ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی “ ورود به حساب” کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 2 از 18 نخست 1 2 3 4 12 ... آخرین
نمایش نتایج: از 13 به 24 از 205
    مريم آواتار ها
    مدیر طراحی‌داخلی
    فرسته‌ها در انجمن
    4,393

خواهش مي كنم
    در عين حال زماني كه به مخاطب فكر مي شه خواسته يا ناخواسته طرح به دل مي شينه!
    و باعث مي شه به نكات و جزئياتي توجه بشه كه به كار لطافت و روح بده
    ساير دوستان نظرتون چيه؟!
    بحث دو نفره چندان جالب نيست بهتره بقيه هم مشاركت داشته باشن تا نكات بيشتري توجه بشه!
    iman kh آواتار ها
    مدیر عکاسی
    فرسته‌ها در انجمن
    2,449

باشه من ساکت می شم !
    admin آواتار ها
    مدیر سایت
    فرسته‌ها در انجمن
    3,946
    فرسته‌های وبلاگی
    3

دوستان حالا که بحث خلاقیت پیش اومده بگم که در بخش خلاقیت یه سری مباحث این جوری هست: روش‌ها و اصول و...
    فکر کنم دیدنش مفید باشه.

در مورد پروسه ی دیزاین خودم هم بگم که من اول طرح نهایی رو آماده می‌کنم، بعد چند تا اتود می زنم و دست آخر برنامه ریزی و جدول زمان‌بندی رو ترتیب می دم.
    مريم آواتار ها
    مدیر طراحی‌داخلی
    فرسته‌ها در انجمن
    4,393

نقل قول نوشته اصلی توسط iman khayatan نمایش پست ها
    باشه من ساکت می شم !
    واي من منظورم به شما نبود!
    گفتم در حين صحبت ما بقيه هم نظرشون رو بگن!
    وگرنه داشتيم از نظراتتون استفاده مي برديم.شرمنده اگه سوئ تفاهمي پيش اومد!
    نیکا آواتار ها
    عضو فعال
    فرسته‌ها در انجمن
    143

سلام به همه دوستان !
    خيلي خوشحالم كه اين تاپيك راه افتاده ! دست مريم جون وبقيه بچه ها يي كه تو اين بحث شركت كردن درد نكنه ! آخه اين تاپيك واسه ما ها كه تازه اول راهيم خيلي مفيده !
    من الان ترم چهارمعماري ام ! تو پروسه طراحي هم خيلي گير دارم !
    من اول ميرم سراغ جمع آوري اطلاعات در مورد موضوع ، و از اطلاعات نتيجه گيري مي كنم و سعي مي كنم ريز فضاها ي حتمي و لازم رو در بيارم وبعدش متراژ و وبعد سيركولاسيون و روابط و ...
    اما تو مرحله پلان و ايده خيلي مشكل دارم ! يعني ايده ها يي كه به ذهنم مي رسه (البته اگه ايده جالبي برسه!) نمي تونم تو پلان نشون بدم يا وقتي به پلاني مي رسم كه با ايدم جوره ديگه كاربردي نيست !
    البته روندي كه گفتم ما تو كلاس اجرا ميكنيم و با استاد اين روند رو طي مي كنيم تا سر ايده و خلاقيت !
    فكر كنم مشكل من تو خلاقيته ! البته الان دارم يه كتاب مي خونم به اسم طراحان چگونه مي انديشند
    ولي فعلا اولاي كتابم و هنوزدر باره روندهاي مختلف طراحي چيزي نگفته!
    (تو اين كتاب در مورد روندهاي مختلف طراحي صحبت مي شه و كلا روند طراحي طراحاي بزرگ در هر رشته اي رو بيان مي كنه ! )
    و يه مشكل ديگه هم دارم ، اينكه نمي تونم حجم و پلان رو با هم پيش ببرم يعني اي يه پلان كاربردي در مياد با حجم ساده يا يه حجم خوب اما بدون پلان درست !
    ببخشيد بچه ها زياد شد اما خوشحال مي شم از راهنمايي و تجربه هاتون استفاده كنم !
    راستي من هنوز طرحمو تحويل ندادم ، هنوز هم نبستمش ، اگه راهنمايي كنين خوشحال مي شم !
    ویرایش به دست نیکا : 08-06-28 در ساعت 00:18 دلیل: اضافات..!
    sevil آواتار ها
    عضو ارشد معماری
    فرسته‌ها در انجمن
    469

مریم جون قضیه چیه؟ من تازه این تاپیکو دیدم. صفحه های قبل واسم بالا نیومد. بگو بینم جریان چیه؟
    iman kh آواتار ها
    مدیر عکاسی
    فرسته‌ها در انجمن
    2,449

خواهش می کنم شوخی کردم .
    ببینید نیکا خانم این روندی که توضیح دادی درسته اما کامل نیست . با توجه به حرفات از کاغذ به کاغذ
    می رسی . یعنی جایی واسه فکرو علایق خودت نمی ذاری .
    سعی کن واسه هر کلمه ای یه معنای جدید پیدا کنی .
    iman kh آواتار ها
    مدیر عکاسی
    فرسته‌ها در انجمن
    2,449

در مورد مشکلت تو حجم و پلان هم حتما وقت بذار کارای معمارای بزرگ رو واسه خودت نقد کن ...
    مريم آواتار ها
    مدیر طراحی‌داخلی
    فرسته‌ها در انجمن
    4,393

