ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی “ ورود به حساب” کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 25 1 2 3 11 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 12 از 294
    مريم آواتار ها
    مدیر طراحی‌داخلی
    فرسته‌ها در انجمن
    4,393

Smile كركسيون اينترنتي پروژه‌های معماری!

در صحبت با يكي از اعضا كافه اين موضوع به ذهنم رسيد كه بد نيست يه همچين تاپيكي تو كافه بذاريم
    البته دوستان و سروران گرامي ترمها و دوره هاي بالاتر حتما خودشون كارشون درسته اين تاپيك رو بيشتر به خاطر دوستان ترمهاي پايينتر گذاشتم و اميدوارم سروران محترم هم همكاري هاي لازم رو انجام بدن!
    حالا قضيه چيه؟!
    هر كي مي خواد كارهاش رو بذار تو اين تاپيك تا كركسيون بشه مخصوصا حالا كه نزديك به تحويل كارهاست و گاهي اساتيد محترم سرشون شلوغه و وقت ندارن!
    اين رو تاكيد مي كنم حتي اگه كارها خيلي هم ابتدايي و در حد خطوط ساده هست مهم نيست نگران نباشين فقط لطفا خطوط كار مشخص و اگه خواستين ايده ها و دلايل طراحي رو هم بذارين.
    حتما حواستون هست كه موضوع -موقعيت و تحليل سايت -موارد درخواستي براي طرح و حتي خلاصه اي از كركسيونهاي دانشگاهتون مي تونه خيلي مفيد باشه!
    حالا هر كي طالبه بفرمايين!
    30rcle آواتار ها
    کارشناس نرم افزار archiCAD
    فرسته‌ها در انجمن
    254

سلام به همه دوستان
    من یه کار آماده دارم طراحی 2 آمادش کرده بودم میزارم تا ببینید...ایده از آبشاره...موزه آبه پروژه یکی از درسهای پاس شدمه ...ایده اصلی این مجموعه به صورتی بوده که بازدیدکنندگان از ابتدا به نوک المان مجموعه به وسیله آسانسور هدایت میشن وپس از مشاهده مناظر اطراف که از بالا صورت میگیره به پایین مجموعه سرازیر میشن البته آب هم اونا رو همراهی میکنه اما به صور مختلف..نظر بدین تا بازار گرم بشه...با اجازه از خدا ومدیرمحترم وغیره...

اینجا کلیک کنید...
    ویرایش به دست 30rcle : 08-06-21 در ساعت 23:23
    مريم آواتار ها
    مدیر طراحی‌داخلی
    فرسته‌ها در انجمن
    4,393

اولا كه ممنون از دوست خوبمون بالاخره يه استارت زده شد دلم مي خواد بقيه دوستان هم كارهاشون رو بذارن تا هم براي خودشون مفيد باشه و هم براي ساير دوستان
    حالا اين كار اجراش كامله و قبلا تحويل داده شده ولي سايرين نگران نباشم كار در هر شكل و شمايلي باشه خوبه !
    خوب بريم سر موضوع
    من متوجه توضيحتون نشدم اون نحوه ورود و حركت رو مي گم!

خطوط اصلي .....چرخش خوبي در پلان انجام شده يه چرخش 45 درجه كه با همراهي خطوط و ساير احجام تبديل به يه حجم يكپارچه و كامل شده.اين مورد مي تونه به ساير دوستان هم كمك كنه آخه چند جا پيش مياد و يه اتفاقهايي ميفته كه حجم يكدست بيرون نمياد حالا خودتو مي كشي ولي انگار هر قسمت حجم يا پلانت داره يه طرف مي ره اين كاري كه دوستمون توي پلانش انجام داده يكي از روشهاي ايجاد همبستگي بين اجزاست البته نمي دونم حجمش دقيقا چي از آب در اومده و لي پلان خوبي داره.اگه دقت كنين در اجزائ داخلي هم به نرمي و با احتياط يه چرخش هاي جزئي انجام داده كه اين مورد رو تقويت كرده.

