ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی “ ورود به حساب” کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    matin.m آواتار ها
    عضو فعال
    فرسته‌ها در انجمن
    215

پیش فرض مشاوره در مورد سیستم کامپیوتری مناسب نرم افزارهای سه بعدی

این تاپیک در مورد بحث و تبادل نظر و همچنین استفاده از تجربیات اساتید و دوستان در زمینه تهیه و خرید مناسب ترین سیستم کامپیوتری برای کارهای سه بعدی است.
    این روزها رقابت زیادی در زمینه رندرینگ و خروجی های گرافیکی سنگین در بازار طراحان سه بعدی و همین طور انیماتور ها وجود داره. که همین امر باعث شده که نیاز بیشتری به داشتن سیستم های قدرتمند و با اسمبل مناسب احساس بشه.
    من از دوستان عزیزی که هر تجربه ای در زمینه سخت افزار های مربوط به کارهای گرافیکی به خصوص سه بعدی دارند و یا یک سیستم قدرتمند کامپیوتری دارند خواهش میکنم که در این تاپیک تجربیات خودشونو به بحث بگذارند. و کسانی که چنین سیستم هایی دارند حتما config سیستم خودشونو ذکر کنند. و اگر هم مایل بودند قیمتی که برای اون کانفیگ پرداخت کردند رو بنویسند. اگر اشکالی و یا نکته ای در مورد اون نوع اسمبل سیستم هست حتما بنویسید. که مورد بحث و مشاوره قرار بگیره.
    از کسانی که از جدید ترین اخبار در مورد بازار سخت افزارهای گرافیک سه بعدی هم خبر دارند خواهش میکنم که اخبار رو توی این تاپیک مطرح کنند. اعم از جدید ترین کارتهای گرافیک و cpu ها و کیسها مختلف و انواع رم و مین برد یا قیمت آنها و مشخصات آنها ....
    حتی دوستانی که تجربه داشتن یک لپ تاپ خوب و قدرتمند مناسب کارهای سه بعدی و رندرینگ را دارند خواهش میشه که تجربیات خودشونو و نوع لپ تاپ رو حتما بنویسند.
    matin.m آواتار ها
    عضو فعال
    فرسته‌ها در انجمن
    215