نيكا جون آقا ايمان درست مي گن سعي كن نمونه كار بيشتر ببيني و بعد براي هماهنگي و زيبايي هر دو پلان و حجم
    دو تا راه فوق العاده ساده!!!
    اول لزومي نداره هرچي توي پلان داري ارتفاع بدي بياري بالا مي توني با بالا و پايين بردن در ارتفاعها و حتي به صورت شيب (جداره با زاويه با افق)حجم رو تعيين كني
    يه روش ساده براي راه حل اول بهت مي گم بعد از اينكه پلان رو تا يه جايي پيش بردي با يه چيز نرم مثل يونوليت(من با يونوليت براي ساختن ماكت تنها در اين يه مورد موافقم )يه ماكت كوچولو مي سازي كه راحت توي دستت جا بشه بعد درست مي گيري جلو چشمت و خط آسمان بنا رو نگاه كن با يه كاتر هر جاش به نظرت اضافه بود ببر و در جاهايي كه مي خواي يه قسمت اضافه كن اين كار رو بدون ترس و هراس انجام بده نتيجه خوبي داره!
    در كل گاهي بايد جسارت و شجاعت به خرج بدي همونطور كه بعضي اوقات واقعا بايد بترسي و با احتياط عمل كني!
    مريم آواتار ها
    مدیر طراحی‌داخلی
    فرسته‌ها در انجمن
    4,393

سويل جون
    مي خوايم با تفكرات و روشهايي كه هر كدوم توي طراحي داريم آشنا بشيم .
    اين كه از اول شروع كار به چي فكر مي كنيم و چي كار مي كنيم تا آخر
    يه جور توضيح روند كاره !
    اگه تونستي صفحه اول رو ببين توضيح كاملتري دادم!
    حتما نظرت رو بگو خوشحال ميشم و همه استفاده مي كنيم!
    برخورداری آواتار ها
    کارشناس طراحی خودرو
    فرسته‌ها در انجمن
    1,632

من پست های قبلی رو نخوندم . اما توی کار من دیزاین مثل شعر میمونه.... اگه جوش بوجود بیاد ، با یک مداد و کاغذ ساده معجزه میکنم ، اما اگه جوش پیش نیاد ، خودم رو هم بکشم چیز دندون گیری از توش در نمیاد.
    پس برای همین آتلیه و مراکز طراحی بزرگ در دنیا ، بهترین چشم انداز ها رو داره و شاد ترین محیط های دنیاست.
    گاو با کتک خوردن شیر نمیده... طراح هم با ضدحال ، نمیتونه اثری خلق کنه. توی کارخونه ها و آتلیه های ما همش ضدحاله... بیرون هم که میای که بری دنبال کارت یا بری خونه ، که باران ضدحاله...
    hkarimi آواتار ها
    عضو فعال
    فرسته‌ها در انجمن
    368

سلام و خسته نباشيد به همه دوستان!
    عجب گرد وخاكي را انداختن اين بچه هاي معماري.
    ايول به همه بخصوص مريم خانم كه اين ايده را دادن و آقا ايمان كه مطالب جالبي گفتن و بقيه بچه ها.
    من فكر كنم از همون مرحله اول شروع كنيم و توضيحات كاملي راجع به هر پروسه از كار بديم بهتر به نتيجه مي رسيم.در ابتدا راجع به مطالعات بحث مي كنيم.
    مطالعات بيشتر در ابتداي كار ايده ها و فرصت هاي بيشتري به ذهن مي رسونه.
    هرچي تو مرحله مطالعات قوي تر عمل بشه ذهن واسه خلق اثر راهكارهاي بيشتر داره. حالا اين مطالعات صرفاً مطالعه راجع به عملكرد نيست مي تونه راجع به سايت باشه كه حتماً‌هست راجع به تاريخ و فرهنگ هست راجع به اقليم هست راجع به بنا هاي موجود در كنار سايت هست راجع به نمونه هاي طراحي شده هست و... بايدهمه اينا بررسي بشه و مورد مطالعه قرار بگيره تا كانسپت كار يه چيز پخته اي باشه.
    من فكر مي كنم يه كانسپت خوب خودش قابليت حل روابط فضايي را داره پس چاي نگراني نبايد باشه كه حالا بعد اينكه كانسپت شكل گرفت و حجم ايجاد شد بريم عزا بگيريم كه چطوري پلان و روابط فضاييش را حل كنيم.
    بعضي وقتا يه اطلاعات كوچيك رو كل طرح تأثير مي زاره (اين همون نظريه آشوب هست كه تو قسمت طراحي پژوهشكده فيزيك تو بخش كمك براي درخواست منابع توضيح مختصري دادم). پس مرحله مطالعات اوليه بايد خيلي جامع باشه و چيزي از قلم نيفته حتي چيزايي كه به نظر ساده مي رسه.
    راجع به هر چيزي ميشه يه سري اطلاعات جمع كرد مطمئن باشيد اين دستتونو باز تر مي زاره واسه رسيدن به جواب
    www.hkarimi.com
صفحه 2 از 18 نخست 1 2 3 4 12 ... آخرین
نمایش نتایج: از 13 به 24 از 205

اطلاعات بحث

کاربرانی که در حال مشاهده این بحث هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این بحث است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)