ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی “ ورود به حساب” کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 6 1 2 3 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 12 از 72
    CarDesigner آواتار ها
    کاربر
    فرسته‌ها در انجمن
    39

Question گپ و گفت آزاد درباره ی طراحی صنعتی

[ تاپیکی برای بحث ها و دیالوگ های پراکنده درباره طراحی صنعتی ]

با سلام به Intellectual طراحی صنعتی ایران، آقای محمود کشاورز!

یه مطلب جناب "طراح" توی وبلاگشون در مورد بیونیک گذاشته بودند ولی اسمی از کولانی درش برده نشده بود! هر چند که کولانی رو با عنوان طراح ارگانیک نام می برند. اما توی مقاله ای هم که دستاورد چاپ کرده بود. با اینکه به عنوان طراح ارگانیک ازش یاد کرده بود در عین حال مقاله تحط عنوان بیودیزاین معرفی شده بود. اگه بشه نسبت اصطلاحات بیودیزاین،بیومورفیک و ارگانیک رو با هم مشخص کنید.آیا طراحی ارگانیک زیرمجموعه بیو دیزان هست؟. اگه اینطوره در مقاله دستاورد به این مطلب اشاره نشده بود.
    به غیر از کولانی طراحهای معروف دیگه ای هم هستند که متعلق به این مکتب باشند.

-------------------

نظر شخصیتون در مورد سوتساس چیه؟ به نظرتون دیگه زیادی اریانتالیست نیست؟

------------------

از همه اینها گذاشته آیا ممکنه در مورد گرایشات فکری خودتون در آی دی و به طور کلی هنر(مخصوصا موسیقی) و احیانا گرایشات فلسفیتون توضیحی بدید؟ (شاید جاش اینجا نباشه.هر طور که صلاح می دونید توضیح بدید.هر چند فکر کنم بحث بر سر این موضوع می تونه برای هر کسی جالب باشه.)__________ آیا درسته اندیشه هاتون رو گونه ای نهیلیسم شاعرانه تفسیر کنیم ؟ .........و .........و ..........و ..........خیلی سوالات دیگر....!!!!
    Mahmoud.Keshavarz آواتار ها
    کاربر
    فرسته‌ها در انجمن
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط Spirit Palsy نمایش پست ها
    با سلام به Intellectual طراحی صنعتی ایران،آقای محمود کشاورز!

البته پستم ریط مستقیمی به موضوع این تایپیک نداره اگه مدیران انجمن لازم دونستن منتقلش کنند.

یه مطلب جناب "طراح" توی وبلاگشون در مورد بیونیک گذاشته بودند ولی اسمی از کولانی درش برده نشده بود! هر چند که کولانی رو با عنوان طراح ارگانیک نام می برند. اما توی مقاله ای هم که دستاورد چاپ کرده بود. با اینکه به عنوان طراح ارگانیک ازش یاد کرده بود در عین حال مقاله تحط عنوان بیودیزاین معرفی شده بود. اگه بشه نسبت اصطلاحات بیودیزاین،بیومورفیک و ارگانیک رو با هم مشخص کنید.آیا طراحی ارگانیک زیرمجموعه بیو دیزان هست؟. اگه اینطوره در مقاله دستاورد به این مطلب اشاره نشده بود.
    به غیر از کولانی طراحهای معروف دیگه ای هم هستند که متعلق به این مکتب باشند.