در مورد حجم چون خيلي واضح نيست و جبهه هاي ديگه رو نمي بينيم نمي تونم با قاطعيت بگم ولي بايد به جزئياتي دقت مي شد مثلا اون قسمت كشيده افقي كه انگار يه مسيره در انتها به حجم مجموعه مي رسه ولي در ابتدا هيچي فقط يه جداره صاف با كار كردن روي جزئيات مي شد همون جداره صاف رو تبديل به يه نقطه شروع يا خاتمه خوبي كرد نه اينكه بيايم يه چيزي بهش بچسبونيم ولي توجه به جزئيات در اين جور وقتها به درد مي خوره.اين حركت شارپ و تند باعث مي شه موضوع تحت تاثير قرار بگيره و به هدف نرسيم.استفاده از عنصر شيشه ايده و نظر خوبيه كه باعث. تقويت كار مي شه.حركت شيب ملايم بيس كار (سايت)خيلي خوبه تداعي حركت و ...هم با موضوع همخواني داره هم با كاركرد حركت كه در حجم قسمت افقي كشيده كه بر بالاي شيب قرار داره هماهنگ هست .

اون پرسپكتيو هم خوبه ولي اون حركات تيز و سريع باز با موضوع تطابق چنداني نداره .منظورم اين نيست كه همش فرمهاي منحني و سست باشه ولي اين كار كه با ايده هاي زيبايي شكل گرفته بايد به اين جزئيات هم دقت بيشتري مي كرد

در مورد نحوه ارائه ....پلان ارائه خوبي داره با موضوع همخواني داره رنگ و جزئيات به خوبي استفاده شده.

ولي در مورد اون حجم نحوه ارائه رو شخصا نمي پسندم سنگيني و تاريكي در ارائه با موضوع هماهنگ نيست انگار مقبره فرعونه!

نحوه ارائه پرسپكتيو داخلي به نظر من مناسبه و به خوبي انجام شده

سعي كردم به نكات اصلي بيشتر توجه كنم دوستان هم لطفا نظراتشون رو بدن
    چون شخصا معتقدم معماري علاوه بر يك سري اصول خيلي با سليقه و نظرات افراد مرتبطه و ممكنه يه كار به نظر يه نفر زيبا و به نظر يه نفر ديگه نازيبا باشه پس براي مفيد واقع شدن اين تاپيك لطفا در حد چند سطر هم كه شده نظراتتون رو بگين
    ممنون از همراهي همه دوستان.
    ویرایش به دست مريم : 08-06-22 در ساعت 08:25 دلیل: اصلاح
    30rcle آواتار ها
    کارشناس نرم افزار archiCAD
    فرسته‌ها در انجمن
    254

با تشکر از مریم خانوم بابت تحلیل کردن طرح وپرزانته..
    من اجازه میخوام تا یه دفاعیه کوچیک از این طرح داشته باشم و اون اینه که طراحی و پرزانته ی این کار توی 4 هفته یا شاید 3 هفته داخل ترم تابستانی توی گرمای یه شهره کویری و با مشکلات دیگری انجام گرفته..و همونطوری که دوستم رنزو پیانو گفته یه نوزاد به 9 ماه زمان احتیاج داره تا نوزاد بشه...البته این بهانه ای بیش نیست و اما راجع به ورودی که داخل پرزانته وجود نداره دقیقا زیر نوک المان خطی قرار داره و دو تا آسانسوره شفافه و سیرکولاسیون در این طرح به نظر خودم کامله والبته بسیار بهتر میشد اگر زمان به اندازه بود..راجع به چرخش 45 درجه هم میتونم بگم که فضای خالی بیشتری ایجاد میکنه و شفافیت فضا بیشترمیشه میدونید که آب هم مثل همه ی عناصر طبیعت زیر نور زیبایی داره..بازم تشکر میکنم بابت تحلیل من این کار رو بابت مشکلاتش توی سایت قرار دادم و این تاپیک هم برای همینه اگر باز هم کسی چیزی (مشکلی یا مشکلاتی ) میبینه حتما توضیح بده ممنون میشم...به قول استادعزیزم که میگفت( تا کی میخواین نظرتون رو قورت بدین و هرچی بقیه می گن تایید کنین..تا کی...هان..!!؟؟؟))
    مريم آواتار ها
    مدیر طراحی‌داخلی
    فرسته‌ها در انجمن
    4,393

