ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی “ ورود به حساب” کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 3 از 25 نخست 1 2 3 4 5 13 ... آخرین
نمایش نتایج: از 25 به 36 از 294
    yaradan آواتار ها
    عضو فعال
    فرسته‌ها در انجمن
    1,323

پیش فرض طراحی مسجد

سلام دوستان وقت بخیر نماز روزه هاتون قبول.
    تقریبا 9ماهی است که بهم طراحی یک مسجد رو پیشنهاد دادند,راستش اوایل خیلی روش کارکردم اعم ازپلان ونماهای اصلی و کمی پلان معکوس.ولی در کل خودم اصلا خوشم نیومد.
    الان هم بلا تکلیف موندم چیکار کنم ازتون خواهش میکنم اگه ایده خاصی دارید زود منو در جریان بزارین.ممنون میشم که یاریم کنید.اینم بگم که متمئنا این مسجدی که میگم درست خواهد شد.مکان بخش فیرورق شهرستان خوی. کروکیش هم بزودی خواهم گذاشت.
    باید خودمو باور کنم.
    yaradan آواتار ها
    عضو فعال
    فرسته‌ها در انجمن
    1,323

نقل قول نوشته اصلی توسط yaradan نمایش پست ها
    سلام دوستان وقت بخیر نماز روزه هاتون قبول.
    تقریبا 9ماهی است که بهم طراحی یک مسجد رو پیشنهاد دادند,راستش اوایل خیلی روش کارکردم اعم ازپلان ونماهای اصلی و کمی پلان معکوس.ولی در کل خودم اصلا خوشم نیومد.
    الان هم بلا تکلیف موندم چیکار کنم ازتون خواهش میکنم اگه ایده خاصی دارید زود منو در جریان بزارین.ممنون میشم که یاریم کنید.اینم بگم که متمئنا این مسجدی که میگم درست خواهد شد.مکان بخش فیرورق شهرستان خوی. کروکیش هم بزودی خواهم گذاشت.
    چرا جواب نمیدین؟
    باید خودمو باور کنم.
    yaradan آواتار ها
    عضو فعال
    فرسته‌ها در انجمن
    1,323

پیش فرض کروکی و نماهایی که کار کرده بودم.

لطفا کمکم کنید.
    [attach][attach][attach][attach]فایل پیوست 17443[/attach][/attach][/attach][/attach]
    باید خودمو باور کنم.
    yaradan آواتار ها
    عضو فعال
    فرسته‌ها در انجمن
    1,323

پیش فرض کجا موندین پس؟

لطفا کمکم کنید.
    [attach][attach][attach][attach]فایل پیوست 17443[/attach][/attach][/attach][/attach]

بچه ها هم اکنون نیازمند یاریتان هستم بشتابید.
    باید خودمو باور کنم.
    yaradan آواتار ها
    عضو فعال
    فرسته‌ها در انجمن
    1,323

نقل قول نوشته اصلی توسط مريم نمایش پست ها
    چند تا مورد به نظر مياد:
    -ايده خوبي دارين.تبريك مي گم.

-حجم صلب با فرم معين هندسي بنا بيشتر منو ياد سبك هاي كلاسيك مي ندازه ولي اون فرم منحني روي بنا شبيه به كارهاي دهه ي اخير هست.مثل كارهاي فرانك گهري و زاحا.يعني يه جورايي شما دقيقا از دو سبك كاملا متفاوت با هم تركيبي رو به وجود آوردين كه همين باعث مي شه مخاطب نتونه به شكل مناسب با حجم ارتباط برقرار كنه.

-جزئيات كار يه ذره!كمه.بايد براي نشون دادن يه بناي معماري بيش از اين به جزئيات بپردازين.

-يه كار معماري فقط حجم نيست بلكه شامل پلان و نماها و...هم مي شه.اگه دوست داشتين كارتون كاملتر بررسي بشه نقشه هاي كامل بنا رو بذارين.