برای اینکه این تاپیک هم راه بیافته و مورد بحث قرار بگیره من خودم اولین پست رو میگذارم و در مورد سیستم تقریبا جدیدی که گرفتم تجربیات خودم رو مینویسم.
    راستش من همیشه از نداشتن سیستم قدرتمند برای کار خودم 3ds max رنج میبردم. و حدودا 3 ماه پیش در موقع گرانیهای دلار به لطف خدا تونستم یک سیستم تقریبا خوب البته نسبت به بودجه ام بخرم. من تحقیقی در این مورد متاسفانه نکردم برای خرید. و تجربه ام نداشتم. فقط از روی اعتماد به یک شخصی توی بازار اقدام به خرید سیستم کردم. راستش الان هم خیلی اطلاعات سخت افزاری ندارم.
    من اول مشخصات سیستم خودم رو مینوسم و بعد اشکالات و یا نکاتی که هست رو
    main board x7dwan-supermicro
    2 )processor )cpu xeon E5460-12m cache-3.16ghz-1333mhz
    fan xeon
    ddr667/kvr-fb/4gb kingston (4)
    vga hd6950 2 gb sapphire
    hdd 1 tb sata
    case sc743i-665b
    ssd 120gb sataIII patriot
    توی این سه ماه تجربه ای که من با این کانفیگ داشتم . در کل سیستم خیلی خوبیه. من خیلی راضی هستم. من با این سیستم فایل مکس 3 گیگ هم رندر کردم. و مشکلی نداشتم. زمان رندر ها هم تقریبا متادل و نرمال هست نسبت به قدرت رمها و سی پی یو و کارت گرافیکم.
    من تا حالا ندیدم که از برنامه موقع رندر و یا توی ویو پورت خارج بشه یا بپره بیرون
    البته مکس 2012 هم نصب هست. کیس سوپر مایکرو خیلی بزرگ هست. تقریبا 15 cm از کیسهای معمولی کشیده تر هست. و از دو بخش تقسیم شده. دوتا کولر هم که از جنس مس هستند و نقش خنک کننده و کمکی فنها هستند هم توی کیس هست.
    فقط این مدل کیس خیلی صدا داره. من 750 هزار تومان پول فقط این کیس رو دادم. یک مدل هم از این نوع کیس هست که صدا نداره. و البته گرانتر
    سیستم 2 آل پروسسور هست با سی پی یو زئون اینتل. که بیشتر این نوع پروسسورها برای سرور ها استفاده میشه. این مدل cpu 4 core هست و در واقع با دو cpu شما 8 core ریل خواهید داشت.
    16 گیگ هم رم کینگ ستون داره. مادر برد هم اگه اشتباه نکنم 6 اسلات رم داره.
    در کل 4 میلیون تومان من برای این کانفیگ هزینه کردم. البته موقع گرانی های دلار.
    من تا اونجایی که میدونم در نرم افزار مکس در موفع رندر کردن ، رندر بیشتر به فرکانس cpu نیاز داره و توجه میکنه. که توی این مورد بهترین گزینه در حال حاضر cpu xeon هست که از این لحاظ خوب جواب میده.
    اما تجربه توی این خرید به من ثابت کرد که واقعا هرچی پول رم بدید ضرر نکردید. من هنوز پشیمون هستم که چرا رم بیشتری در نظر نگرفتم. و البته حتما از این لحاظ سیستم خودم رو ارتقا میدم. من شنیدم که رم های این مدل 8 گیگ هم به بازار اومده. و این خیلی خوبه که میشه از اسلاتهای رم بهره بیشتر برد.
    اگر سوالی در این مورد دارید من در خدمتم . حتما شما هم اگه تجربه و یا نظری دارید توی این تاپیک برای بحث به اشتراک بگذارید.
    Number_one آواتار ها
    عضو فعال
    فرسته‌ها در انجمن
    326