-------------------

نظر شخصیتون در مورد سوتساس چیه؟ به نظرتون دیگه زیادی اریانتالیست نیست؟

------------------

از همه اینها گذاشته آیا ممکنه در مورد گرایشات فکری خودتون در آی دی و به طور کلی هنر(مخصوصا موسیقی) و احیانا گرایشات فلسفیتون توضیحی بدید؟ (شاید جاش اینجا نباشه.هر طور که صلاح می دونید توضیح بدید.هر چند فکر کنم بحث بر سر این موضوع می تونه برای هر کسی جالب باشه.)__________ آیا درسته اندیشه هاتون رو گونه ای نهیلیسم شاعرانه تفسیر کنیم ؟ .........و .........و ..........و ..........خیلی سوالات دیگر....!!!!
    با سلام خدمت این دوست عزیز که با شناسه شان کمی آشنا هستم و یکی چند بار هم در وبلاگم پیغام هایی گذاشته بودند.
    نخست/ از این همه ریز بینی تقدیر.
    دوم / این واژه ی intellectual رو که برای من آن هم در حیطه ی طراحی صنعتی به کار بردید، کمی نادرست است، اگر چه اهل فروتنی مصنوعی نیستم، اما به زعم من در حیطه ی ایران در زمان کنونی نمی شود نام intellectual به شخصی داد، حالا در هر حیطه ای، چه رسد به حیطه ی بی پدر و مادر داری در ایران مانند طراحی صنعتی!
    سوم / ابن نکته ای که شما در آن ریز شدید و اصولن هم بچه های طراحی صنعتی وقعی نمی گذارند به آن نکته ی جالبی است. در این مورد چند چیز باید ذکر کنم:
    نخست اینکه: در عصر کنونی عمومن شاخه بندی و جدا سازی تفرکات رخنه کرده در گرایش چون طراحی اساسن درست و صحیح نیست، چون هر طراحی بنا بر وضعیت شخصی خود که خیلی هم ایستا نیست در طول زمان دستخوش تفکرات متفاوتی می شود. پس باید گفت این دسته بندی ها بیشتر برای دانستن تاریخ یا دوره ها است و بیشتر تلاش کنیم که طراحی را به شکل بنیادی و قائم به ذات بنگریم.
    دوم اینکه: ردپای فرم های ارگانیک را می توان حتا در جنبش آرت دکو هم پیدا کرد. و نمی توان گفت که مثلن ارگانیک بودن طرح مسلمن به بیو دیزاین بودن ان ربط داشته باشد. علاوه بر این باید گفت که از آن جایی که طراحی ارگانیک اساسن با فرم و شکل مشخص می شود، پس نمی تواند یک تفکر همه جانبه در طراحی باشد. اگر چه از آن جایی که عمومن فرم های طبیعی، یعنی آن ها که در طبیعت موجودند، اندامی ارگانیک دارند، که البته دلایل وجودی خود را هم دارا هستند، پس در طراحی بیو دیزاین هم که از طبیعت بهره می جوید، این فرم های ارگانیک نمود پیدا می کنند.
    سوم اینکه: بیونیک با بیو دیزیان تفاوت های اساسی دارد. خیلی پیشتر از آن که طراحی از بیولوژی گرته برداری کند، علوم مهندسی و پزشکی این کار را کردند و در واقع واژه ی بیونیک برای ان دسته از فن آوری هاست که از طبیعت وام می گیرند و این وام گیری اساسن بر ساختار عملکردی و فنی استوار است. طراحی هم از ان جایی که پدیده ای فراگیر بوده و هست و از شرایط متاثر می شود، پس از دانش و تخصص بیونیک الهام می گیرد، چه در طراحی فرم و ظاهر که عمومن فرم هایی ارگانیک از آب در می آید و چه در طراحی عملکرد و ساختار فنی.
    چهارم اینکه بیو مورفیسم اما رویکردی انتزاعی تر در طراحی دارد. اگر که بتوان بیومورفیسم را گرایشی پخته تر که از دل بیو دیزاین سر برآورده حساب کرد، شاید بتوان روی بیو مورفیسم به عنوان یک تفکر حساب کرد که هنوز هم می تواند در بازار رقابت کند. در مورد بیو مورفیسم می توان طرح هایی کسی چون مارک نیوسن را نام برد که مثلن یک فرم بیولوژیکی مثل فرم جنین را گرفته و در بیشتر طراح ها با ترکیب همین فرم و تغییر جزیی بخش هایی به فرم هایی خالص و بدیع دست پیدا کند.
    و د رآخر اینکه: اما آن چه از کولانی، مرد نخ نما شده ی بیو دیزاین نام می برند، اصولن یک کلیشه اطلاعاتی سوخته است! کولانی عمومن افراطی ترین طراح در بیو دیزاین به حساب می آید. اگر چه که طرح های اخیر او بیشتر نمود بیومورفیسم پیدا کرده است.و اساسن هر مکتبی نیار به تعدادی افراد افرطی دارد تا بتوان مکتب را در تاریخ ماندگار کرد!( این یک نظر کاملن شخصی است. )
    بازگردیم به دیگر سئوالات /
    سوم / در مورد سوتساس فقید هم باید بگویم که اتوره سوتساس شاید در ابتدا و در همان روزهایی که برای الیوتی کار می کرد، شاید یکی از پیشرو ترین طراح ها بود. اما در دهه های اخیر همان طور که گفتید دید او بسیار شرقی شده. اگر چه که خوب ردپای ممفیسی که او دیگران بنیادش را گذاشتند هنوز در تفکرات اخیر او دیده می شد. اما سوتساس برای ماندگاری در طراحی سر رشته ی شرقی گرایی را سفت چسبید و تن به دیگر تفکرات نداد. سوتساس طراح بزرگی است و هم اوست که امروزه الگوی طراحان اونگاد دنیا به حساب می آید. اما در اواخر عمر کاری، سوتساس دیگر آن سوتساس جوان با تفرکات پیشرو و آشوب برانگیز نبود. به هر حال محافظه کاری از مشخصات دوران کهولت است.

