ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی “ ورود به حساب” کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
    Avalanche آواتار ها
    عضو حرفه‌ای
    فرسته‌ها در انجمن
    781

پیش فرض چگونه روش و شیوه ی خود را داشته باشیم

Periodically I get questions from students, professionals, and curious people, and sometimes, those questions get me thinking. Recently, I received a question about how to develop a style. It really got me thinking, because I’ve never tried to deduce the origins of style when it comes to sketching. It happens so subtly and naturally, that it can be a hard thing to totally explain, but I have a few pointers and tips based on my own experiences that you may find useful. As always, feel free to leave any insights you have below, and as always, videos are coming soon

فایل پیوست 77927

1. Find your Inspiration:
    Don’t just copy someone, but rather seek out sketches or illustrations that give you that feeling or drive to draw even more. Find subjects that you like and practice them in your sketchbook. By doing this, you’ll find yourself beginning to mimick (not copy) the feeling of the sketch or illustration. It’s a natural process that happens over time when you have the right inspiration. For me it was feng zhu (artbyfeng.com) – I loved his sketch style at the time, and I admit, I tried copying a few things, but that wasn’t beneficial to me. It really clicked when I analyzed what made his sketch good, and then adapted that to my own natural tendencies. Simkom.com is another great online resource that’s updated frequently with juicy juicy sketches from many designers. Mainly car stuff, but adapting things you like is the key.

2. Pick a Tool:
    Pick a tool and stick with it. I think when starting out, you’ll hear alot of people say use a felt pen or a pen in general. It’s good advice, but above and beyond the confidence you’ll gain from using a pen, when you can master a tool, your flow will be significantly greater. What I mean is, the awkwardness of using a tool to express an idea or concept can be a hinderance, and when the awkwardness is gone, your style will flow so much easier, as will your ideas.

3. Let Your Personality Flow on to the Paper

I’m a cheery, jovial guy, and I think alot of that translates into the paper. I tell people to relax when sketching. It’s good advice for technique in general, but good advice as well when trying to develop a style. Style is really about personal expression – letting it all out. If you’re shy, or afraid, your style won’t ever come out on paper. Be confident with each stroke and learn to express yourself. It’s OKAY to make a few mistakes here or there. My best sketching happens when I’m not caring so much about the accuracy or precision of each stroke, but rather the espression or the “big picture” of what I am trying to accomplish. Which leads me to my next point.

فایل پیوست 77928

4. Break The Rules
    When you master a set of rules, don’t be slave to them. Learn to break free. Now, I don’t mean abandon principles of perspective, lineweight, proper ellipse construction or basic primitive proportions. What I mean is learn to bend the rules a bit. Drawing with your shoulder and drawing through are two great rules that we’re taught early on, that can be broken. Coloring between the lines and not past is another example of a rule that can be bent to express your style and experiment in new means of expression.

فایل پیوست 77929

5. Get Some Signature Moves
    This is that little dot you put at the end of a line, or a non-descript squiggle at the end of a marker stroke. It’s the gaussian blur in photoshop that you use on a particular part of a rendering. Discover your signature moves when experimenting while “breaking the rules” as I mentioned, consistently implement them, and you’ll have a style developing from it.

فایل پیوست 77930
    ---------------------------------------------------------------------------------
    به زودی ترجمه میکنم..
    منبع: اینجا
    ...Don't speak as loud as my Heart
    Avalanche آواتار ها
    عضو حرفه‌ای
    فرسته‌ها در انجمن
    781

پیش فرض ترجمه ی فارسی

هر دوره که دانش آموزان، حرفه ای ها و آدمای کنجکاو از من سوال میپرسند، و گاهی وقتا، این سوالا منو به فکر کردن میندازن. اخیرا، یه سوال راجب اینکه چجوری یه شیوه رو گسترش بدیم دریافت کردم. سوالش واقعا منو به فکر انداخت، چون من هیچ وقت سعی نکردم ریشه های سَبک رو وقتی که توی اسکچینگ میاد بفهمم. این خیلی ماهرانه و طبیعی اتفاق میوفته، که میتونه یه چیز سخت باشه برای توضیح دادن کلی، ولی من چندتا توصیه و راهنمایی از تجربیاتی که به دست آوردم دارم که شاید برای شما هم کاربرد داشته باشه. مثل همیشه، توی هرچیزی که در درونتون هست آزاد باشید، و مثل همیشه، ویدیوها رو به زودی میذارم :دی

