ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی “ ورود به حساب” کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 2 1 2 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 12 از 19
    osho آواتار ها
    کاربر
    فرسته‌ها در انجمن
    24

پیش فرض شروع یک معمار

سلام

من با توجه به علاقه ای که به دو حوزه معماری و طراحی صنعتی پیدا کردم می خام این
    دو حوزه رو به صورت غیر آکادمیک و کاربردی دنبال کنم .

با توجه به اینکه ایده های خوبی دارم ، شروع کار با آموزش طراحی میخوام برم جلو .

کروکی ، اسکیس ، راندو ، استفاده از نرم افزار مثل sketchup کدوم رو پیشنهاد می کنید ؟

در کل بهتره با چی شروع کرد ؟

با توجه به اینکه این موضوع مربوط به معماری و طراحی صنعتی با اجازه مدیران در هر دو بخش
    تاپیک می زنم تا بهتر نتیجه بگیریم . البته [ame="http://www.cafedexign.com/showthread.php?t=9671"]یه تاپیک[/ame] تو طراحی صنعتی هست که آخرین پستش مربوطه به سال 2010 و تاپیک پیش نرفته تا برای بقیه قابل استفاده باشه .

ممنون
    osho آواتار ها
    کاربر
    فرسته‌ها در انجمن
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط osho نمایش پست ها
    سلام

کروکی ، اسکیس ، راندو ، استفاده از نرم افزار مثل sketchup کدوم رو پیشنهاد می کنید ؟

با توجه به اینکه این موضوع مربوط به معماری و طراحی صنعتی با اجازه مدیران در هر دو بخش
    تاپیک می زنم تا بهتر نتیجه بگیریم . البته یه تاپیک تو طراحی صنعتی هست که آخرین پستش مربوطه به سال 2010 و تاپیک پیش نرفته تا برای بقیه قابل استفاده باشه .

ممنون
    خانم مدیر لطف کردن این تاپیک رو در قالب پست انتقال دادن به اینجا که به نظر میاد در نهایت نشه به نتیجه خوبی رسید !

در هر حال دوستان لطف کنن پاسخ بدن....
    mr.4m4n آواتار ها
    کارشناس معماری
    فرسته‌ها در انجمن
    2,279

سلام

تاپیک می زنم تا بهتر نتیجه بگیریم . البته یه تاپیک تو طراحی صنعتی هست که آخرین پستش مربوطه به سال 2010 و تاپیک پیش نرفته تا برای بقیه قابل استفاده باشه .

ممنون

سلام دوست عزیز

مسلما برای شروع هر کاری ، در وهله اول ، باید در مورد اون اطلاعات و آگاهیهای لازم رو جمع آوری و جذب کرد. مقولات مختلف طراحی هم از این بحث استثنا نیستن. شما هم میبایست در ابتدا - مثل تمام دانش آموزان و اهالی موفق این زمینه ها - مطالعات اولیه و مقدماتی لازم رو در زمینه این رشته های طراحی کسب کنید.
    اسکیس ، کروکی ، و .... نتیجه ذهنیات شما و تجزیه و تحلیلهای تخصصی شما خواهد بود . پس لازمه که اول اونخ تخصص لازم رو کسب کنید تا بعد بتونید خروجی اون رو به صورت طرح ، اسکیس ، کروکی ، نرم افزار و ... داشته باشید . بدون علم ، اون چیزی که کار میشه و ارائه ، نقاشی ای بیش نخواهد بود.
    ........G..4
    osho آواتار ها
    کاربر
    فرسته‌ها در انجمن
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط mr.4m4n نمایش پست ها

سلام دوست عزیز

مسلما برای شروع هر کاری ، در وهله اول ، باید در مورد اون اطلاعات و آگاهیهای لازم رو جمع آوری و جذب کرد. مقولات مختلف طراحی هم از این بحث استثنا نیستن. شما هم میبایست در ابتدا - مثل تمام دانش آموزان و اهالی موفق این زمینه ها - مطالعات اولیه و مقدماتی لازم رو در زمینه این رشته های طراحی کسب کنید.
    اسکیس ، کروکی ، و .... نتیجه ذهنیات شما و تجزیه و تحلیلهای تخصصی شما خواهد بود . پس لازمه که اول اونخ تخصص لازم رو کسب کنید تا بعد بتونید خروجی اون رو به صورت طرح ، اسکیس ، کروکی ، نرم افزار و ... داشته باشید . بدون علم ، اون چیزی که کار میشه و ارائه ، نقاشی ای بیش نخواهد بود.
    سلام

از توجه شما ممنونم جناب کارشناس

اما کلی گویی جواب من نیست ، من دنبال راهکارم

اگر عزیزان وقت ندارن یا حوصله لطفا اجازه بدن اونایی که می تونن راهنمایی کنن

کاربردی و ساده نه آکادمیک ...

