایش نتایج: از 25 به 36 از 58

اطلاعات بحث

کاربرانی که در حال مشاهده این بحث هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این بحث است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)