ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی “ ورود به حساب” کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 6 1 2 3 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 12 از 68
    Unrated آواتار ها
    مدیر بخش عمومی
    فرسته‌ها در انجمن
    2,322

پیش فرض آموزش رندر با Hypershot (هایپرشات)

درود
    با توجه به اینکه کار تاپیک[ame="http://cafedexign.com/showthread.php?t=5351"] آشنایی با رندر و مفاهیم آن[/ame] تقریبا تموم شد، میتونیم کار با نرم افزار رندرر هایپر شات رو شروع کنیم.

اولین قدم ، تهیه هایپر شات هست. میتونید به اینجا مراجعه کنید و دانلودش کنید.
    اگه هم امکان دانلودش رو ندارید، ممکنه [ame="http://cafedexign.com/showthread.php?t=5227"]تهیه این مجموعه از بازارچه[/ame] هم یکی از روش های دلخواهتون باشه.

حامد طباطبایی آواتار ها
    کاربر برجسته
    فرسته‌ها در انجمن
    3,302

ok فقط یه پیشنهاد ایمان ...عنوان تاپیک رو اگه بزاری آموزش رندر با Hypershot بهتر نیس ؟
    Unrated آواتار ها
    مدیر بخش عمومی
    فرسته‌ها در انجمن
    2,322

پیش فرض پلاگین های هایپر شات

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamed.tba نمایش پست ها
    ok فقط یه پیشنهاد ایمان ...عنوان تاپیک رو اگه بزاری آموزش رندر با Hypershot بهتر نیس ؟
    درسته... نوید جان یا خانم مدیر زحمتشو میکشید؟

خوب
    هایپر شات پلاگین های مختلفی برای نرم افزار های تحت پوشش داره، که کاری که انجام میدن فقط اینه که گزینه ای به اون نرم افزار اضافه میشه، که میتونید به سرعت مدلتون رو به هایپرشات منتقل کنید.

هایپر شات یک نرم افزار رندرر مستقل هست، یعنی بیرونی، تنظیمات رندر توی برنامه ی اصلی شما انجام نمیشه، بلکه منتقل به محیط هایپر شات میشه، و در محیط هایپر شات کار رندر رو انجام میدید.

برای دانلود پلاگین های مختلف برای برنامه ی های مختلف به این صفحه مراجعه کنید و از سمت چپ برنامه ی مورد نظرتون رو انتخاب کنید، بعد پلاگین خودتون رو نصب کنید.
    برنامه هایی که براشون پلاگین در دسترس هست:

Google sketchup
    Rhinoceros
    Pro engineer
    SpaceClaim
    SolidWork
    Keycreator

-----

دقت کنید: اینکه پلاگین برنامه ی شما در لیست بالا نیست، به این معنی نیست که هایپر شات مدل شما رو قطعا شناسایی نمیکنه. بلکه این پلاگین ها صرفا و صرفا برای راحت تر کردن عمل انتقال مدل از محیط برنامه ی اصلی، به محیط هایپرشات هستن. شما میتونید کلیه فرمت هایی که هایپر شات پشتیبانی میکنه رو بدون داشتن این پلاگین ها، و حتی بدون داشت برنامه ی اصلی مدلینگ، توی خود هایپر شات باز کنید.
    فرمت هایی که هایپر شات 1.7.1 پشتیبانی میکنه:
    obj
    BIP
    3ds
    FBX
    IGES
    Pro/E
    SolidWork
    Rhino
    Step
    Sketchup.

------

در ادامه، قبل از توضیح کاملتر محیط هایپر شات، با هم یک رندر ساده از یک مدل ساده میگیریم، و بعد از اون به توضیح گزینه های بیشتر هایپر شات میپردازیم.