خواهش مي كنم دوست عزيز من فقط سعي كردم يه سري چيزهايي كه به چشمم اومد بگم تا بقيه هم راه بيفتن البته حرفام خيلي ناقص بود و بايد ببخشين
    اگه اطلاعاتتون بيشتر بود قطعا وضوح طرح بيشتر مي شد و راحت تر مي شد در موردش حرف زد
    اگه بخوام منصفانه بگم كار خوبي شده فكر كنم نمره خوبي هم گرفته باشين اون نكته هاي كوچولو رو هم گفتم تا يه ذره حواس بقيه جمع بشه و دقتهامون بالا بره البته خيلي دلم مي خواد بقيه هم نظراتشون رو بگن ببينيم ديگه كي طالبه!
    دوستان از اين به بعد هر كي خواست كارهاش رو بذاره مخصوصا دوستاني كه قراره كارهاشون رو تازه تحويل بدن حتما هر توضيحي دارن بگن تا معلوم بشه ايده طرحشون چي بوده!
    مريم آواتار ها
    مدیر طراحی‌داخلی
    فرسته‌ها در انجمن
    4,393

دوستان من اينجا يه اصلاحيه مي دم:
    كار دوستمون سيركل!عالي شده چون مربوط به ترمهاي اول دانشگاه مي شه و براي اون موقع به نظرم خيلي خوب بوده !بهش تبريك مي گم!
    S_21 آواتار ها
    کاربر
    فرسته‌ها در انجمن
    1

سلام
    تاپیک خیلی خوبیه.امیدوارم تمام دوستان طرحهاشونو واسه دیدن و نقد بقیه بذارن تو تاپیک.
    واسه شروع من کانسپت های پروژه کتابخونمو با توضیحاتش میذارم تا ببینید و تو پست بعدب طرح نهایی رو میذارم.

کانسپت 1:
    کانسپت این کارم که عکسشو پایین می بینید تعالی بود.در ادامه کامل توضیح میدم

همون طور که تصویرشو می بینید فرم کار از دو حجم کلی مکعب شیشه ای و یک هرم سخت تشکیل شده است که فضا ها مابین و درون این احجام قرار دارند.
    مکعب شیشه ای نمادی از ذهن و درون ماست.ذهن اصلی ما یک ذهن شیشه ای است که ما اکثرا از بیرون به اون نگاه می کنیم من کاری کردم که ما وارد این فضای شیشه ای بشیم و از درون اون به دنیای اطرافمون نگاه کنیم .یه جور حجاب ذهنی ایجاد کردم ما بین درون و بیرون ذهنمون
    هرم دارای مفاهیم بسیاری است همچون عظمت استواری و تعالی که باعث شده در طول تاریخ از مفهوم و شکل هرم استفاده بشه چه در زمان مصریان و چه در عصر حاضر.از نمونه های مدرنش میشه از ورودی جدید موزه لوور و بنای استقلال قزاقستان نام برد .به هر حال چون هدف از مطالعه رسیدن به اوج و تعالی می باشد شکل هرم رو سازگارتر از هر شکلی برای کتابخانه دیدم.
    قسمت نوک تیز هرم رو شیشه ای در نظر گرفتم چون همیشه توجه به نوک هرم وجود داره این روشنایی و شفافیت نماد همون تعالی ذهن انسان میشه که در نهایت به اون می رسیم.در طبقه دوم نیز تراس هایی وجود داره که به فضای مطالعه داخل هرم متصل است.تراس های معلقی که القا کننده ی سیال بودن ذهن و تفکرات ماست و هم اینکه می تونیم از بالا اینبار به دنیای بیرون از ذهنمون نگاه کنیم.
    با اینکه این طرح رو خیلی دوست داشتم ولی این کانسپت توسط استادم به دلیل ساده بودن رد شد!!!!!!!!!
    هر چند چند تا استاد دیگه که کارمو دیدن نظری غیر این داشتن و کار رو جذاب و با مفهوم توصیف کردن .به هر حال استاد خودم قبول نکرد و من بالطبع باید نظر استاد خودمو قبول کنم برا همین رفتم سراغ طرح دیگه ای....