نقل قول نوشته اصلی توسط matin.m نمایش پست ها
    برای اینکه این تاپیک هم راه بیافته و مورد بحث قرار بگیره من خودم اولین پست رو میگذارم و در مورد سیستم تقریبا جدیدی که گرفتم تجربیات خودم رو مینویسم.
    راستش من همیشه از نداشتن سیستم قدرتمند برای کار خودم 3ds max رنج میبردم. و حدودا 3 ماه پیش در موقع گرانیهای دلار به لطف خدا تونستم یک سیستم تقریبا خوب البته نسبت به بودجه ام بخرم. من تحقیقی در این مورد متاسفانه نکردم برای خرید. و تجربه ام نداشتم. فقط از روی اعتماد به یک شخصی توی بازار اقدام به خرید سیستم کردم. راستش الان هم خیلی اطلاعات سخت افزاری ندارم.
    من اول مشخصات سیستم خودم رو مینوسم و بعد اشکالات و یا نکاتی که هست رو
    main board x7dwan-supermicro
    2 )processor )cpu xeon E5460-12m cache-3.16ghz-1333mhz
    fan xeon
    ddr667/kvr-fb/4gb kingston (4)
    vga hd6950 2 gb sapphire
    hdd 1 tb sata
    case sc743i-665b
    ssd 120gb sataIII patriot
    توی این سه ماه تجربه ای که من با این کانفیگ داشتم . در کل سیستم خیلی خوبیه. من خیلی راضی هستم. من با این سیستم فایل مکس 3 گیگ هم رندر کردم. و مشکلی نداشتم. زمان رندر ها هم تقریبا متادل و نرمال هست نسبت به قدرت رمها و سی پی یو و کارت گرافیکم.
    من تا حالا ندیدم که از برنامه موقع رندر و یا توی ویو پورت خارج بشه یا بپره بیرون
    البته مکس 2012 هم نصب هست. کیس سوپر مایکرو خیلی بزرگ هست. تقریبا 15 cm از کیسهای معمولی کشیده تر هست. و از دو بخش تقسیم شده. دوتا کولر هم که از جنس مس هستند و نقش خنک کننده و کمکی فنها هستند هم توی کیس هست.
    فقط این مدل کیس خیلی صدا داره. من 750 هزار تومان پول فقط این کیس رو دادم. یک مدل هم از این نوع کیس هست که صدا نداره. و البته گرانتر
    سیستم 2 آل پروسسور هست با سی پی یو زئون اینتل. که بیشتر این نوع پروسسورها برای سرور ها استفاده میشه. این مدل cpu 4 core هست و در واقع با دو cpu شما 8 core ریل خواهید داشت.
    16 گیگ هم رم کینگ ستون داره. مادر برد هم اگه اشتباه نکنم 6 اسلات رم داره.
    در کل 4 میلیون تومان من برای این کانفیگ هزینه کردم. البته موقع گرانی های دلار.
    من تا اونجایی که میدونم در نرم افزار مکس در موفع رندر کردن ، رندر بیشتر به فرکانس cpu نیاز داره و توجه میکنه. که توی این مورد بهترین گزینه در حال حاضر cpu xeon هست که از این لحاظ خوب جواب میده.
    اما تجربه توی این خرید به من ثابت کرد که واقعا هرچی پول رم بدید ضرر نکردید. من هنوز پشیمون هستم که چرا رم بیشتری در نظر نگرفتم. و البته حتما از این لحاظ سیستم خودم رو ارتقا میدم. من شنیدم که رم های این مدل 8 گیگ هم به بازار اومده. و این خیلی خوبه که میشه از اسلاتهای رم بهره بیشتر برد.
    اگر سوالی در این مورد دارید من در خدمتم . حتما شما هم اگه تجربه و یا نظری دارید توی این تاپیک برای بحث به اشتراک بگذارید.
    واسه تست رندر سیستم اگر خواستی این لینک رو امتحان کن ، مال من شد 22 ثانیه << [ame="http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=86278"]تست سرعت رندر - MajidOnline Forums[/ame]
    در مورد سیستمت احتمال میدم یکم گرون یعنی یکمی زیاد گرون حساب کردن برات
    من حدود 8 9 ماه پیش سیستمم رو گرفتم core i7 950
    2 تا باکس 3 گیگ رم روی هم 6 گیگ
    مادر بورد ثابرتوث http://lnet.ir/%D9%85%D8%B4%D8%AE%D8...bertooth-990fx
    گرافیک gforce 240 gt !
    پاور هم مهمه تا موقع رندر کم نیاره
    کیس من فن نداره کلا هم 1300 پام در اومد ، البته اون زمون دلار خوب بود ولی نه دیگه اینقدر که شما گرون خریدی ، البته من سرچ کردم ولی چیزی از مدل هایی که شما گفتی یافت نکردم !
    به نظرم میتونستی سی پی یو و رمت رو بالاتر میبردی به جای گرافیکت که 2جب هست
    شایدم من قیمت ها رو نمیدونم تو شهرتون.
    در کل به نظرم کسی که با وی ری کار میکنه فقط سی پی یو م رم براش مهم باشه .
    سی پی یو ها رو هم اگه بخوایم تشبیه کنیم اینتل مثل یک ادم اهنی میمونه که خیلی قوی هست و AMD هم مثل یک ادم باهوش میمونه که ممکنه از اون باهوشتر باشه ولی قدرتش از اون یکی کمتره تو پروژه های بزرگ ، البته نمونه مقایسه های زیادی در مورد سری جدید AMD Buldozer و sandy brigd ها هست . که علمی تره
    matin.m آواتار ها
    عضو فعال
    فرسته‌ها در انجمن
    215

