لطفا اگه این مطلی مناسب اینجا نیست جابجاش کنید !
من خودم چون به علت زیاد نشستن پای رایانه دست درد دارم گفتم اینو اینجا بزارم :
آرم پد چيست؟

دليل بروز درد در نواحي مچ، گردن، كتف و بازو، هنگام كار با رايانه چيست ؟

البته اين دردها منحصر به قشر خاصي مثلا كاربران رايانه نيست. به عنوان مثال كساني كه ساعات زيادي را صرف نوشتن مطلب ميكنند( با استفاده از ميز تحرير ) مثل دانش آموزان، كارمندان دفاتر ثبت اسناد، پزشكان و ... نيز در معرض بروز اين عوارض قرار دارند. اين افراد ممكن است چند كار را هم زمان انجام دهند مثل مطالعه، نوشتن و كار با رايانه. اين مسئله سرعت بروز اين دردها را افزايش ميدهد.
يكي از راه هاي جلوگيري از بروز درد در نواحي ذكر شده استفاده صحيح و استاندارد از ابزاري مانند ماوس، ميزمطالعه و صندلي است و همچنين استفاده از لوازم كمكي كه در اين خصوص توليد گرديده است ميباشد.عدم رعايت نكات ايمني محيط كار ممكن است در دراز مدت باعث بروز دردهايي در عظلات مرتبط گردد كه جبران آن ممكن نيست.

علاج واقعه قبل از وقوع بايد كرد

آرمپد نام محصول جديدي در عرصه لوازم جانبي رايانه ميباشد كه با برند اين شركت توليد و به ثبت رسيده است. اين محصول كه براي اولين بار در ايران طراحي وتوليد شده است قطعه اي است كه بر روي انواع ميزهاي رايانه با ضخامت حداكثر 5 سانتي متر نصب ميگردد و به عنوان يكي از وسايل ارگونوميك در حوزه رايانه كمكي است در جهت كاهش عوارض ناشي از كارطولاني مدت با رايانه.

برخي از ويژگيهاي آرمپد عبارتند از
كاهش استرس عضلات گردن و كتف
كاهنده فشار حاصل از وزن روي عضلات گردن، كتف و مچ دست
قابل استفاده در منزل ومحل كار
مناسب براي دانش آموزان هنگام انجام تكاليف
امكان تعويض پد رويه جهت تغيير رنگ
مناسب براي استفاده طولاني مدت از رايانه
قابل استفاده براي ميزهاي با ضخامت حداكثر5 سانتيمتر
مورد تائيد وزارت بهداشت
نصب آسان
چرخش 180 درجه
قيمت مناسب