در مورد نحوه ارائه بيشتر وقت بذارين.
    این هم برش,نما وپلان برای دیدن سایت پلان رو لینک کلیک کنید.
    [ATTACH][ATTACH]فایل پیوست 17485[/ATTACH][/ATTACH]

http://megapic.ir/images/jk1o60z055w2pxld102o.jpg
    باید خودمو باور کنم.
    مريم آواتار ها
    مدیر طراحی‌داخلی
    فرسته‌ها در انجمن
    4,393

این هم برش,نما وپلان برای دیدن سایت پلان رو لینک کلیک کنید.
    [ATTACH][ATTACH]فایل پیوست 17485[/ATTACH][/ATTACH]

http://megapic.ir/images/jk1o60z055w2pxld102o.jpg
    با اجازه در مورد نقشه هاتون چند مورد به نظرم مياد كه خلاصه عرض مي كنم:

پلان:
    -محل سرويش بهداشتي مناسب نيست.مثل يه زائده در پلان ديده مي شه كه البته از نظر محل قرار گيري و كاربري هم مناسب نيست.
    -گوشه هاي تيز در فضاها از نظر عملي مناسب نيست.مثلا در اتاق خواب اصلي يه گوشه تيز ديده مي شه كه در واقعيت قابل قبول نيست.
    -خوبه اگه گاهي وقتا پلان هاتون رو مبلمان كنين تا ببينين شكل فضاها مناسب هست يا نه.
    -اون پله گرد در فضا به درستي تعريف نشده.انگار به اجبار اون گوشه قرار گرفته!
    -از نظر ترسيمي هم نقشه هاتون بايد اصلاح بشن.مثلا...
    هيچ وقت اسم فضاها رو در خود پلان ننويسين.براي اين كار مي توين فضاها رو شماره گذاري كنين و اسم فضاها رو با قيد شماره فضا در كنار نقشه بذارين.

مقطع و نما:
    -در انتخاب هاشورها و تناسباتشون با كار دقت كنين.مثلا در مقطع هاشوري كه براي سقف انتخاب شده از نظر اندازه بزرگه.
    -به همون اندازه كه به حجم اهميت دادين به مقطع و نما هم توجه داشته باشين.مثلا آيا اون چيزي كه به عنوان پنجره ترسيم كردين در واقعيت هم به همين شكل ديده مي شه!؟

در كل در ترسيم نقشه ها بايد دقت بيشتري داشته باشين.اندازه گذاري-جهت شمال در نقشه-مقياس جزئ ضروريات يه نقشه هستن كه حتما در نظر دارين.

از صراحتم معذرت مي خوام.ولي تمام صحبت هام صرفا جهت پيشرفت سريعتر دوستان هست.
    اميدوارم موفق باشين
    انّ الحسين مصباح الهدي و سفينه النجاه
    yaradan آواتار ها
    عضو فعال
    فرسته‌ها در انجمن
    1,323

با اجازه در مورد نقشه هاتون چند مورد به نظرم مياد كه خلاصه عرض مي كنم:

پلان:
    -محل سرويش بهداشتي مناسب نيست.مثل يه زائده در پلان ديده مي شه كه البته از نظر محل قرار گيري و كاربري هم مناسب نيست.
    -گوشه هاي تيز در فضاها از نظر عملي مناسب نيست.مثلا در اتاق خواب اصلي يه گوشه تيز ديده مي شه كه در واقعيت قابل قبول نيست.
    -خوبه اگه گاهي وقتا پلان هاتون رو مبلمان كنين تا ببينين شكل فضاها مناسب هست يا نه.
    -اون پله گرد در فضا به درستي تعريف نشده.انگار به اجبار اون گوشه قرار گرفته!
    -از نظر ترسيمي هم نقشه هاتون بايد اصلاح بشن.مثلا...
    هيچ وقت اسم فضاها رو در خود پلان ننويسين.براي اين كار مي توين فضاها رو شماره گذاري كنين و اسم فضاها رو با قيد شماره فضا در كنار نقشه بذارين.

مقطع و نما:
    -در انتخاب هاشورها و تناسباتشون با كار دقت كنين.مثلا در مقطع هاشوري كه براي سقف انتخاب شده از نظر اندازه بزرگه.
    -به همون اندازه كه به حجم اهميت دادين به مقطع و نما هم توجه داشته باشين.مثلا آيا اون چيزي كه به عنوان پنجره ترسيم كردين در واقعيت هم به همين شكل ديده مي شه!؟

در كل در ترسيم نقشه ها بايد دقت بيشتري داشته باشين.اندازه گذاري-جهت شمال در نقشه-مقياس جزئ ضروريات يه نقشه هستن كه حتما در نظر دارين.