منصور جان درسته. من سیستمم رو یکم گران خریدم. البته چاره نداشتم و خورد به گرانیهای دلار
    در مورد این فایل مکس که لینک گذاشتن. فایلش رو من دانلود کردم. یک جورای عجیبی غریبی بود . مشکل داشت. البته مپ هاش هم دانلود نشد.
    اما منصور جان یک سوال دارم.
    سیستم من یک اشکالی که داره و نمیدونم از چی هست. در فایلهایی که دیسپلیس هست یا وی ری فیور هست کلا چیزهایی که توی رندر خودشو نشون میده نه توی ویو پورت cpu هام 100% فعالیت نمیکنند.
    و حداکثر انرزی شون رو نمیگذارند برای پروسس. فقط حدود 30% cpuها فعالیت میکنند. و این زمان رندر رو خیلی بیشتر میکنه. نمیدونم corei7 ها هم همینطور عمل میکنند. البته فقط در مورد این جور فایلها.
    وگرنه در فایلهای اینتریور که معمولا دیسپلیس ندارند و یا کم هست این مشکل پیش نمیاد. میخواستم بدونم که فکر میکنی مشکل از کجا باید باشه. اصلا چنین چیزی رو تجربه کردی.؟
    Number_one آواتار ها
    عضو فعال
    فرسته‌ها در انجمن
    326

نقل قول نوشته اصلی توسط matin.m نمایش پست ها
    منصور جان درسته. من سیستمم رو یکم گران خریدم. البته چاره نداشتم و خورد به گرانیهای دلار
    در مورد این فایل مکس که لینک گذاشتن. فایلش رو من دانلود کردم. یک جورای عجیبی غریبی بود . مشکل داشت. البته مپ هاش هم دانلود نشد.
    اما منصور جان یک سوال دارم.
    سیستم من یک اشکالی که داره و نمیدونم از چی هست. در فایلهایی که دیسپلیس هست یا وی ری فیور هست کلا چیزهایی که توی رندر خودشو نشون میده نه توی ویو پورت cpu هام 100% فعالیت نمیکنند.
    و حداکثر انرزی شون رو نمیگذارند برای پروسس. فقط حدود 30% cpuها فعالیت میکنند. و این زمان رندر رو خیلی بیشتر میکنه. نمیدونم corei7 ها هم همینطور عمل میکنند. البته فقط در مورد این جور فایلها.
    وگرنه در فایلهای اینتریور که معمولا دیسپلیس ندارند و یا کم هست این مشکل پیش نمیاد. میخواستم بدونم که فکر میکنی مشکل از کجا باید باشه. اصلا چنین چیزی رو تجربه کردی.؟
    در مورد اون تست رندر ، مطالب شروع کننده تاپیک رو بخون توضیح داده
    در مورد مشکلت منم دقیقا این مشکل رو داشتم ولی فقط مخصوص دیسپلیس و اینا نبود کلا رندرم اینجوری بود ، و اونم به خاطر تنظیماتی بود که خودم نمیدونستم چیه و الکی فقط بالا میبردم ، احتمالا توی تنظیمات رندرت یه کارایی داری میکنی
    دست به قسمت سیستم تنظیمات نزن اصلا تاثیری نداره .. یعنی تاثیراتش همیناس که میبینی ! یه بار دیگه توی تنظیماتت مرور کن متوجه میشی اشکال کارت کجاست... امیدوارم این باشه !
    m-mohammadi آواتار ها
    کاربر
    فرسته‌ها در انجمن
    34

سلام شما اگر یه سر به فروم مجله سخت افزار بزنی متوجه میشید که با ادمهای خبره ای در این فروم سر و کار داریدو اونها بهترین پیشنهادات رو با توجه به مبلغی که میخواهید صرف کنید به شما میدهند فقط کافیه فروم مجله سخت افزار رو سرچ کنید
    jujukhan68 آواتار ها
    کاربر
    فرسته‌ها در انجمن
    1

12gb ram
    ssd hard 264 gig
    mother board asus

مشاوره در مورد سیستم کامپیوتری مناسب نرم افزارهای سه بعدی-untitlekjjd-jpg
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

اطلاعات بحث

کاربرانی که در حال مشاهده این بحث هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این بحث است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)