ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی “ ورود به حساب” کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 6 1 2 3 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 12 از 69
    علیرضا-ح آواتار ها
    کاربر
    فرسته‌ها در انجمن
    18

Cool اورژانس revit architecture‏

دوستان توی این تاپیک می‌تونید اشکالاتتون رو مطرح کنید و من سعی می‌کنم حتی المقدور اشکالات رو برطرف کنم

iman kh آواتار ها
    مدیر عکاسی
    فرسته‌ها در انجمن
    2,449

اگه بشه آموزش این نرم افزار رو بذارید بهتره
    اگر ندانید چرا عکاسی می کنید،دانستن هر چیز دیگری در مورد عکاسی به هیچ درد شما نمی خورد...
    علیرضا-ح آواتار ها
    کاربر
    فرسته‌ها در انجمن
    18

Smile

سلام
    خیلی دوست دارم این کار را بکنم /ولی الان بخاطر مشغله کاریم نمی تونم/
    ولی تا 2 ماه دیگه حتما این کار را میکنم....
    Unrated آواتار ها
    مدیر بخش عمومی
    فرسته‌ها در انجمن
    2,322

من سعی میکنم شروع کنم تا شما بیاید!
    اگه زمان اجازه داد....

ramin20 آواتار ها
    کاربر
    فرسته‌ها در انجمن
    16

سلام.من 1 سوال از حضورتون داشتم.به نظر شما براي حجم سازي كدوم نرم افزار بهتره؟revit ياmax ياcade 3 bodi
    Parandeye Mohajer آواتار ها
    عضو فعال
    آسمان مال من است گرچه تنها و غریبم یاد تو هر لحظه همراه
    فرسته‌ها در انجمن
    331

ببخشید تا اونجایی که بنده اطلاع دارم جواب میدم بعد انشاا... دوستان حرفه‌ای تر جواب دقیقتر میدن
    دوست من برای حجم سازی البته بسته به نوع حجمتئت از نرم افزارهای مختلف میشه استفاده کرد از آرچیکد، اسکچاپ، cad، ریویت، 3d max،maya، راینو و ...
    برای حجمای پیچیده مایا و راینو توصیه میشه و برای حجمای معمولی تری دی در اولویت اول و بقیه نرم افزارها تو اولویت بعد ؛ البته باید به این نکته توجه کرد که با تخصص زیاد در یک نرم افزار گاهی کارهای دور از انتظار میشه انجام داد و بهترین کار برای شما اینه که اول یه نرم افزارو شروع کنید بعد از مهارت کافی تصمیم به گسترش علمتون بدید.
    [RIGHT][B][COLOR=Red]زندگی[/COLOR] قطره اشکیست گم شده در طوفان عشق[/B]
    [/RIGHT]
    ramin20 آواتار ها
    کاربر
    فرسته‌ها در انجمن
    16

ممنون دوست عزيز.اما كدوم نرم افزار سريعترة؟من اسكچاپ بلدم اما توي مكس نميشه از كار رندر گرفت(بعضي جاهاي كار متريال نمي گيره و ...در ضمن حجم كار توي اسكچ اپ واقعا بالا ميره و اذيت مي كنه)به نظرم حجم سازي با كد 3 بعدي هم سخته.اما با رويت اشنايي ندارم .واقعا نمي دونم كارمو راميندازه يا نه. زمان و راحتي حجم سازي برام واقعا مهمه ( توي تحويل پروژه اين ترم به اين نتيجه رسيدم)
    عضو فعال
    فرسته‌ها در انجمن
    331

نقل قول نوشته اصلی توسط ramin20 نمایش پست ها
    ممنون دوست عزيز.اما كدوم نرم افزار سريعترة؟من اسكچاپ بلدم اما توي مكس نميشه از كار رندر گرفت(بعضي جاهاي كار متريال نمي گيره و ...در ضمن حجم كار توي اسكچ اپ واقعا بالا ميره و اذيت مي كنه)به نظرم حجم سازي با كد 3 بعدي هم سخته.اما با رويت اشنايي ندارم .واقعا نمي دونم كارمو راميندازه يا نه. زمان و راحتي حجم سازي برام واقعا مهمه ( توي تحويل پروژه اين ترم به اين نتيجه رسيدم)
    منظورتو متوجه نشدم؟
    یعنی چی متریال نمیگیره!
    البته راینو تا اونجا که من میدونم سرعت خیلی خوبی داره اما در مورد ریویت چون همزمان نما، مقطع و برشو یکجا پیش میبری خیلی کمک میکنه اما خروجی نهایی تا اونجا که کارای هم کلاسیا-سوره و دانشگاه قزوین رو دیدم با تری دی یا راینو قابل مقایسه نیست.
    [/RIGHT]
    ramin20 آواتار ها
    کاربر
    فرسته‌ها در انجمن
    16

توي مكس بعضي از ديواره هايي كه توي اسكچ اپ كشيده شده متريال نمي گيره.واقعا اگه كار بزرگ باشه اسكچ اپ اشك ادمو در مياره.مخصوصا اگه به كار ابجكت اضافه بشه
    عضو فعال
    فرسته‌ها در انجمن
    331

تو 3d max این مشکلات هست مثلا اگه کد سه بعدی کار کنی بعد بیاری تو مکس از بین ایجهاش تو نورپردازی نور عبور میکنه، من خودم از پلان به بعدو تو مکس میسازم.
    [/RIGHT]
    f.shokri آواتار ها
    کاربر
    فرسته‌ها در انجمن
    4

با سلام و عرض خسته نباشید و همچنین تبریک سال نو
    می خواستم اگه ممکنه بدونم
    1. چطوری باید برآورد رو انجام بدیم
    2. به من گفتن متراژ هم میده ولی نمی دونم چطوری
    خیلی ممنون میشم اگه بهم پاسخ بدین اگه میشه با یک مثالی چیزی و اگه میشه فوری باشه
    باز هم خیلی خیلی ممنونم
    Unrated آواتار ها
    مدیر بخش عمومی
    فرسته‌ها در انجمن
    2,322

سوالی که مطرح شد رو تا حدودی پاسخ میدم:
    دقت کنید revit فقط نرم افزار مدل سازی سه بعدی نیست. شاید در نهایت فقط 40 درصد این نرم افزار مربوط به مدل سازی سه بعدی باشه. بخش دیگه ی این نرم افزار مربوط به هماهنگ سازی و تهیه گزارش مربوط به ساختمان هست. (طبیعتا منظورم revit architecture هست.) نوع مدل سازی رویت مدل سازی BIM هست. تعریف کلی و ساده از bimکه مخفف buliding information modeling هست، مدلی هست هوشمند که با تغییر یک قسمتش، کلیه قسمت هاش با هم آپدیت میشن و با تغییر داده شده هماهنگ میشن.
    رویت فرقش با اتو کد اینه که اگه شما در اتو کد یه دیوار بکشد، برنامه اونو به عنوان دو تا خط میشناسه. اگه پنجره ای رو روش میخواید بزارید، باید خط رو ببرید و ... اما در رویت عملا میدونه اون دیواره، و خصوصیاتی که دیوار باید داشته باشه رو داره. مثلا میدونیم که پنجره رو نمیشه بدون دیوار گذاشت. در رویت هم شما باید پنجره رو روی دیوار قرار بدید. و بدون دیوار قرار نمیگیره. اگهنصف پنجره بیرون بیفته ارور میده که پنجره درست نصب نشده. و ...

صفحه 1 از 6 1 2 3 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 12 از 69

اطلاعات بحث

کاربرانی که در حال مشاهده این بحث هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این بحث است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)