آشنایی با فرم و فضا در معماری ، رنگ ، بافت ، نور و کنار هم قرار دادن اینها از نظر من

بسیار مهمه و نیز اینکه یه دوست اشنا با این حوزه نه الزاما متخصص می تونه یه راهنمایی با

اولویت بندی به صورت سرفصلی بکنه تا بعد بشه این موضوع رو دنبال کرد
    lady_atieh آواتار ها
    مدیر ارشد
    فرسته‌ها در انجمن
    5,140

سلام

ممنون

دوست عزیز
    فکر نمی کنم اینجا کسی از سر بی حوصلگی یا بی وقتی پاسخ بده به شما . ضمن اینکه وقتی سوالی می کنین و جوابی دریافت می کنین مطمئنا از سر دوستی و لطف و برای کمک به شما پاسخ دریافت می کنین این قضاوتتون درست نیست
    در ثانی سوال شما خیلی کلی هست . شما چه رشته ای تحصیل می کنین ؟ معماری یا طراحی صنعتی ؟ فکر نمی کنم برای گرایش معماری حداقل علاقه کافی باشه و با چیزی که mr.4m4n گفتن موافقم.
    ضمن اینکه اگر خودتون راه کار دارین چرا بهش عمل نمی کنین ؟
    و اینکه چرا فکر می کنین اموزش طراحی ، اسکیس یا کروکی یعنی غیر آکادمیک و کاربردی ؟ شما توی دانشگاه همینا رو یاد میگیرین !+ یه سری پیش نیاز این ها رو .
    osho آواتار ها
    کاربر
    فرسته‌ها در انجمن
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط lady_atieh نمایش پست ها
    دوست عزیز
    فکر نمی کنم اینجا کسی از سر بی حوصلگی یا بی وقتی پاسخ بده به شما . ضمن اینکه وقتی سوالی می کنین و جوابی دریافت می کنین مطمئنا از سر دوستی و لطف و برای کمک به شما پاسخ دریافت می کنین این قضاوتتون درست نیست
    در ثانی سوال شما خیلی کلی هست . شما چه رشته ای تحصیل می کنین ؟ معماری یا طراحی صنعتی ؟ فکر نمی کنم برای گرایش معماری حداقل علاقه کافی باشه و با چیزی که mr.4m4n گفتن موافقم.
    ضمن اینکه اگر خودتون راه کار دارین چرا بهش عمل نمی کنین ؟
    و اینکه چرا فکر می کنین اموزش طراحی ، اسکیس یا کروکی یعنی غیر آکادمیک و کاربردی ؟ شما توی دانشگاه همینا رو یاد میگیرین !+ یه سری پیش نیاز این ها رو .
    مجدد سلام خانم مدیر

دوست دارم نتیجه بگیریم ، در نتیجه لزومی نمی بینم وارد مباحث بی ربط بشم
    در نتیجه سوال من به هیچ وجه کلی نیست ! چرا که سوال درست طرح شده و خواسته های
    من مشخص ، راه کار رو هم از نظر خودم ارائه دادم تا دوستانی که می تونن نظر بدن در همین راستا نه به صورت کلی .

من نگفتم طراحی ، اسکیس یا راندو آکادمیک نیست ! گفتم مایل هستم این مباحث رو به صورت غیر آکادمیک دنبال کنم .

خواسته من هم این بود که دوستان با این شرایط چند تا سرفصل برای شروع کار بدن با اولویتی که به نظرشون درست میاد نه کلی گویی .

