ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی “ ورود به حساب” کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 3 از 18 نخست 1 2 3 4 5 13 ... آخرین
نمایش نتایج: از 25 به 36 از 205
    مريم آواتار ها
    مدیر طراحی‌داخلی
    فرسته‌ها در انجمن
    4,393

با سلام خدمت آقايون و خانمهاي محترم
    وظيفه خودم مي بينم رسما از همه به خاطر مشاركتشون توي بحث تشكر كنم
    خوب حالا بريم سر موضوع حرفمون
    آقاي برخورداري حق دارين
    من هم موافقم كه بخش عمده اي از ايده گرفتن به آرامش ذهن ربط داره و مي دونم احتمالا حوصله ندارين بيشتر سر اين موضوع بحث كنيم پس مي گذرم مگه اينكه دوستان نظر خاصي داشته باشن
    در مورد صحبتهاي آقاي كريمي
    كاملا موافقم اين روش رو من هم پيده مي كنم و اكثر مواقع طرح رو به اين روش تهيه مي كنم يعني خواهي نخواهي طرح شكل مي گيره به شرط اينكه درست نگاه كنيم و نكات رو درست استفاده كنيم
    باز هم از همه دوستان خوبم ممنونم
    ديگه چي؟!!!
    مريم آواتار ها
    مدیر طراحی‌داخلی
    فرسته‌ها در انجمن
    4,393

سلام به همه دوستان عزيز
    دلم مي خواد تجربه خودم رو در اين زمينه بگم!
    راستش من ترمهاي اول اصلا نمي دونستم بايد چيكار كنم هر بار به يه روشي عمل كردم تا در نهايت شايد در يكي دو ترم آخر و اوجش در طرح نهاييم از عصاره و راهكار مناسبي كه برام نتيجه بخش بود استفاده كردم و اگه تعريف نباشه واقعا عالي شد!
    اول يه توضيح در تاييد صحبت دوستان اين كه هر طرحي بنا بر موضوع شيوه خاصي داره ولي يه روند كلي و كار آمدتر از بقيه هست كه براي اكثر مواقع براي هر فردي جواب مي ده
    ولي الان مي خوام يه خاطره جالب براتون بگم:
    يه بار توي دانشگاه يه اسكيس گذاشتيم اون روز شرايط روحيم يه چيزي در حد افتضاح بود به اندازه اي كه با خودم گفتم شركت نمي كنم ولي به اسرار دوستام با يه حال اگيج و عصباني و... نشستم سر كار. موضوع "موزه آب" بود .من هم روي كاغذم هر چي عصبانيت و دپرسي داشتم پياده كردم اولين بار بود كه با اين شجاعت عمل مي كردم توي پرزانته كارم رنگهايي استفاده كردم كه ديگه واقعا جرات استفاده كردنش رو ندارم!!!باورتون مي شه كارم بين همه بچه ها اول شد!!!!!!!!!!!
    ولي ديگه اون تجربه پيش نيومد سعي كردم باز به صورت تصنعي تكرار كنم ولي نتيجه اون نشد واقعا يه حس ناب بود!!!!!!!!

اينو گفتم تا بدونيم هميشه شرايط و موارد استثنائ هست ولي بايد براي رسيدن به نتيجه يه برنامه معين داشت!
    سر يه فرصت ديگه روندي كه بهش رسيدم و بهم جواب داده رو مي گم
    شرمنده الان بايد برم!
    نیکا آواتار ها
    عضو فعال
    فرسته‌ها در انجمن
    143

