ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی “ ورود به حساب” کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    archidisaa آواتار ها
    عضو فعال
    فرسته‌ها در انجمن
    437

Talking پیش بینی آزمون ارشد معماری

سلام
    امروز این فکر به نظرم رسید که یک تایپیک قرار بدم برای حدسیات کنکور ارشد معماری 90
    خب لابد میگین این یعنی چی؟؟
    تابحال توجه کردین زمانی که کتابی رو برای امتحان میخونین ممکنه به خودتون بگین که مثلا این قسمت احتمال داره بیاد تو امتحان و اتفاقا همون قسمت هم تو امتحان میاد و انوقت باید بشکن زد من یک فکر کردم که هرکس از بچه هایی که دارن برا ارشد معماری میخونن حدسیات خودشونو از ازمون امسال بگن ببینیم که بعد از کنکور چقدر درست حدس زدیم یه جور بازی خوبه و یه جور قدرت و حس پیشگویی رو هم میرسونه همین پارسال چنتا از سوالات از توی تایپیک نکات ارشد بود

خب من خودم حدس میزنم امسال
    میدان کهنه اصفهان میتونه سوال باشه
    میدان ابراهیم خان کرمان یا یک بنا از کرمان میتونه سوال باشه
    و حدس میزنم نمودار سایکرومتریک تو تنظیم شرایط سوال باشه
    و حدس میزنم از مبحث بتن و سیمان و شیشه حتما سوال میاد
    فعلا همینا تا بقیه یادم بیاد
    دوستان یک تیر تو تاریکی بزنن خدارو چه دیدی شاید درست از کار دراومد
    ویرایش به دست archidisaa : 12-01-25 در ساعت 18:55
    خاطره آواتار ها
    کاربر برجسته
    فرسته‌ها در انجمن
    737

به نظرم این موضوع خیلی کلیه ..مثلا من مطمئنم از سیستم های ساختمانی سوال میاد .. اما از کجاش نمیدونم :دی
    اما چون گفتی بازیه باشه..
    از این انواع سنگ ها بادبر و .. حتما سوال میاد چون فک کنم همه هی قاطی میکنن اینارو با هم!
    گهگاهی سفری کن به حوالی دلت شاید خاطـــــره ای منتظرِ لمسِ نگاهت باشد . . . !
    mehraz23 آواتار ها
    عضو فعال
    فرسته‌ها در انجمن
    526

به نظر من كه اصلا نميشه پيش بيني كرد....يعني هدف اونهاهم دقيقا همينه....پارسال ما فرهنگ تصويري رو خورديم!!!! با كمال تعجب سرجلسه ديديم به به سه پسيج و فرهنگ تصويري را هيچ....!
    يا خود مهندس سروش نيا گفت اين كتابارو از گلابچي و اين بخش ها رو بيشتر بخونيد....كه در كمال تعجب بازهم ديديم واسه رد گم كني بود و اصلا سوال نيومد........
    :دي
    Parisan... آواتار ها
    عضو فعال
    فرسته‌ها در انجمن
    157

پيشگويي يه همچين موضوعي كار سختيه. ولي من هميشه موقع خوندن نميتونم از حتي قسمت هايي كه به نظر ساده مياد بگذرم. يا حتي قسمتهايي كه خيلي پيچيده هستند. هميشه درحين خوندن ميگم اين قسمتو حتما بايد خوند چون واقعا نميشه حدس زد كه آيا در امتحان سوالي مياد يا نه.
    همينطور كه تو آزموناي قبلي ديدم كه هر سوالي و به هر نحوي اومده پس امسال هم همينطوريه پيشگوييش يكم سخته
    lady_atieh آواتار ها
    مدیر ارشد
    فرسته‌ها در انجمن
    5,140

من هیچ نوع پیش بینی نمی تونم بکنم اما می تونم بگم این سوالایی که یه عکس میدن ( حالا عکسه پلانه یا هر چی ) بعد میگن بگو مربوط به چیه و کجاست آخر نامردیه ! و کم و بیش نامردا همیشه از این سوال میدن .
    یا این سوالات که راجب به مساجد و اجزاش می پرسن اینکه فلان مسجد چند تا گنبد داره و غیره !
    mehraz23 آواتار ها
    عضو فعال
    فرسته‌ها در انجمن
    526