Unrated آواتار ها
    مدیر بخش عمومی
    فرسته‌ها در انجمن
    2,322

www.cafedexign.com
    میخوایم مرحله به مرحله، یک رندر ساده رو با هایپر شات تجربه کنیم.
    برای انکار، اول نیاز به یک مدل داریم. بنده یک مدل ساده از چند حجم پایه رو آماده کردم. ایم مدل با برنامه ی SketchUp ساخته شده. اما شما برای رندرش با هایپرشات نیازی به نصب کردن اسکچ آپ ندارید، چون همونجور که قبلا گفته شد، این برنامه یک رندرر بیرونی هست(تازه یاد گرفتم بهش آفلاین هم میگن!)
    فایل مدل به پست ضمیمه شده و متیونید دانلودش کنید.
    www.cafedexign.com
    1.بعد از نصب برنامه ی هایپرشات، اونرو اجرا کنید. با صفحه ای مثل این روبرو میشید.

عکس 1
    www.cafedexign.com
    این منوی اصلی هایپر شات هست. در طول کار ممکنه به بعضی از اعداد این عکس و عکس های بعدی بصورت : عکس 1، شماره 1- اشاره کنم.
    www.cafedexign.com
    برای باز کردن مدل، بعد از unzip کردنش، روی گزینه ی Opern model یعنی عکس 1 گزینه 1 کلیک کنید و مدل خودتون رو انتخاب، و بعد open رو بزنید.
    www.cafedexign.com

2.یک کادر محاوره باز میشه با عنوان Import model . گزینه ی ok رو بزنید.
    مدل در پس زمینه ی کار ظاهر میشه. دو جسم قرمز رنگ و یک جسم آبی در وسط. شبیه این عکس:

www.cafedexign.com
    3. قصد داریم متریال های اجساممون رو مشخص کنیم. برای اینکار روی دکمه ی display material library ، یعنی گزینه ی 3 در عکس 1، کلیک کنید.
    بار اول که شما material library رو با میکنید کمی زمان میبره تا پیش نمایش متریال ها آماده بشه. بعد از مدتی، لیست متریال های هایپر شات ظاهر میشه:

www.cafedexign.com
    پیش نمایش متریال ها در این پنجره نمایش داده میشه.هر گوی نشانگر یک متریال، و حالت نمایش اون هست. برای انتساب یه متریال به بخشی از مدل، این مرحله رو دنبال کنید:
    از لیست متریال ها، بعد ا انتخاب یکی از عنواین دلخواه دسته بندی ها، مثلا Metal ، یکی
    از گوی ها رو با نگه داشتن SHIFT و کلیک با دکمه ی چپ ماوس روی اون گوی، انتخاب کنید. من اینجا Gold رو که متریال طلا هست رو انتخاب میکنم.
    بعد از بردن نشانگر ماوس روی جسم آبی رنگ، در حالی که دکمه ی shift رو نگه داشتید، راست کلیک کنید.
    www.cafedexign.com
    میبینید که رنگ جسم آبی به رنگ فلز طلا در میاد. حتی انعکاس قرمز رنگ دو شی قرمز، در جسم طلایی (جسم آبی رنگ سابق) دیده میشهwww.cafedexign.com.

بعد از اینکه جسم وسط رو متریال دهی کردیم، میخوایم یکی از دو جسم قرمز رو متریال دهی بکنیم. همونطور که فلز طلا یا GOLD رو از دسته ی metal در پنجره ی material library انتخاب کردید، یک متریال هم به جسم قرمز راستی اختصاص بدید. من از دسته ی leather متریال royal blue رو به جسم اختصاص میدمwww.cafedexign.com.

چرا هر دو جسم قرمز با هم تغییر متریال دادن، درحالی که شما فقط یکی رو متریال دهی کردید؟www.cafedexign.com
    هایپرشات باید حدود جسم رو برای انتساب متریال تشخیصبده. هایپر شات اینکار رو با بررسی رنگ اولیه مدل که در برنامه ی مدل سازیبه بخشهای مختلف مدل اختصاص داده شده انجام میده. به این معنی که مثلا شمادر برنامه ی خودتون به بخشهایی که قراره بعدا از متریال نوع 1 باشن، یکرنگ دلخواه میدید، و بعد به بخشهایی که باید از متریال نوع 2 باشن، رنگدلخواه متفاوتی میدید. بعد از باز کردن مدل در هایپرشات، برنامه سطوح بهاین دو رنگ رو به عنوان یک متریال واحد میشناسه. همونطور که دیدید، چون دوجسم کناری ما قرمز بودن، هایپر شات بعد از متریال دهی به یکی، اون یکی روهم تغییر متریال داد. اگه میخواستیم این اتفاق نیفته باید در زمان مدلسازی به یکی از دو جسممون یک رنگ دیگه غیر از قرمز اختصاص میدادیمwww.cafedexign.com.