نقل قول نوشته اصلی توسط iman khayatan نمایش پست ها
    ببینید نیکا خانم این روندی که توضیح دادی درسته اما کامل نیست . با توجه به حرفات از کاغذ به کاغذ
    می رسی . یعنی جایی واسه فکرو علایق خودت نمی ذاری .
    سعی کن واسه هر کلمه ای یه معنای جدید پیدا کنی .
    مرسي آقا ايمان! ولي اگه ميشه بيشتر توضيح بدين
    مريم جون ممنون از راهنماييات ودر مورد خاطره اي كه گفتي من هم يه همچين نتيجه رسيدم ، گاهي اوقات وقتي آدم بي خيال همه چيز مي شه و بي پروا كار مي كنه ، كارش بهتر ميشه
    راستي چرا پس بزرگاي سايت نميان اينجا نظر بدن ؟ بچه ها هر كي ديدين سر راه بگين بيان اينجا حرف بزنن بابا !!!!
    ما به اين تجربه ها نياز داريم چرا با احساسات ما بازي مي كنين ؟
    راستي آقاي كريمي شما هم ادامه بدين ديگه
    iman kh آواتار ها
    مدیر عکاسی
    فرسته‌ها در انجمن
    2,449

ببین نیکا خانوم سعی کن کارای معمارای بزرگ رو خوب نگا کنی و ببینی چه تعادلی بین فرم و پلان وجود داره . این کارو با احجام ساده تر شروع کن تا خوب بفهمیشون . خیلیم سخت گیر نباش نسبت به کارت !
    پريسا آواتار ها
    کاربر
    فرسته‌ها در انجمن
    1

نگاه دقيق و عميق ناخوادآگاه ايجاد ايده ميكنه پس قبل از همه چيز تحليل هرچند جزئي و لي دقيق نياز اوليه كار است
    mary.r آواتار ها
    کاربر
    فرسته‌ها در انجمن
    33

پیش فرض روند طراحي

دوستان سلام مي خواستم در مورد روند كارهايتان در پروژه ها توضيح دهيد منظورم اين است كه شروع كارتان با پلان است يا با حجم يا بستگي به ايده تان دارد ؟من بيشتر روي پلان كار ميكنم در نتيجه حجم كار خيلي جالب نميشود ممنون
    مسعود حبیبی آواتار ها
    مدیر معماری
    فرسته‌ها در انجمن
    838

فکر می کنم نباید تنها به یک چیز خاص فکر کنی!

اگر صرفاً به حجم فکر کنی، شاید حجم و فرم زیبایی رو بسازی!، ولی بعد مجبور میشی که عملکرد (پلان) رو در اون به زور جا بدی! و این یک نقطه ضعف کار تو هستش!

اگر هم بخوای از اول پلان رو درست و حسابی آماده کنی و عملکردها رو کنار هم بچینی، دست آخر مجبور هستی که به همین پلان حجم بدی (دیوارها رو 3 متر ارتفاع بدی!) اون وقت هم که فرم رو از دست دادی و کارت نقص داره!

در کل پیشنهاد می کنم کارهای یک معمار رو از اول تا آخرین کاری که انجام داده خوب ببینی و حتی دوباره اونها رو کاغذ بکشی اینجوری می تونی با روش طراحی و تولید فرم اون معمار آشنا بشی.
    معماري نور
    www.mihrab.blogfa.com

fatima-t آواتار ها
    عضو فعال
    فرسته‌ها در انجمن
    93

سلام،به نظر منم باید تمام عوامل طراحی و با هم پیش ببری اینجوری مجبور نیستی درآخرواسه کم نیاوردن کارت خط و خطوط بی معنی بکشی.به نظر منم پلان وفرمشو حجم و نما رو. . . با هم پیش ببر.یه توصیه بزرگ!!!!تا اونجا میتونی از روی کتاب مفاهیم پایه در معماری اسکیس بزن!!
    خیلی بهت خط میده
    محيا آواتار ها
    کاربر
    فرسته‌ها در انجمن
    13