از صراحتم معذرت مي خوام.ولي تمام صحبت هام صرفا جهت پيشرفت سريعتر دوستان هست.
    اميدوارم موفق باشين
    واسه سایت پلان هم نظری بدین خواهشا.
    باید خودمو باور کنم.
    yaradan آواتار ها
    عضو فعال
    فرسته‌ها در انجمن
    1,323

پیش فرض این هم یک کانسپت دیگه

این هم یک کانسپت که آخراین ترم واسه داداشم تو درس تمرین معاری1کار کردم.کانسپت این طرح رو 3نفری کار کردیم از یک 2لفین الهام گرفتیم. .[attach][attach][attach]فایل پیوست 17495[/attach][/attach][/attach]
    باید خودمو باور کنم.
    مريم آواتار ها
    مدیر طراحی‌داخلی
    فرسته‌ها در انجمن
    4,393

واسه سایت پلان هم نظری بدین خواهشا.
    سايت پلان هم مثل بقيه نقشه هاتون از نظر ترسيمي بايد بيشتر دقت كنين.همون مواردي كه عرض كردم خدمتتون.مثل مقياس و جهت شمال و ...
    سايه ها رو هم اگه به كار اضافه كنين خيلي خوب مي شه.
    در سايت پلان اگه يه كم محدوده اطراف سايت شامل معبرهاي اطراف و همسايگي رو به شكل خيلي كلي و محدود توي كارتون قرار بدين مي تونه هويت بهتري براي كار شما ايجاد كنه.
    اگه اون نقطه نقطه ها!سبز چمن هستن مي تونين روي طراحي فضاي سبز كار هم يه كم وقت بذارين تا كل كار كامل و پخته! باشه.
    فعلا همين ها به نظرم مياد.
    yaradan آواتار ها
    عضو فعال
    فرسته‌ها در انجمن
    1,323

این هم یک کانسپت که آخراین ترم واسه داداشم تو درس تمرین معاری1کار کردم.کانسپت این طرح رو 3نفری کار کردیم از یک 2لفین الهام گرفتیم. .[attach][attach][attach]فایل پیوست 17495[/attach][/attach][/attach]
    واسه دیدن سایت پلان رو لینک کلیک کنید
    [ATTACH][ATTACH]فایل پیوست 17504[/ATTACH][/ATTACH]
    http://megapic.ir/images/6rtrwm9a1kna06430utj.jpg
    باید خودمو باور کنم.
    مريم آواتار ها
    مدیر طراحی‌داخلی
    فرسته‌ها در انجمن
    4,393

يه پيشنهاد:
    با يه طرح ساده گرافيكي حتي دستي مي تونين روند تفكر تا رسيدن به ايده رو نشون بدين تا كسي كه كار رو مي بينه بلافاصله متوجه ايده شما بشه.
    يادتون باشه هميشه تصوير در مقايسه با نوشتار سريعتر و راحت تر مطلب شما رو به مخاطب انتقال مي ده.
    yaradan آواتار ها
    عضو فعال
    فرسته‌ها در انجمن
    1,323

يه پيشنهاد:
    با يه طرح ساده گرافيكي حتي دستي مي تونين روند تفكر تا رسيدن به ايده رو نشون بدين تا كسي كه كار رو مي بينه بلافاصله متوجه ايده شما بشه.
    يادتون باشه هميشه تصوير در مقايسه با نوشتار سريعتر و راحت تر مطلب شما رو به مخاطب انتقال مي ده.
    من نرم افزارم خیلی قوی هست نسبت به دست آزادم.سعی میکنم دست آزادمو بالا ببرم ولی وقت نمیشه. بازم ممنون.
    باید خودمو باور کنم.
صفحه 3 از 25 نخست 1 2 3 4 5 13 ... آخرین
نمایش نتایج: از 25 به 36 از 294

اطلاعات بحث

کاربرانی که در حال مشاهده این بحث هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این بحث است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)