کانسپت 2:

همون طور که گفتم طرح قبلیم رد شد و منم رفتم دنبال یک طرح دیگه.کلا از اینکه کارم بدون مفهوم و حرف باشد بیزارم.بوده که چند روز فقط فکر کردم تا به مفهوم و حرف برسم بعدش شروع به طراحی کردم.اون موقع طراحی برام راحت تره چون می دونم چی می خوام و چی باید طراحی بکنم.

حاشیه نمیرم واسه این طرح رفتم سراغ شعر های سهراب سپهری که واقعا هم خودش و هم شعرهاش واقعا بزرگ و عزیزند.چندتا از شعرهاشو خوندم از میون 100 بیتی که خوندم چند بیت نظرمو جلب کرد از بین اون چند بیت چندتا کلمه و همون ناخودآگاه مسیر طراحی رو برام روشن کرد.
    این طرح سادست از نظر فرمیک,هر چند فرمی که انتخاب کردم یک فرم مدرنه ولی من فرم رو در ساده ترین حالتش انتخاب کردم که البته اونم دلیل داشت.
    سهراب میگه "تا بسازم گرد خود دیوترهای سرسخت و پا برجا با خود آوردم ز راهی دور سنگ های سخت و برهنه ای ساختم دیوار سنگین بلندی تا بپوشاند از نگاهم هرچه می آید به چشمان پست و ببندد راه را بر حمله غولان که خیالم رنگ هستی را به پیکر هایشان می بست"
    هسته اصلی کار رو شیشه ای در نظر گرفتم جوری که انگار همون دیوار سنگین همانند یک غلاف دور این هسته ی شیشه ای رو گرفته.این دیوار یکپارچه که از کف شروع میشه و طی یک چرخش به نقطه شروع بر میگرده وظیفه محافظت از دنیای مقدس و شفاف کتابخانه را به عهده دارد.
    همچنین این فضای رویایی را از گزند غولان که همون نادانیه در امان نگه داره.در دو قسمت تز بنا نیز گریز هایی به بیرون زده شده که هم تعریف کننده ورودی است و هم یاد آور گریزهای ذهنی است.
    این طرح نیز رد شد به همون جرم طرح قبلیم !!!!!!!!!!!

کانسپت 3 :

بعد از دو طرح قبلیم که رد شد رفتم سراغ طرح سوم (تا سه نشه بازی نشه) کانسپت این کارمو تلاطمات ذهنی در نظر گرفتم,تلاطمی که در کل کار وجود داره

