ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی “ ورود به حساب” کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 5 از 5 نخست ... 3 4 5
نمایش نتایج: از 49 به 58 از 58
    mr.4m4n آواتار ها
    کارشناس معماری
    فرسته‌ها در انجمن
    2,279

پیش فرض طرح شماره 4

نقل قول نوشته اصلی توسط lady_atieh نمایش پست ها
    گفتنی ها گفته شده
    ولی یه سوال دارم در مورد سرویس های نزدیک ورودی
    درب این سرویس ها توی بخش خصوصی خونه باز میشه . بنظرتون این مشکل ایجاد نمی کنه ؟

ببخشید که خیلی خیلی دیر جواب دارم میدم.

سرویسهای بهداشتی که به سمت بخش خصوصی در ندارن بلکه تو فضای بینابینی قرار گرفتن و گمون نکنیم مشکلی ایجاد کننو ( البته طرح سرویس واحد سمت راست یه کم اذیتم میکنه )
    ........G..4
    lady_atieh آواتار ها
    مدیر ارشد
    فرسته‌ها در انجمن
    5,140

پیش فرض طرح شماره 5

سلام
    هم به نیت بالا اومدن تاپیک و دوباره فعال شدن اینجا و توجه دوستان معمار
    و هم به نیت کمک گرفتن و دریافت نظرات دوستان
    اینکارو می ذارم که هنوز خامه و در حال طراحی .
    این یک فضای مسکونی هست که چند تا محدودیت داره : اول اینکه اگر شمال رو به سمت بالا در نظر بگیرین تنها از دیوار جنوبی نور میگیره و از 3 طرف بسته اس و نمیشه پنجره داشته باشه . دوم اینکه فقط در حدود 34 متر مربع فضای مفید برای طراحی موجوده

فایل پیوست 69428

خب توی عکس اگر قابل تشخیص باشه دوتا طرح هست که طرح اول رو به من دادن و من طرح دوم رو دادم . ایرادی که از طرح من گرفته میشه اینه چون طرح اول فضا بنظر بزرگتر میاد ؛ طرح دوم که من دادم مشتری پسند نیست .
    ضمنا توی طرحی که من دادم فضای سرویس با توجه به مبلمان کافی نیست !
    منتظر نظرات دوستان هستم
    iman kh آواتار ها
    مدیر عکاسی
    فرسته‌ها در انجمن
    2,449

پیش فرض طرح شماره 5 :

سلام
    این یک فضای مسکونی هست که چند تا محدودیت داره : اول اینکه اگر شمال رو به سمت بالا در نظر بگیرین تنها از دیوار جنوبی نور میگیره و از 3 طرف بسته اس و نمیشه پنجره داشته باشه . دوم اینکه فقط در حدود 34 متر مربع فضای مفید برای طراحی موجوده

فایل پیوست 69428

خب توی عکس اگر قابل تشخیص باشه دوتا طرح هست که طرح اول رو به من دادن و من طرح دوم رو دادم . ایرادی که از طرح من گرفته میشه اینه چون طرح اول فضا بنظر بزرگتر میاد ؛ طرح دوم که من دادم مشتری پسند نیست .
    منتظر نظرات دوستان هستم
    تقریبا حق دارن

وقتی فضا کم هست باید بیشتر به فکر ادغام و همپوشانی فعالیت ها باشیم تا جدا کردنشون
    مثلا نشیمن و اشپزخونه میتونن با هم کار کنن و مشتر باشن و میشه با طراحی مبلمان و کابینتها طوری فضا رو حل کرد که هم باهم باشن هم جدا باشن
    اگر ندانید چرا عکاسی می کنید،دانستن هر چیز دیگری در مورد عکاسی به هیچ درد شما نمی خورد...
    lady_atieh آواتار ها
    مدیر ارشد
    فرسته‌ها در انجمن
    5,140

نقل قول نوشته اصلی توسط iman kh نمایش پست ها
    تقریبا حق دارن

وقتی فضا کم هست باید بیشتر به فکر ادغام و همپوشانی فعالیت ها باشیم تا جدا کردنشون
    مثلا نشیمن و اشپزخونه میتونن با هم کار کنن و مشتر باشن و میشه با طراحی مبلمان و کابینتها طوری فضا رو حل کرد که هم باهم باشن هم جدا باشن
    خب درسته این حرف . در صورتی که فضا داشته باشیم و مسئله نورش .
    iman kh آواتار ها
    مدیر عکاسی
    فرسته‌ها در انجمن
    2,449

پیش فرض طرح شماره 5 :

خب درسته این حرف . در صورتی که فضا داشته باشیم و مسئله نورش .
    در طرح اول نشیمن و اشپزخونه نور میگیرن

اما در طرح 2 نشیمن عملا تاریک و مثل یک راهروی تاریک هست هم از نظر ابعاد و هم نورگیری
    اگر ندانید چرا عکاسی می کنید،دانستن هر چیز دیگری در مورد عکاسی به هیچ درد شما نمی خورد...
    lady_atieh آواتار ها
    مدیر ارشد
    فرسته‌ها در انجمن
    5,140

نقل قول نوشته اصلی توسط iman kh نمایش پست ها
    در طرح اول نشیمن و اشپزخونه نور میگیرن