چهارم / شاید جواب دادن به این سئوال شخصی که در مورد تفکرات من پرسیده اید، در یک تالار گفتگوی عمومی درست نباشد و بهتر است که شناسه یاهو ی من را در لیست تان اضافه کنید تا بشود خصوصی گپ زد. امااز همین نوشته ها و یکی چند مقاله ریز و درشت توی دستاورد و چند روزنامه می توان چیزهایی فهمید. در سایت design21sdn.com هم که یک شبکه اجتماعی برای طراحی است من دغدغه هایی را در طراحی مطرح می کنم که به زبان انگلیسی است.ضمن اینکه گرایشات موسیقیایی و دیگر گرایشات هنری ام مانند گرایشات ادبی و سینمایی را هم تا حدودی می توانید در شبکه دوست یابی 360 یاهو ببینید.
    پنجم / در مورد خیلی سئوالات دیگر هم اگر که عمومی است و مربوط به حیطه هنر و طراحی که همین جا مطرح کنید و اگر هم که خصوصی تر است از طریق همان شناسه یاهو اقدام کنید سپاسگزار خواهم بود.شناسه یاهو در صفحه شخصی من در همین تالار ذکر شده است.

پیروز و پایدار باشید.
    CarDesigner آواتار ها
    کاربر
    فرسته‌ها در انجمن
    39

قبل از هر چیز ممنونم که افتخار دادید و جواب دادید......

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahmoud.Keshavarz نمایش پست ها
    نخست اینکه: در عصر کنونی عمومن شاخه بندی و جدا سازی تفرکات رخنه کرده در گرایش چون طراحی اساسن درست و صحیح نیست، چون هر طراحی بنا بر وضعیت شخصی خود که خیلی هم ایستا نیست در طول زمان دستخوش تفکرات متفاوتی می شود. پس باید گفت این دسته بندی ها بیشتر برای دانستن تاریخ یا دوره ها است و بیشتر تلاش کنیم که طراحی را به شکل بنیادی و قائم به ذات بنگریم.
    .
    در این مورد اگه منظورتون رو درست فهمیده باشم، در واقع منظورتون نوعی اصالت باوری هستش که مقابل و در جهت مخالف روحیه و تفکر سیستماتیک هست. من فکر می کنم هر چه از علم و فلسفه به سمت هنر و ادبیات بریم خود به خود ایسم گرایی کمتر میشه. من به شخصه هیچگاه اگر هم بخوام نمی تونم این جملات رو که برام تاثیر گذار بودند فراموش کنم: " من به تمام سیستم سازان بد گمانم" (فردریش نیچه) _ " من از هر ایسمی که کنار یه کلمه می یاد بیزارم" (صادق هدایت)
    با این حال نمی شه منکر این شد که هنرمندان و اندیشمندان متعددی بودند که روحیه و تفکر سیستماتیک داشتند. حالا اگه به طور خاص آی دی رو در نظر بگیریم به عنوان یک "هنر صنعت" به نظر من در زمینه شناخت و آموزش آی دی وجود گونه ای متدولوژی الزامی به نظر می رسه در مقابل نمی شه منکر شد که زنده بودن روحیه آوانگاردیسم باعث پیشرفت آی دی میشه. مثالی که به ذهنم میرسه و برای شخص خودم خیلی جالب بود اینه: اگه اشتباه نکنم ما در فرهنگ امریکایی با روحیه پست مدرنیستی بیشتر مواجه ایم تا در فرهنگ اروپایی(هر چند به طور مطلق نه ولی فکر کنم در خیلی از موارد به طور نسبی این مسئله صدق کنه از جمله آی دی) در یکی از مصاحبه ها با نادر فقیه زاده از طراحهای برجسته بی ام و وقتی ازش سوال شد در مورد پروسه و فرآیند طراحی در شرکت توضیح بدید. خیلی راحت فرآیند طراحی رو به سه بخش کلی و بخش های جزئی تقسیم کرد و توضیح داد ولی جالب اینه که همین سوال رو موقعی که سهراب وثوقی اومده بود ایران ازش پرسیده بودن و وثوقی شدیدا اسرار داشت که هیچ پروسه از پیش تعیین شده ای برای طراحی وجود نداره و هیچ چارچوب خاصی رو بیان نکرد. من نمی گم حق با کیه ولی به نظر من هر دوی این دو نوع نحله فکری می تونه مفید باشه. و تاکید بر روی هر کدوم می تونه مشکل ایجاد کنه. البته این بحثی که من مطرح کردم تا حدی از بحث سبک شناسی آی دی که شما بیشتر روش تاکید داشتی دور میشه ولی فکر کنم در کلیت به هم نزدیک باشن. البته در مورد سبک شناسی حق رو به شما می دم.