نقل قول نوشته اصلی توسط lady_atieh نمایش پست ها
    من هیچ نوع پیش بینی نمی تونم بکنم اما می تونم بگم این سوالایی که یه عکس میدن ( حالا عکسه پلانه یا هر چی ) بعد میگن بگو مربوط به چیه و کجاست آخر نامردیه ! و کم و بیش نامردا همیشه از این سوال میدن .
    یا این سوالات که راجب به مساجد و اجزاش می پرسن اینکه فلان مسجد چند تا گنبد داره و غیره !
    قبول دارم نامردیه...اما اونا تک میزنن ما باید حواسمون باشه پاتک بزنیم...:دی
    در مورد اینا که پلان میدن میگن مال کدوم مسجده ....از هر پلان یه چیزیشو واسه خودتون نشونه کنید مثلا من یادمه که با مسجد جامع گلپایگان مشکل داشتم واسه همین سطح مقطع ستون هاش که با بقیه مسجدها متفاوته رو واسه خودم نشونه کردم.....
    یه چیز دیگه هم....که توصیه می کنم اینه که هفته آخر یا دو هفته آخر تمام پلان های کلیساها و...هرچی توی کتاب معماری جهان زارعی هست با همین نشونه گزاری حفظش کنید ...خیلی کار سختیه ولی می تونین سرجلسه دوتا تست از بقیه جلو بیفتین...انقدر کیف داره....:دی
    عکسی هم اگه دادن که آشنا نبود براتون ...عکس رو تحلیل کنید مثلا بگید توی این عکس این نشونه ها رو می بینم پس واسه این دوره زمانیه....
    بچه ها پیشنهاد می کنم به هیچ وجه سوالای درک معماری رو تحلیل نکنید واسه خودتون....هرکی سوالارو تحلیل کنه ضرر کرده...اینو از من بشنوید....
    در ضمن اگر هم دیدن پرسیدن فلان مسجد چند تا گنبد داره بدونید یه چیز خاصی توش بوده که سوال دادن...معمولا این طوریه....
    اینا فقط یه سری توصیه بود از من که یه کمی تجربه این کنکور بی رحم رو دارم...اصلا نفهمیدم چی شد که این همه حرف زدم....
    I.Mehraz آواتار ها
    عضو فعال
    فرسته‌ها در انجمن
    139

منم با نظر دوستان راجع به عکس موافقم...من هم رو هر عکسی یه نشون گداشتم....احساسم می گه امسال از مصالح سوال زیادتر میاد...در مورد این دو هفته هم به نظرم مرور تست های مهمی که علامت زدین بعلاوه عکس ها خیلی مهمه...چون همیشه یکی دو تست از سال های قبل عینا تکرار می شه...امیدوارم تا دو هفته دیگه هممون با خبرای خوش اینجا باشیم.
    o0oro آواتار ها
    مدیر گرافیک
    فرسته‌ها در انجمن
    694

به نظرم بعضی حدسیات میتونه گمراه کننده باشه
    بعضی حدسیات مستدل هستن ..
    اگر پنجاه میلیون نفر به یک چیز احمقانه اعتقاد داشته باشند، آن چیز همچنان احمقانه است.آناتول فرانس
    archidisaa آواتار ها
    عضو فعال
    فرسته‌ها در انجمن
    437

نقل قول نوشته اصلی توسط archidisaa نمایش پست ها
    سلام
    امروز این فکر به نظرم رسید که یک تایپیک قرار بدم برای حدسیات کنکور ارشد معماری 90
    خب لابد میگین این یعنی چی؟؟
    تابحال توجه کردین زمانی که کتابی رو برای امتحان میخونین ممکنه به خودتون بگین که مثلا این قسمت احتمال داره بیاد تو امتحان و اتفاقا همون قسمت هم تو امتحان میاد و انوقت باید بشکن زد من یک فکر کردم که هرکس از بچه هایی که دارن برا ارشد معماری میخونن حدسیات خودشونو از ازمون امسال بگن ببینیم که بعد از کنکور چقدر درست حدس زدیم یه جور بازی خوبه و یه جور قدرت و حس پیشگویی رو هم میرسونه همین پارسال چنتا از سوالات از توی تایپیک نکات ارشد بود

خب من خودم حدس میزنم امسال
    میدان کهنه اصفهان میتونه سوال باشه
    میدان ابراهیم خان کرمان یا یک بنا از کرمان میتونه سوال باشه
    و حدس میزنم نمودار سایکرومتریک تو تنظیم شرایط سوال باشه
    و حدس میزنم از مبحث بتن و سیمان و شیشه حتما سوال میاد
    فعلا همینا تا بقیه یادم بیاد
    دوستان یک تیر تو تاریکی بزنن خدارو چه دیدی شاید درست از کار دراومد

بچه ها دو تا از پیشبینی هایی که اینجا نوشتم درست از کار در اومد
    ای کاش بیشتر تو این تایپیک وقت میزاشتین
    Parisan... آواتار ها
    عضو فعال
    فرسته‌ها در انجمن
    157

منم دو نمونه از سوالايي كه حدس ميزدم بياد اومد.
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

اطلاعات بحث

کاربرانی که در حال مشاهده این بحث هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این بحث است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)