ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی “ ورود به حساب” کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 2 از 25 نخست 1 2 3 4 12 ... آخرین
نمایش نتایج: از 13 به 24 از 294
    mr.4m4n آواتار ها
    کارشناس معماری
    فرسته‌ها در انجمن
    2,279

نقل قول نوشته اصلی توسط iman kh نمایش پست ها
    اخلاق خوبه

اما معماری معماریه

و نمره نباید به صاحب اثر داده بشه باید به خود اثر داده بشه
    همونطور که در مسابقات اسم رو توی شیت نمیذارن تا فقط و فقط کار ارزیابی بشه

و کلا تو دانشکده های معماری که تا حالا من سرو کار داشتم واسه پروژه های طرح نمره 20 ندیدم
    ماکسیمم 19 هست و اگه کاری خیلی خیلی خاص باشه واسه تمایز دادنش بهش 19.5 میدن

و کار شما همونطور که میدونین ایرادات زیادی داره و فک میکنم گزینه های قبلی و مبانی فکریتون بهتر از این بوده

من شدیدا با این موضوع که روند کلاسی و کرکسیون و .... ارزیابی بشه اونم تا این حد مخالفم
    این باعث میشه جلوی پیشرفت معمارای خلاق گرفته بشه

شاید واقعا یکی این قابلیت رو داشته باشه بتونه یه شبه یه پروژه واقعا خوب طراحی کنه .....

البته حرف من معنیش این نیست زحمت شما نا دیده گرفته بشه ... اصلا .... من فقط از 20 تعجب کردم همین

سلام دوست عزیز.
    روند کلاسی و کرکسیون صرفا برای ارزیابی معماری یک فرد نیست . بلکه یکی از بهترین راههای پیشرفت است.!

شاید واقعا یکی این قابلیت رو داشته باشه بتونه یه شبه یه پروژه واقعا خوب طراحی کنه .....
    حرفتون رو کاملا قبول دارم. اما کم اتفاق خواهد افتاد و چنین دانشجویی یک فرد مستعد است. حال اگر قبول داشته باشین که انسان با تلاش برای رسیدن به کمال است که زندگیش معنا می یابد ، این دانشجو اگر در طول ترم فعالیت و کرکسیون میکرد به وظیفه خود در قبال استعدادی که داشت عمل کرده بود و معماری را نیز صد در صد بهتر یاد میگرفت. معماری یک حد نهایی ندارد چون زندگی چنین چیزی ندارد!

ارزیابی طرحهای معماری و دانشجویان ، میبایست در طول ترم صورت گیرد و نتیجه نهایی در درجه بعدی اهمیت قرار گیرد. چرا که مهمترین پارامتری که یک فرد موفق را تعریف میکند ، تلاش و پشتکار است. نبوغ بدون پشتکار پشیزی نمی ارزد !
    ادیسون: " استعداد و خلاقیت ، 99% عرق ریختن و پشتکار و 1% نبوغ است.

استعداد امری است اکتسابی
    دانشجویی که استعداد کمی دارد ولی پشتکارش زیاد است ، بهتر از دانشجویی است که استعداد بدون پشتکار دارد.
    ........G..4
    iman kh آواتار ها
    مدیر عکاسی
    فرسته‌ها در انجمن
    2,449

نقل قول نوشته اصلی توسط mr.4m4n نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز.
    روند کلاسی و کرکسیون صرفا برای ارزیابی معماری یک فرد نیست . بلکه یکی از بهترین راههای پیشرفت است.!

حرفتون رو کاملا قبول دارم. اما کم اتفاق خواهد افتاد و چنین دانشجویی یک فرد مستعد است. حال اگر قبول داشته باشین که انسان با تلاش برای رسیدن به کمال است که زندگیش معنا می یابد ، این دانشجو اگر در طول ترم فعالیت و کرکسیون میکرد به وظیفه خود در قبال استعدادی که داشت عمل کرده بود و معماری را نیز صد در صد بهتر یاد میگرفت. معماری یک حد نهایی ندارد چون زندگی چنین چیزی ندارد!

ارزیابی طرحهای معماری و دانشجویان ، میبایست در طول ترم صورت گیرد و نتیجه نهایی در درجه بعدی اهمیت قرار گیرد. چرا که مهمترین پارامتری که یک فرد موفق را تعریف میکند ، تلاش و پشتکار است. نبوغ بدون پشتکار پشیزی نمی ارزد !
    ادیسون: " استعداد و خلاقیت ، 99% عرق ریختن و پشتکار و 1% نبوغ است.

استعداد امری است اکتسابی
    دانشجویی که استعداد کمی دارد ولی پشتکارش زیاد است ، بهتر از دانشجویی است که استعداد بدون پشتکار دارد.