بیس کار رو از طرح دوم برداشتم ولی کانسپت و تفکر پشت کار رو عوض کردم و با یک ایده جدید کار کردم چون من هیچوقت برای یک فکر بیشتر از یک طرح نمی کشم و اگر طرحی رد شد خود به خود حرفاشم هم رد می شه ( البته شاید اشتباه می کنم)
    به هر حال این طرح از 6 فریم تشکیل شده که یادآور پیدایش کائنات در 6 مرحله است.فریم اول رو به صورت ساکن در نظر گرفتم سکونی که نه به خاطر دانایی بلکه به دلیل نادانی ایجاد شده ولی بعد از وارد شدن به فضا و مطالعه مطالب جدید در ذهن انسان تلاطمی ایجاد می شود که یک چیز مثبت است,اگر مسیر درست پیموده بشه در نهایت دوباره به یک سکون میرسیم ولی با این تفاوت که این بار این سکون,سکون داناییه.
    در نهایت این کانسپت پذیرفته شد...البته با شرط و شروط!!!!!!!
    ویرایش به دست S_21 : 08-09-12 در ساعت 12:39
    سورمه آواتار ها
    کاربر
    فرسته‌ها در انجمن
    1

ایده ی بسیار جالبیه ، می بینم که همه آخر ترم به شور و هیجان می افتند!!!!
    iman kh آواتار ها
    مدیر عکاسی
    فرسته‌ها در انجمن
    2,449

سلام آقای حسنی . بهتون تبریک می گم چون کمتر کسی تا این حد قدرت انعطاف داره .
    ایده پردازیتون خوبه اما اگه اجازه بدین می خواستم چند تا نکته رو که به ذهنم می رسه بگم .
    به نظر من شما بیشتر از اینکه با موضوع درگیر شید و از احساستون به ایده برسین سعی کردین اول ایدتونو پیدا کنین و این باعث می شه شما در یه بازه زمانی کوتاه به چند تا ایده (نتیجه) مختلف برسین ............
    ایده چیزی نیست که یه طراح تصمیم به پیدا کردنش بگیره . وقتی با موضوع درگیر میشیم خود به خود یه فکرایی به سرمون میزنه که یکیش پررنگ تره و سعی می کنیم منطق رو هم یهش اضافه کنیم .
    با وسعت فکر و مطالعه شما مطمئنم اگه یه کم صبر داشته باشین و خودتونو با موضوع درگیر کنین خیلی بیشتر از این موفق میشین .
    در مورد نشون دادن ایدتون هم شما بیشتر از اینکه مفهوم رو برسونید هر واژه ای رو عینا معنی کردین که این باعث میشه تو دهن مخاطب سوال و چالش ایجاد نشه ..........
    در مورد فرم هم به خصوص طرح آخریتون هنوز خیلی خامه و از اون فضای سکون که صحبتش بود خبری نیست و بیشتر هیجان و حرکت رو نشون میده ..........
    منتظریم تا ببینیم جزئیات فرمتون رو ..............
    امیدوارم همیشه همین قدر هدفمند طراحی کنی .........
    iman kh آواتار ها
    مدیر عکاسی
    فرسته‌ها در انجمن
    2,449

فکر می کنم باید درس بخونی ...........!!!!!!!!!!!!!
    zahra nassiri آواتار ها
    عضو ارشد
    فرسته‌ها در انجمن
    1,771

نقل قول نوشته اصلی توسط روژينا نمایش پست ها
    با سلام
    من توكاراي طراحي راندو اسكيس پرزانته دستم قويه ولي تو مسائل رياضي ايستايي... ضعيف به خاطر همين تو كنكور كارداني به كارشناسي قبول نمي شم بايد چي كار كنم.؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!
    به نظرم حق با آقا ایمانه
    اگه یه ریزه تلاشتو بیشتر کنی تا حداقل بتونی به چندتا سوال جواب بدی خیلی خوبه
    چون تا جایی که من شنیدم اسکیس توی کاردانی به کارشناسی اهمیتش مثل ارشد نیست
    اما خوب نمره ی کاملی از اسکیس هم میتونه تاثیرگذار باشه.
    mehraz23 آواتار ها
    عضو فعال
    فرسته‌ها در انجمن
    526

سلام
    منم موافقم
    ایشالا بعد از تحویل پروژه هام منم با دست پر میام
صفحه 1 از 25 1 2 3 11 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 12 از 294

اطلاعات بحث

کاربرانی که در حال مشاهده این بحث هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این بحث است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)