به هر صورت از هر دوستی که بتونه کمکی در این زمینه بکنه پیشاپیش ممنونم .
    چرا که این می تونه به افرادی که به روش های بیشتر کاربردی و تجربی علاقه دارن کمک کنه از جمله خود من .
    osho آواتار ها
    کاربر
    فرسته‌ها در انجمن
    24

اساتید و دوستان لطف کنن به سوال ما هم پاسخ بدن !

lady_atieh آواتار ها
    مدیر ارشد
    فرسته‌ها در انجمن
    5,140

تاپیک تون رو دوباره جدا کردم به این امید که شما به نتیجه برسید . هر چند که هنوزم معتقدم این سوال خیلی کلی هست و نمیشه پاسخ دقیق داد .
    ضمنا من چند تا سوال کردم ازتون پاسخ ندادین :

1- غیر آکادمیک رو توضیح بدین ( کاملا بگین در نظر شما یعنی چطوری ؟ )
    2- چه رشته ای تحصیل می کنین ؟
    3- مشکل شما در پیاده کردن ایده هاتون هست ؟
    osho آواتار ها
    کاربر
    فرسته‌ها در انجمن
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط lady_atieh نمایش پست ها
    تاپیک تون رو دوباره جدا کردم به این امید که شما به نتیجه برسید . هر چند که هنوزم معتقدم این سوال خیلی کلی هست و نمیشه پاسخ دقیق داد .
    ضمنا من چند تا سوال کردم ازتون پاسخ ندادین :

1- غیر آکادمیک رو توضیح بدین ( کاملا بگین در نظر شما یعنی چطوری ؟ )
    2- چه رشته ای تحصیل می کنین ؟
    3- مشکل شما در پیاده کردن ایده هاتون هست ؟
    سلام

مرسی خانم مدیر

منظور از غیر آکادمیک غیر علمی نیست بلکه منظور خارج از محیط دانشگاهه .

من 15 سال پیش تو رشته کامپیوتر گرایش نرم افزار تحصیل می کردم !

مشکلی نیست ، مسئله هست که با کمک دوستان و اساتید حل می شه و اون اینه که من در پیاده سازی ایده بر روی کاغذ مشکل دارم و دستم ضعیفه باید از ابتدا کار طراحی رو شروع کنم برای پیاده کردن ایده هام می خوام بدونم در ابتدا باید تمرین رو کاغذ رو شروع کنم یا یکسره برم سراغ نرم افزار مثل sketchup یا 3dmax این پرسشیه برای شروع .

بازم مرسی
    lady_atieh آواتار ها
    مدیر ارشد
    فرسته‌ها در انجمن
    5,140

سلام

مرسی خانم مدیر

منظور از غیر آکادمیک غیر علمی نیست بلکه منظور خارج از محیط دانشگاهه .

من 15 سال پیش تو رشته کامپیوتر گرایش نرم افزار تحصیل می کردم !

مشکلی نیست ، مسئله هست که با کمک دوستان و اساتید حل می شه و اون اینه که من در پیاده سازی ایده بر روی کاغذ مشکل دارم و دستم ضعیفه باید از ابتدا کار طراحی رو شروع کنم برای پیاده کردن ایده هام می خوام بدونم در ابتدا باید تمرین رو کاغذ رو شروع کنم یا یکسره برم سراغ نرم افزار مثل sketchup یا 3dmax این پرسشیه برای شروع .

بازم مرسی

حالا شاید بعضیا به این نظر خرده بگیرن
    اما مسلما شما اول باید فکر کنی نرم افزاری وجود نداره و بتونی دست رو قوی کنی . دست برای طراحی و اجرا که قوی بشه بعد میشه نرم افزار انتخاب کرد و باهاش کار کرد . یعنی باید از خط خطی کردن شروع کنین .
    برای قوی شدن دست هم تمرینات اسکیس توی این بخش گذاشتیم فکر می کنم کمک می کنه .
    [ame="http://www.cafedexign.com/forumdisplay.php?f=142"]اسکیس و راندو - کافه دیزاین | باشگاه طراحان ایران[/ame]

کتاب های زیادی در زمینه اسکیس هست که اینجا iman taha معرفی کردن چند تایی شو :

http://www.cafedexign.com/showpost.p...2&postcount=48

http://www.cafedexign.com/showpost.p...0&postcount=40

osho آواتار ها
    کاربر
    فرسته‌ها در انجمن
    24

دوست عزیز از توجهتون ممنون ، کتاب اصول رو دارم و شروع به مطالعه می کنم از امروز و کتاب بازل رو هم همین امروز تهیه می کنم و روش کار می کنم .

البته برای شروع کتاب مبادی سواد بصری و زبان تصویر رو خوندم و بسیار استفاده کردم ، برای آشنایی با مفاهیم اولیه هنرهای بصری به نظرم کتابهایه مفیدی هستن .
    ویرایش به دست osho : 12-05-27 در ساعت 15:25
صفحه 1 از 2 1 2 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 12 از 19

اطلاعات بحث

کاربرانی که در حال مشاهده این بحث هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این بحث است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)