من هميشه توي طراحي هام اول حجم ميزنم چون اون كسي كه از بيرون حجم رو ميبينه بايد فضا رو درك كنه پس حجم خيلي مهمه و اما پلان ، من سعي ميكنم با كوچكترين تغييرات توي حجمم اون پلان و فضاهاي مورد نظرم رو جاسازي كنم. به هر حال من نظرم اينكه اول حجم كار كني چون وقتي اول پلان كارو بكشي ناخوداگاه يك حجم اكسولود شده ( ارتفاع دادن به خطوط پلان ) در مياد و كاملا عملكردي ميشه و معمارانه نيست موفق باشيد
    ویرایش به دست محيا : 08-11-13 در ساعت 22:36 دلیل: _
    mary.r آواتار ها
    کاربر
    فرسته‌ها در انجمن
    33

نقل قول نوشته اصلی توسط fatimaR نمایش پست ها
    سلام،به نظر منم باید تمام عوامل طراحی و با هم پیش ببری اینجوری مجبور نیستی درآخرواسه کم نیاوردن کارت خط و خطوط بی معنی بکشی.به نظر منم پلان وفرمشو حجم و نما رو. . . با هم پیش ببر.یه توصیه بزرگ!!!!تا اونجا میتونی از روی کتاب مفاهیم پایه در معماری اسکیس بزن!!
    خیلی بهت خط میده
    خيلي ممنون ازكمكتان در مورد اين كتاب بيشتر توضيح بديد ( نويسنده اش و انتشارات ....)
    fatima-t آواتار ها
    عضو فعال
    فرسته‌ها در انجمن
    93

مفاهیم پایه در معماری نوشته:ادوارت.وایت
    ترجمه ی:محمداحمدی نژاد ا/نشرخاک
    mr.4m4n آواتار ها
    کارشناس معماری
    فرسته‌ها در انجمن
    2,279

هر طراحی معماری خوب و منطقی باید ار مطالعات شروع بشه.یعنی باید در مورد زمینه ای که می خواهین طراحی کنین باید اطلاعات(توسط حواس پنج گانه) جمع و کسب کنین. مطمئن باشین هر چه مطالعاتتون بهتر و کاملتر باشه به همون اندازه طرحتون خوب ، متانسب با موضوع و سریع خواهد بود. اینکه در دروس طرح معماری به مطالعات اهمیت چندانی نمیدن خیلی بده.
    بعد از کسب اطلاعات لازم در مورد زمینه طراحی ، باید با توجه به اونها ایده پردازی کرد . ایده از کجا میاد؟ ترکیب استعداد و خلاقیت شما به اضافه اون آرشیو اطلاعات و داده های معماری که در ذهنتون وجود داره اونو بوجود میارن.
    با روند درست ، خواهید دیدذ هک اون ایده در یک آن در ذهن شما نمود پیدا کرد و شما باید بعنوان یه معمار بتونین در اون فضایی که تصور کردین قدم بزنین یعنی بتونین اونو واقعی فرض کنین و با گشتن تو اون مشکلاتشرو ببینین.
    پس میبینین که طراحی یه فرایند کلی داره و اینگوه نیست که شما طراحی رو از پلان یا حجم یا ... شروع کنین. این چنین طراحیهایی خوب نیستن و غنای لازم رو ندارن.

پیشنهاد میکنم کتاب "طراحان چگونه می اندیشند" نوشته برایان لاوسون و ترجمه دکتر حمید ندیی رو بخونین ، تا با فرایند طراحی صحیح آشنا بشین . دکتر ندیمی سالها همین موضوع روند طراحی رو تو مقطع فوق لیسانس تدریس کردن .من خودم دانشجوشون بودم و مطالب این کتاب رو ، که در کلاس هم بهمون ارائه شد خیلی مفید میدونم.
    امیدوارم براتون مفید واقع بشه.
    ........G..4
صفحه 3 از 18 نخست 1 2 3 4 5 13 ... آخرین
نمایش نتایج: از 25 به 36 از 205

اطلاعات بحث

کاربرانی که در حال مشاهده این بحث هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این بحث است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)