راستش با توضیحاتی که در مورد نسبت اصطلاحات بیونیک (شاخه ی علمی) ، بیو دیزان (مکتب هنری) ، بیومورفیسم (مکتب ایدئولوژیک) و ارگانیک (خصیصه طبیعی زیستی) دادید متوجه شدم که چه سوال ابتدائی ای مطرح کردم و اصلا به قضیه دقت نکردم. شرمنده که زحمتتون دادم. مسئله ای که لازم به توضیحه اینه که: تا حدی هم به خودم در این مورد حق میدم چون که من نسبت و رابطه ام با دنیای آی دی آنچنان هم تخصصی و فوق تخصصی نیست.( البته این مسئله یه کم شخصیه!بی خیال) . اما از بعد شخصیش که بگذرم این واقعیتی که تخصص گرایی آنقدر وسیع شده که یک تخصص خود شامل زیرمجموعه های زیادی میشه که ممکنه یه فرد فقط در یکی از این زیر مجموعه های متخصص باشه. به عنوان مثال: وقتی "رضا کمال" با فرناند میرزا (راندو کار) مصاحبه می کرد. و ازش در مورد ریموند لویی و یا سبک استریم لاینینگ سوال می کرد فرناند میرزا اطلاع خاصی نداشت و می گفت که توی آرت سنتر فقط کار عملی انجام می دادن.
    *( فقط یه نکته اینکه یه بحثی که اتفاقا بی ربط به این موضوع تخصص گرایی هم نیست که به شما هم مربوط میشه رو بعدا دوست دارم که حتما مطرح بشه و شما هم لطف کنید در موردش تو ضیح بدید.)