کار متریال دهی تمومه.
    پنجره ی material library رو ببندید.www.cafedexign.com
    4.حالا وقتشه که دوربین (یعنی دریچه ای که دارین به جسم نگاه میکنید، زاویه دید، جهت دید) رو بصورتی تغیییر بدید که اویه مناسب برای رندر بدست بیاد.
    از صفحه ی اصلی برنامه، از منوی Helpگزینه ی Hotkeys Overview… رواتتخاب کنید. در Camera میتونید میانبر هایی برای تغییر اویه دوربین رو ببنید و توی هایپرشات ازین کلید ها استفاده کنید.www.cafedexign.com

مثلا برای چرخیدن دوربین بدور جسم، دکمه ی سمت راست ماوس رو نگه دارید و بکشید. ( روی محیط مدل، یعنی جایی که اجسام شما توش هستن)www.cafedexign.com

5.بعد از تعیین جهت مناسب، از صفحه ی اصلی برنامه، از قسمت سر برگ ها( بخش 7 در شکل 1) گزینه ی render رو انتخاب کنید.www.cafedexign.com
    در قسمت Output تنظیمات دلخواه مثل اندازه ی عکس خروجی، فرمت و محل اون رو مشخص کنید و دکمه ی Render image رو بزنید.www.cafedexign.com
    www.cafedexign.com
    بعد ا پایان عمل رندر( که بسته به توانایی کامپیوترتون از چند ثانیه تا چند دقیقه میتونه طول بکشه، پیغامی نشون داده میشه که به معنی اتمام رندر هست.Ok رو بزنید و به محلی که برای ذخیره ی رندرتون مشخص کردید برید. تبریک میگم، شما یک رندر مستر شده اید

www.cafedexign.com

در ادامه به بررسی دقیقتر این برنامه میپردازیم.

Unrated آواتار ها
    مدیر بخش عمومی
    فرسته‌ها در انجمن
    2,322

بعضی دوستان درباره نمونه کار این برنامه و کیفیت کارش پرسیدن... اینجا میتونید نمونه کاراشو ببنید.

حامد طباطبایی آواتار ها
    کاربر برجسته
    فرسته‌ها در انجمن
    3,302

خدایی تو کیفیت کم نمیاره ... اینو یه نگاه بندازین ...فکر میکنین همچین رندری با وی ری چقدر طول میکشه ؟ اینو با هایپرشات تو 7 دقیقه گرفتم .
    حسام آواتار ها
    مدیر ارشد
    فرسته‌ها در انجمن
    4,804
    فرسته‌های وبلاگی
    1

دو نکته عرض کنم...با اجازه ایمان جان :
    اول اینکه....سعی کنید مدلتون رو توی برنامه اصلی مثلا راینو یا اسکچ آپ یا مکس یا.... حتما با لایه ها کار کنید و رنگ لایه ها رو به مدلهاتون بدید......
    یعنی اگر مدل شما یه خودرو بر فرض باشه...سعی کنید تمام بدنه خودرو توی یه لایه با رنگ خاص خودش باشه...شیشه ها جدا و .....همینطور الخ.....
    دوم اینکه : اگر زمان رندر ندارید...( چون رندر هاش طولانی هستن) میتونید چند لحظه ای مدل رو بدون اینکه دستگاری بکنید...بزارید و برید و برگردید.....مطمئنا رندر اولیه خوبی بهتون میده( نه به کیفیت رندر اصلی ...ولی خوبه) ...حالا میتونید دکمه p رو بزنید و از صفحه اتون screen shot بگیرید که توی خود فولدر هایپر شات ذخیره میشه
    ببخش ایمان جان که فضولی کردم استاد
    Unrated آواتار ها
    مدیر بخش عمومی
    فرسته‌ها در انجمن
    2,322