بله اما شما درست متوجه بحث نشدی

اموزش و یادگیری روند داره اینو همه میدونیم

اما مثلا میگن کار کلاسی 5 نمره پروژه 15 نمره

من حرفم اینه واسه پروژه طرح چون ما کمال مطلق نداریم نمیتونیم به کاری 20 بدیم

وگرنه منم میدونم تلاش خوبه
    هرچند معماری بیشتر مطالعه و نبوغ لازم داره به نظر شخص خودم
    تلاشی که شما میکی واسه من همون مرحله مطالعه هست .....

واسه من این معنی نداره که واسه یه موضوع و یه سایت به 20 تا گزینه برسم
    من و فکر من و خلاقیت من و ایده من منو نهایتا به 2-3 گزینه که ایدئولوژی همشون یکسان هست میرسونه

90 درصد وقت منو مطالعه میگیره واسه همین همه چی همونجا شکل میگیره

ارائه گزینه مرحله اخره و چکیده و نتیجه همون مرحله قبله
    اگر ندانید چرا عکاسی می کنید،دانستن هر چیز دیگری در مورد عکاسی به هیچ درد شما نمی خورد...
    Parandeye Mohajer آواتار ها
    عضو فعال
    آسمان مال من است گرچه تنها و غریبم یاد تو هر لحظه همراه
    فرسته‌ها در انجمن
    331

نقل قول نوشته اصلی توسط mofi نمایش پست ها
    سلام من تازه واردم
    ی طرح کار کردم دوست دارم درباری حجم و کلیات کار نظرارو بدونم
    ممنون

فایل پیوست 13688

فایل پیوست 13686

فایل پیوست 13687

موضوع ی موزه موسیقی
    کانسپت اولیه اکولایزر و ارتعاش بوده
    منتظره نظرتون هستم
    سلام
    کارتون خوبه منم پروژه تقریبا مشابهیرو گذروندم پیشنهاد من به شما اینه که حتما نمونه کارای زاحارو مطالعه دقیق کن(مخصوصا zaragoza bridge pavilion & la grande masque de )، در مورد حرکت لایه ها هم تئوریهpli رو مطالعه کن، برای پخته تر شدن طرح بچه ها نمونه کارای دانشگاه پنسیلوانیارو تو کافه گذاشتن میتونی دانلود کنی و در ضمن نظریه برش عرضی رمکولهاس میتونه کارتو امروزی و کاملا حرفه ای کن(هتل و مرکز همایش کنار خلیج اگادیر اثر رمکولهاسو یه نگاه بنداز).
    [RIGHT][B][COLOR=Red]زندگی[/COLOR] قطره اشکیست گم شده در طوفان عشق[/B]
    [/RIGHT]
    mofi آواتار ها
    کاربر
    فرسته‌ها در انجمن
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط مريم نمایش پست ها
    كار خوبي شده مخصوصا ايده تون خيلي عاليه.تبريك مي گم
    از نظر ارائه كار حتما بيش از اين وقت مي ذارين.
    يه جوري باشه كه مقياس رو هم نشون بده.
    فقط يه سوال...
    به داخلش هم فكر كردين!؟اين سطوح مواج قراره داخلشون چجوري باشه؟حركت و قرار گيري فضاهاش چطور؟
    به نظرم اگه چند تا پرسپكتيو از داخلش هم بذارين خيلي عالي مي شه.پلان هاش رو هم همين طور.

مریم از لطفت ممنون

متاسفانه چون کله پروسه طراحی ارائه توی ۱ هفته انجام شد نتونستم بیشتر واسش وقت بزارم
    شب تحویل ۷۲ ساعت بود که نخوابیده بودم به هر حال وقتی تحویل دادم استاد گفت افتضاح بود

در مورد سایت اینو باید بگم که خیلی کوچیک بود به خاطره حجمم جای مانور زیاد نداشتم
    در اولین فرصت پرسپکتیو داخلی هم میزارم

نقل قول نوشته اصلی توسط Parandeye Mohajer نمایش پست ها
    سلام
    کارتون خوبه منم پروژه تقریبا مشابهیرو گذروندم پیشنهاد من به شما اینه که حتما نمونه کارای زاحارو مطالعه دقیق کن(مخصوصا zaragoza bridge pavilion & la grande masque de )، در مورد حرکت لایه ها هم تئوریهpli رو مطالعه کن، برای پخته تر شدن طرح بچه ها نمونه کارای دانشگاه پنسیلوانیارو تو کافه گذاشتن میتونی دانلود کنی و در ضمن نظریه برش عرضی رمکولهاس میتونه کارتو امروزی و کاملا حرفه ای کن(هتل و مرکز همایش کنار خلیج اگادیر اثر رمکولهاسو یه نگاه بنداز).