یه مسئله چالش برانگیز و مهمی که از گفته هاتون میشه درک کرد اینه که: شما آشکارا با بیودیزاین ارگانیک کولانی مخالفید و در عوض به بیومورفیسم و آثار نیوسن گرایش خاصی دارید. اتفاقا علاقه شما به نیوسن از تصویری که از یکی از کارهاش در قسمت عنوان وبلاگتون گذاشته بودید مشخصه. همچنین مقاله ای که در مورد بلابیسم با عنوان "سیالیت نوین در طراحی" در دستاور چاپ کردید( که به نظر من بعد از مقاله "طراحی جهانی" کریم رشید برای شخص من جذاب ترین مطالب تاریخ دستاورد بود) آشکارا گرایش شما رو مشخص می کنه. اگه درست فهمیده باشم باید بلابیسم رو هم گونه ای بیومورفیسم در دنیای بیودیزاین دونست. چیزی که برای من جالبه اینه که دلایل شما برای مخالفت با ارگانیسیزم کولانی و علاقه تون به نیوسن بیومورفیسم و بلابیسم چیه؟ _ چیزی که من به ذهنم میرسه اینه که از اونجایی که شما بیومورفیسم رو گونه ای انتزاعی تر می دونید و همچنین انتزاع گرایی از ویژگی های بارز هنر پست مدرن هستش. و از اونجایی که به احتمال زیاد شما روحیه پست مدرنیستی بارزی دارید چنین موضع گیری ای می کنید. آیا درسته؟
    و اگه این نظر درست باشه و دلیل همون گرایشات Abstractive شما باشه این مسئله پیش می یاد که شما بینش انتزاعی رو چگونه تفسیر می کنید؟ آیا شما هم مثل کاندینسکی هنر آبستره براتون نوعی معنویت گرایی در مخالفت با متریالیسم حاکم بر هنر فیگوراتیو هستش و یا اینکه انتزاع گرایی در نظرتون نوعی سوبژکتیویسم مدرن،پست مدرن در مقابل نگاه آبژکتیو هنر فیگوراتیو پیشا مدرن هستش که فکر کنم رد چنین گرایشاتی رو بیشتر در موندریان بشه یافت (اشاره به مانیفست جذاب موندریان: plastic Art & Pure Plastic Art ) و یا نه چیزی دیگریست؟ و سوالی که پیش می یاد اینه که آیا مگر ارگانیسیزم دست به انتزاعی گرایی نمی زنه؟ و شاید هم مخالفت شما نه با ارگانیسیزم کولانی بلکه با همون افراطگرایی ای باشه که به نظر من میشه همون تعصبات سیستماتیک تعبیرش کرد.
    ویرایش به دست CarDesigner : 08-05-19 در ساعت 09:08
    hanif آواتار ها
    عضو فعال
    فرسته‌ها در انجمن
    481

سلام برو بچه طراحي صنعتي
    حتمآ اطلاع داريد كه اخيرآ ظرفيت چند تا از رشته هاي دانشگاهي رو زياد كردن خوب مگه طراحي صنعتي چشه كه ظرفيتش زياد نشه من يك پيشنهاد دارم و اونم اينه كه بيايد يك پارچه اي رو كامل امضا كنيم يه نامه اي بنويسيم يه بيانيه اي بديم كه بابااين طراحي صنعتي طرفداران و استعداد هاي زيادي داره تو همين سايت هم كم نيستن افرادي كه عاشق طراحي صنعتي اند ولي رشته ي اونا چيز ديگه اي يه خوب حد اقل يك كم ظرفيت و امكاناتش رو زياد كنيد نا سلامتي بالا ترين رشته ي كنكور هنره ...
    از مديران و كاربران سايت تقاضا دارم كه هرچه سريع تر يك همچين اقدامي بكنند كه خيلي ها دعا شون مي كنند.
    باتشكر.
    برخورداری آواتار ها
    کارشناس طراحی خودرو
    فرسته‌ها در انجمن
    1,632

نقل قول نوشته اصلی توسط hanif نمایش پست ها
    سلام برو بچه طراحي صنعتي
    حتمآ اطلاع داريد كه اخيرآ ظرفيت چند تا از رشته هاي دانشگاهي رو زياد كردن خوب مگه طراحي صنعتي چشه كه ظرفيتش زياد نشه من يك پيشنهاد دارم و اونم اينه كه بيايد يك پارچه اي رو كامل امضا كنيم يه نامه اي بنويسيم يه بيانيه اي بديم كه بابااين طراحي صنعتي طرفداران و استعداد هاي زيادي داره تو همين سايت هم كم نيستن افرادي كه عاشق طراحي صنعتي اند ولي رشته ي اونا چيز ديگه اي يه خوب حد اقل يك كم ظرفيت و امكاناتش رو زياد كنيد نا سلامتي بالا ترين رشته ي كنكور هنره ...
    از مديران و كاربران سايت تقاضا دارم كه هرچه سريع تر يك همچين اقدامي بكنند كه خيلي ها دعا شون مي كنند.
    باتشكر.
    حنيف خان... مسئله فقط ظرفيت دانشگاه و رشته تحصيلي نيست ، مشكل اينجاست كه با اين صنعت بيمار و اقتصاد بيمار كننده اي كه توي مملكته ، همين عده محدود هم كار براشون نيست و بسختي وارد بازار كار ميشوند. ضمنآ سطح علمي و عملي دانشگاه هاي ايران در رشته طراحي صنعتي اگه زير صفر نباشه ، لااقل زير استانداردهاي بين المللي هستش كه علت اون علاوه بر كم بودن امكانات كارگاهي كه اقلب فرماليته و ماست مالي ميشود ، نبود و كمبود استادان خبره و دلسوز هم مزيد بر علت است.