دوستان تاپیک رها نشده... یکم درگیر امتحاناتم. سعی میکنم زودتر بزارم مطالبو..

ezrael آواتار ها
    مدیر طراحی جواهرآلات
    فرسته‌ها در انجمن
    343

من هایپرشات رو روی solidwork نصب کردم روی تولبار بالای برنامه هم اومده ولی فقط یه گزینه renderداره که اونم کار نمیکنه لااقل یک ارور هم نمیده وقتی میزنیش دلم خوش بشه
    امکان داره کمکم کنید.
    .............I have a dream
    حامد طباطبایی آواتار ها
    کاربر برجسته
    فرسته‌ها در انجمن
    3,302

نقل قول نوشته اصلی توسط ezrael نمایش پست ها
    من هایپرشات رو روی solidwork نصب کردم روی تولبار بالای برنامه هم اومده ولی فقط یه گزینه renderداره که اونم کار نمیکنه لااقل یک ارور هم نمیده وقتی میزنیش دلم خوش بشه
    امکان داره کمکم کنید.
    یعنی پلاگین هایپرشات برای solid رو نصب کردین ؟ یا خودشو ؟

اگه اینی لینکشو برا دانلود گزشتیمو دانلود کنید فکر نکنم مشکلی پیش بیاد شما مدلتونو ذخیره میکنید و هایپر رو اجرا میکنید بعد هم import میکنید و رندر ......مشکلتون الان سر چیه ؟ این که از تو خود برنامه نمیتونید رندر کنید ؟ ....اگه اینو
    http://www.cafedexign.com/showthread.php?t=4034&page=3

(البته نمیدونم این آیا همین Bunkspeed.HyperShot.v1.7.1-iNViSiBLE هست یا نه ...ولی فکر کنم همینه )
    دانلود کنید و نصب کنید که دیگه همون import کردن کارتونو راه میندازه....
    ezrael آواتار ها
    مدیر طراحی جواهرآلات
    فرسته‌ها در انجمن
    343

من اون پلاگین رو که در پست 3 بود دانلود کردم طبق راهنمای خودش نصب کردم یک منو با نامhyper shot روی برنامه سالید اضافه شد حالا فقط یگ گزینه رندر داره که هیچ کاری هم ظاهرا نمیکنه

حالا این لینک شما رو هم امتحان میکنم مشکلی بود باز مزاحم میشم
    .............I have a dream
    حامد طباطبایی آواتار ها
    کاربر برجسته
    فرسته‌ها در انجمن
    3,302

آهان حالا شد ببینید اون پلاگین فقط کار یه لینک رو برای شما انجام میده و تنها در صورتی که خود نرم افزار رو داشته باشین با اون لینک مدل شما بدون import کردن و کار اضافی وارد محیط هایپر شات میشه....
    تنها کاری که میکنه همینه....البته تو راینو یه تولبار هم میده که میتونید همونجا هم متریال بدین اما بازم وقتی گزینه رندر رو میزنید میره داخل همون محیط اصلی برنامه و اونجا باید رندر اصلی رو بگیرین...

فقط لینک میکنه و import ...همین.....اما خب همینم خوبه....به هر حال یه برنامه رندر خارجی هست و همینم که لینک میکنه و براتون ایمپورت میکنه کمک خوبیه...

در نهایت شما باید همین لینکی که براتون گزشتم رو دانلود کنید تا بتونید کار کنید

البته حجمش تقریبا 167 مگابایت هست....اگر دانلود نکردین من میتونم براتون بفرستم .

فقط دقت کنید اگر خواستین دانلود کنید حتما این ورژن رو بگیرین :
    Bunkspeed.HyperShot.v1.7.1-iNViSiBLE torrent
    ورژن 1.5 مشکلاتی داشت که تو این ورژن حل شده.
صفحه 1 از 6 1 2 3 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 12 از 68

اطلاعات بحث

کاربرانی که در حال مشاهده این بحث هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این بحث است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)