من خودم از کاری زاها خیلی خوشم میاد
    تو مرحله مطالات کاراشو برسی کردم
    از راهنماییتم ممنون
    ویرایش به دست lady_atieh : 10-07-27 در ساعت 17:58
    yaradan آواتار ها
    عضو فعال
    فرسته‌ها در انجمن
    1,323

پیش فرض مدرسه 12 کلاسه:

این کارو آخر این ترم به پایان رساندم. موضوع مدرسه 12کلاسه درس طراحی معماری.
    راستشو بخواین این مال یکی از بچه های دیگه هستولی کانسپت و حل پلان و3دی رو خودم کار کاردم.در واقع فقط نمره رو طرف گرفت همه کاره این پروژه من بودم. کانسپت این رو از موج دریا الهام گرفتم.اگه میخواین نقشه های معماریشو واستون بذارم.در ضمن پایان این ترم چندتا ویلا واسه ترم پاینیا کار کردم اگه مشتاقین میذارم واستون؟؟؟؟ منتظر جواب؟
    چیزی که استادو مورد توجه قرار داده بود وید بود که هیچ یک از بچه ها اصلا کا نکرده بودند.

فایل پیوست 16800فایل پیوست 16803فایل پیوست 16806فایل پیوست 16809فایل پیوست 16810
    ویرایش به دست lady_atieh : 10-08-12 در ساعت 22:34 دلیل: افزودن مطلب
    باید خودمو باور کنم.
    I.Mehraz آواتار ها
    عضو فعال
    فرسته‌ها در انجمن
    139

نقل قول نوشته اصلی توسط yaradan نمایش پست ها
    [attach][attach][attach][attach]فایل پیوست 16810[/attach][/attach][/attach][/attach]

راستشو بخواین این مال یکی از بچه های دیگه هستولی کانسپت و حل پلان و3دی رو خودم کار کاردم.در واقع فقط نمره رو طرف گرفت همه کاره این پروژه من بودم. کانسپت این رو از موج دریا الهام گرفتم.اگه میخواین نقشه های معماریشو واستون بذارم.در ضمن پایان این ترم چندتا ویلا واسه ترم پاینیا کار کردم اگه مشتاقین میذارم واستون؟؟؟؟ منتظر جواب؟
    من فکر می کنم برای استفاده از موج دریا می تونستید از ایده ی روی هم نشستن امواج استفاده کنید.کارتون حجم صلبی داره و فقط انحنای کار هست که ایده رو نشون می ده .یک مقدار عقب رفتگی و جلو آمدگی خام بودن کار رو از بین می برد.البته ببخشید.من اصولا موقع کرکسیون خیلی رک هستم!در مورد پیشنهاد آقای حبیبی هم نظرتونو بگید لطفا.
    yaradan آواتار ها
    عضو فعال
    فرسته‌ها در انجمن
    1,323

پیش فرض دقیقا این کارو کرده بودم.

نقل قول نوشته اصلی توسط I.Mehraz نمایش پست ها
    من فکر می کنم برای استفاده از موج دریا می تونستید از ایده ی روی هم نشستن امواج استفاده کنید.کارتون حجم صلبی داره و فقط انحنای کار هست که ایده رو نشون می ده .یک مقدار عقب رفتگی و جلو آمدگی خام بودن کار رو از بین می برد.البته ببخشید.من اصولا موقع کرکسیون خیلی رک هستم!در مورد پیشنهاد آقای حبیبی هم نظرتونو بگید لطفا.
    دقیقا این کارو کرده بودم حتی ماکتشم زدم حالت پله ای داره صبح براتون میزارم.متسفانه استاد اونو نقض کرد.گفت حجم کلی بمونه ولی به شکل ساده تر. من هم ساده کردم این در اومد.
    ویرایش به دست yaradan : 10-08-12 در ساعت 06:50
    باید خودمو باور کنم.
    yaradan آواتار ها
    عضو فعال
    فرسته‌ها در انجمن
    1,323

پیش فرض ویلا:

سلام.
    این هم نمونه کارایی است که آخر این ترم کار کردم.موضوع پروژه طراحی ویلا تو درس تمرین معماری1خواسته شده بود.سایتی به متراژ 450مترمربع کنار ساحل.خواسته ها 3خواب+اتاق مهمان, یک دفترکارو... .با توجه به سایت من 4تا طراحی کردم و همشون هم تایید شد, این یکی از آن 4تاست.کانسپت این طرحمو از دم یک وال الهام گرفتم. البته یک سایه بانی هم در جهت قرینه بنا روش انداختم که احساس میکنم به زیباییش افزوده.حالا نوبت شماست که نظزات و انتقادهاتونو بفرستین, منتظرم.