اصولآ رشته طراحي صنعتي توي اين مملكت مثل درب بازكن برقي براي آپارتماني ميماند كه اصولآ برق اون ساختمان قطعه و قرار نيست به اين زودها هم وصل بشه...
    hanif آواتار ها
    عضو فعال
    فرسته‌ها در انجمن
    481

سلام آقاي برخورداري
    بله بنده مطلع هستم كه چه خبره ولي خوب نمي شه با ليسانس پزشكي براي ادامه تحصيل طراحي صنعتي تو دانشگاه هاي خارجي بريم كه بايد حد اقل اسمآ دانشجوي اين رشته باشيم كه بعد به عنوان دانشجويان طراحي صنعتي جاهاي ديگه درس بخونيم...نه؟ بعد هم ايران با اين استعداد ها اگه يه كم بجنبه مي تونه حد اقل با كمپاني هاي چيني و هنديه نو پا رقابت كنه و هي نره تو كشور هايي كه نمي دونن ماشين خوردني هست يا پوشيدني نمايندگي سمند بزنه...
    hamishe.haman آواتار ها
    کاربر
    فرسته‌ها در انجمن
    44

حالا من که تصمیم گرفتم مکانیک رو ول کنم بیام طراحی بخونم چی بگم(فکرای بد در موردم نکنیدا!)
    Navid آواتار ها
    مدیر طراحی‌صنعتی (در مرخصی)
    فرسته‌ها در انجمن
    2,750

نقل قول نوشته اصلی توسط hanif نمایش پست ها
    هي نره تو كشور هايي كه نمي دونن ماشين خوردني هست يا پوشيدني نمايندگي سمند بزنه...
    دوست من مطمئن باش که این روند به زودی برعکس میشه...یعنی در حالیکه ما میدونیم ماشین خوردنی و پوشیدنی نیست ماشین هایی رو سوار می شیم که این کشور ها طراحی کردن......
    مريم آواتار ها
    مدیر طراحی‌داخلی
    فرسته‌ها در انجمن
    4,393

نقل قول نوشته اصلی توسط Navid نمایش پست ها
    دوست من مطمئن باش که این روند به زودی برعکس میشه...یعنی در حالیکه ما میدونیم ماشین خوردنی و پوشیدنی نیست ماشین هایی رو سوار می شیم که این کشور ها طراحی کردن......
    آره راست می گین آقا نوید!
    اگه مثل بقیه موضوعات پیش بره به زودی شاهد همین اتفاق هم خواهیم بود!!!
    پس طراح های اتومبیل بجنبین!
    این یه مورد رو حفظ آبرو کنیم!
    admin آواتار ها
    مدیر سایت
    فرسته‌ها در انجمن
    3,946
    فرسته‌های وبلاگی
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط hamishe.haman نمایش پست ها
    حالا من که تصمیم گرفتم مکانیک رو ول کنم بیام طراحی بخونم چی بگم(فکرای بد در موردم نکنیدا!)
    اگه بیش‌تر از دو ترم خوندین و مشکل خاصی هم ندارین پیشنهاد می‌کنم اول همین رشته رو تموم کنین و در کنارش یا بعد از اون برید سراغ طراحی. در واقع مکانیک و طراحی صنعتی در هم تنیده هستن و اگه شما با هر دو کاملا آشنا باشین با پل زدن بین این دو می تونید کارهای جدیدی بکنید...
    bman.fotehat آواتار ها
    کاربر
    فرسته‌ها در انجمن
    1

پیش فرض روشها

روشهای طراحان امروزه به گونه ایی است که بیشتر از تغییر فرمها درا یجاد تنالیته های رنگی استفاده می کنند
    ویرایش به دست bman.fotehat : 09-01-12 در ساعت 10:01 دلیل: دوست داشتم
    رضا حاجی حسینی آواتار ها
    کاربر
    فرسته‌ها در انجمن
    1

ما جسم طرح رو میبینیم .
    ولی اون چیزی که باعث ماندگاری طرح میشه این نیست .
    خیلی از طرحهای ماندگار تاریخ قشنگ نیستن ولی ماندگارشدن.
صفحه 1 از 6 1 2 3 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 12 از 72

اطلاعات بحث

کاربرانی که در حال مشاهده این بحث هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این بحث است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)