اما در طرح 2 نشیمن عملا تاریک و مثل یک راهروی تاریک هست هم از نظر ابعاد و هم نورگیری
    نه خب اگه قرار باشه نور تا اون عمق که میگین توی طرح 1 هست بیاد توی طرح 2 هم از اون دو تا راهرو نور میرسه . اما خب ناچارا کمتر. الان مهمترین موضوع اینکه بهترین چیدمان بشه . یعنی من به طرحی برسم که هم نشیمن کوچیک نشه و هم چیدمان بهتر باشه !؟
    همونطور که قبلا هم گفتم چون فضا محدوده نمیشه خیلی تغییرات خاصی داد .
    iman kh آواتار ها
    مدیر عکاسی
    فرسته‌ها در انجمن
    2,449

پیش فرض طرح شماره 5 :

نه خب اگه قرار باشه نور تا اون عمق که میگین توی طرح 1 هست بیاد توی طرح 2 هم از اون دو تا راهرو نور میرسه . اما خب ناچارا کمتر. الان مهمترین موضوع اینکه بهترین چیدمان بشه . یعنی من به طرحی برسم که هم نشیمن کوچیک نشه و هم چیدمان بهتر باشه !؟
    همونطور که قبلا هم گفتم چون فضا محدوده نمیشه خیلی تغییرات خاصی داد .
    دز طرح 1 نور از یک فضا با عرض 1/2x عبور میکنه و فضای اشپزخونه و نشیمن با هم ادغام شدن و کل فضا 100% روشن هست

در طرح 2 نور از عرض 1/3x عبور میکنه و فقط اشپزخونه رو روشن میکنه و نشیمن تاریک میمونه 100% چون نور نمیتونه دور بزنه ! اتاق هم عملا باید ورودیش بسته باشه و محیطش خصوصی باشه

ساختار طرح 1 منظقی و خوب هست و به نظرم نمیشه با توجه به کمی مساحت خیلی باهاش بازی کرد و فقط میشه با طراحی مناسب فضاهای حساس باعث شد پلان به کلی متحول بشه
    مثل ورودی / اتصال اشپزخونه و نشیمن / ورودی اتاق
    orangephoenix آواتار ها
    مدیر معماری و طراحی‌داخلی
    فرسته‌ها در انجمن
    1,827

پیش فرض طرح شماره 5

به نظر من هم طرح اولی موفق تر بوده ، توی طرح دو عملا فقط یه اتاق خواب خوب داریم ، در حالیکه نشیمن تقریبا حذف شده. ترکیب آشپزخونه و نشیمن باعث میشه هم نورگیری بهتری داشته باشه هم فضا متناسب باشه. با حرفای آقای خیاطان هم موافقم در این مورد. و اینکه سرویس نزدیک در ورودی و جایی که نوری نمیگیره منطقیه. کلا طرح 1 منطقی هست منتهی میشه روی تناسبات فضاها بیشتر کار کنید.

پ ن : راستی برای هر پست عنوان طرح شماره 5 رو فراموش نکنید. مرسی
    mr.4m4n آواتار ها
    کارشناس معماری
    فرسته‌ها در انجمن
    2,279

سلام

فایل پیوست 69428

منتظر نظرات دوستان هستم

سلام؛
    وقتی مجبوریم در فضایی محدود طراحی کنیم ، باید حداکثر سعیمون بر این باشه که در عین حفظ تمامیت هر کدوم از فضاها ( به میزان لازم با توجه به طرح ) اونها رو به گونه ای شکل بدیم که متمم باشن و نه مکمل ، باید نقاط اشتراک داشته باشن.
    مثلا تو همین طرح ، به نظر من اشتباه که دنبال این باشیم که آشپزخونه فرم مستقل داشته باشه بلکه باید به گونه ای شکل بگیره که فای حرکتیش با فضای عمومی خونه مشترک باشه. ضمنا اگه من شخصا فضای سرویسهای بهداشتی رو از هم جدا نمیگرفتم و یکیشون میکردم تا شاید بشه بهتر و ببیشتر فضاسازی کرد ( هم میشه فضای رو کاهش داد و هم فضای حرکتی اضافه رو ؛ چون تعداد در کاهش پیدا میکنه.

راستی چرا دیوار حائل بین باکس پله و فضای داخل ؛ و بین باکس آسانسور و کمد دیواری رو 20 گرفتین . اگه قرار نیست اونجا دیوار برشی باشه ، با توجه به محدودیت فضا ، میشد 10 سانتی گرفتشون . کمد که خودش عایق حرارتیه . فضای سرویسها رو هم میشد در قسمت دیگه مجاور دیوار باکس پله قرار داد.

ضمنا اگه من بودم سعی میکردم جوری طراحی کنم که فضای نشیمن بازشو به بیرون بگیره و فضای خواب مثلا پنجره زیر سقفی داشته باشه.
    در عین حال میشه سعی کرد از ارتفاع فضا حداکثر استفاده رو برد و صرفا در دو بعد طول و عرض طراحی نکرد. موقعی که در طول و عرض محدودیت هست میشه به ارتفاع پناه برد.
    ........G..4
    mina sayadi آواتار ها
    کاربر
    فرسته‌ها در انجمن
    5

سلام دوستان این تاپیک هنوز فعال هست؟
صفحه 5 از 5 نخست ... 3 4 5
نمایش نتایج: از 49 به 58 از 58

اطلاعات بحث

کاربرانی که در حال مشاهده این بحث هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این بحث است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)