فایل پیوست 16869فایل پیوست 16870فایل پیوست 16871فایل پیوست 16872فایل پیوست 16873فایل پیوست 16874
    ویرایش به دست lady_atieh : 10-08-12 در ساعت 22:33
    باید خودمو باور کنم.
    Ferji آواتار ها
    عضو ارشد
    فرسته‌ها در انجمن
    804

[attach][attach][attach][attach]فایل پیوست 16810[/attach][/attach][/attach][/attach]

چیزی که استادو مورد توجه قرار داده بود وید بود که هیچ یک از بچه ها اصلا کا نکرده بودند.
    معمولاً استادا از تقارن به این صورت خوششون نمیاد ... چون تقارت ساده ترین راه رسیدن به تعادله ...
    دوست دارن دانشجو ها راه های بهتر و متفاوت تری برای رسیدن به تعادل استفاده کنن .

به نظر من حذف تقارن های اینجوری یه جورایی بنا رو هیجان انگیز تر هم میکنه !
    castell آواتار ها
    عضو فعال
    فرسته‌ها در انجمن
    403

نقل قول نوشته اصلی توسط Ferji نمایش پست ها
    معمولاً استادا از تقارن به این صورت خوششون نمیاد ... چون تقارت ساده ترین راه رسیدن به تعادله ...
    دوست دارن دانشجو ها راه های بهتر و متفاوت تری برای رسیدن به تعادل استفاده کنن .

به نظر من حذف تقارن های اینجوری یه جورایی بنا رو هیجان انگیز تر هم میکنه !
    با نظر علی آقا موافقم و یه نظر به نظر شما اگر پوسته منحنی رو از این حجم جدا کنیم چه اتفاقی می افته ؟
    نظر من اینه اگر فرمی رو به کار میبریم پس چه بهتر جوری باشه که اگر اونو از حجم جدا کنیم کل حجم نسبت به اون فرم حذف شده وابسته باشه و طرح بهم بریزه . موفق و پیروز باشی .
    yaradan آواتار ها
    عضو فعال
    فرسته‌ها در انجمن
    1,323

پیش فرض ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط castell نمایش پست ها
    با نظر علی آقا موافقم و یه نظر به نظر شما اگر پوسته منحنی رو از این حجم جدا کنیم چه اتفاقی می افته ؟
    نظر من اینه اگر فرمی رو به کار میبریم پس چه بهتر جوری باشه که اگر اونو از حجم جدا کنیم کل حجم نسبت به اون فرم حذف شده وابسته باشه و طرح بهم بریزه . موفق و پیروز باشی .
    ممنون علی آقاوکاستل عزیز حتما در وحله های بعدی از نظرات تون بهره خواهم جست.
    باید خودمو باور کنم.
    مريم آواتار ها
    مدیر طراحی‌داخلی
    فرسته‌ها در انجمن
    4,393

سلام.
    این هم نمونه کارایی است که آخر این ترم کار کردم.موضوع پروژه طراحی ویلا تو درس تمرین معماری1خواسته شده بود.سایتی به متراژ 450مترمربع کنار ساحل.خواسته ها 3خواب+اتاق مهمان, یک دفترکارو... .با توجه به سایت من 4تا طراحی کردم و همشون هم تایید شد, این یکی از آن 4تاست.کانسپت این طرحمو از دم یک وال الهام گرفتم. البته یک سایه بانی هم در جهت قرینه بنا روش انداختم که احساس میکنم به زیباییش افزوده.حالا نوبت شماست که نظزات و انتقادهاتونو بفرستین, منتظرم.

فایل پیوست 16869فایل پیوست 16870فایل پیوست 16871فایل پیوست 16872فایل پیوست 16873فایل پیوست 16874
    چند تا مورد به نظر مياد:
    -ايده خوبي دارين.تبريك مي گم.

-حجم صلب با فرم معين هندسي بنا بيشتر منو ياد سبك هاي كلاسيك مي ندازه ولي اون فرم منحني روي بنا شبيه به كارهاي دهه ي اخير هست.مثل كارهاي فرانك گهري و زاحا.يعني يه جورايي شما دقيقا از دو سبك كاملا متفاوت با هم تركيبي رو به وجود آوردين كه همين باعث مي شه مخاطب نتونه به شكل مناسب با حجم ارتباط برقرار كنه.

-جزئيات كار يه ذره!كمه.بايد براي نشون دادن يه بناي معماري بيش از اين به جزئيات بپردازين.

-يه كار معماري فقط حجم نيست بلكه شامل پلان و نماها و...هم مي شه.اگه دوست داشتين كارتون كاملتر بررسي بشه نقشه هاي كامل بنا رو بذارين.

در مورد نحوه ارائه بيشتر وقت بذارين.
    انّ الحسين مصباح الهدي و سفينه النجاه
صفحه 2 از 25 نخست 1 2 3 4 12 ... آخرین
نمایش نتایج: از 13 به 24 از 294

اطلاعات بحث

کاربرانی که در حال مشاهده این بحث هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این بحث است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)