فایل پیوست 78662

1. گرایشاتتان را پیدا کنید.
    از روی کسی کپی نکنید، بلکه دنبال طرح ها یا تصویرهایی باشید که به شما اون احساس رو بده یا وادارتون کنه که اسکچ های بیشتری بزنین. دنبال موضوعی باشید که دوست دارید و اونا رو توی دفتر اسکچتون تمرین کنید. با این کار، شما کم کم شروع به تقلید کردن (نه کپی کردن) احساس طرح یا تصویر میکنید. این یه روند طبیعیه که بارها و بارها وقتی که گرایش درستی دارین اتفاق میوفته. برای من فنگ زو بود (سایت فنگ زو) – من عاشق سبک طراحیش هستم. و من اعتراف میکنم که، من سعی کردم بعضی چیزا رو کپی کنم، ولی اصلا واسم فایده ای نداشت. وقعا جواب داد، وقتی فهمیدم که چی اسکچ های اونو خوب کرده، و همونو به تمایلات طبیعی خودم تبدیل کردم. سیمکم.کام هم یه منبع آنلاین دیگه هست که زود به زود هم با اسکچ های جون دار از طراحان مختلف بروز رسانی میشه. عمدتا مثل یه ماشینه، ولی تطبیق دادن چیزهایی که دوست دارین سوییچ ماشینه!

2. ابزاری انتخاب کنید:
    ابزاری با برچسب روش انتخاب کنید. من فکر میکنم وقتی شروع میکنید، صدای مردم رو که میگن از خودکارهای معمولی یا نوک نمدی استفاده کن، میشنوی. توصیه ی خوبیه، ولی اول و آخر اعتمادی که از استفاده با خودکار میگیرید، وقتی که میتونین روی ابزاری تسلط داشته باشین، روند پیشرفتتون به طور چشمگیری زیاد میشه. منظوری که دارم اینه که، تداخل {چندتایی} استفاده از ابزار برای بیان حالت ایده و یا مفهوم کلی میتونه یه مانع باشه، و وقتی که تداخل {استفاده ی چندتایی} از بین رفت، شیوه ی شما خیلی آسون تر میریزه پایین، و همچنین ایده هاتون.

3. شخصیتتان رو بر روی کاغذ بیاورید
    من یه آدم دلبازو خوشحالی هستم، و فکر میکنم بیشترش روی کاغذ قابل ترجمه هست. من به بقیه میگم که موقع طراحی ریلکس باشن. برای یه تکنیک کلی توصیه ی خوبیه، ولی وقتی سعی میکنین که یه سبک رو گسترش بدین توصیه ی بهتری میشه. سبک واقعا حالت شخصی رو نشون میده – اینکه بذارید همش بیاد بیرون. اگه شما خجالتی هستین، یا میترسین، سبک شما هیچ وقت نمیتونه روی کاغذ بیاد. توی هر خطی که میکشین بی پروا و نترس باشین و یاد بگیرین که حالت خودتونو ابراز کنید. اصلا اصلا اشکالی نداره که اینجا یا اونجا اشتباهات جزیی دارید. بهترین اسکچ من وقتی اتفاق میوفته که توی هر خطم زیاد دقت نمیکنم، ولی بیشتر به بیان حالت یا "تصویر بزرگ" از کاری که دارم انجام میدم دقت میکنم. که منو به مرحله ی بعدی هدایت میکنه.

فایل پیوست 78663

4. قوانین را زیر پا بگذار
    وقتی به یه سری از قوانین مسلط شدین، مثل برده ی اونا نباشین. یاد بگیرید آزاد باشید. حالا، منظورم این نیست که اصول پرسپکتیو، وزن خط، ساختار بیضی مناسب یا تناسبات اصلی رو داغون کنید. منظوری که دارم اینه که یاد بگیرید یکمی از قوانین منحرف بشید. طراحی با شونه ها و طراحی از اول تا آخر دوتا قانون بزرگی هستن که ما قبلا بهتون یاد دادیم، که میتونن شکسته بشن. رنگ آمیزی بین خطوط و نزدن بیرون از خط یه مثالی دیگه از قوانینی هستن که میتونین زیر پا بذارید تا سبکتون رو بیان کنید و توی ابزار جدید بیان کردن حالت تجربه کنید.

فایل پیوست 78664

5. یکم حرکات شخصی {امضا گونه} انجام بدید
    اینه که نقاط کوچیکی رو آخر خطتون میذارید، یا اینکه آخر مارکر کشیدنتون یه سری پیچ و تاب های غیر توصیفی بذارید. توی فتوشاپ این بلور گاوسی هست که میتونین ازش توی قسمت های خاص رندرینگ استفاده کنین. حرکت امضا گونه ی خودتونو کشف کنید وقتی "قوانین را بشکنید" رو تجربه میکنید. همونطوری که اشاره کردم، اونا رو به طور مداوم انجام بدید، و شما سبکی خواهید داشت که از این گشترش پیدا میکنه.

فایل پیوست 78665
    ...Don't speak as loud as my Heart
    نسیم71 آواتار ها
    کاربر
    فرسته‌ها در انجمن
    39

نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

اطلاعات بحث

کاربرانی که در حال مشاهده این بحث هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این بحث است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)