ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی “ ورود به حساب” کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 28 1 2 3 11 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 12 از 330
    Navid آواتار ها
    مدیر طراحی‌صنعتی (در مرخصی)
    فرسته‌ها در انجمن
    2,750

پیش فرض طراحی محصول (نمونه کارهای اعضای کافه)

حدود دو هفته است که هر وقت بیکار میشم طراحی میکنم..تو خونه...سر کار..سر کلاس!

نتیجه ی این طراحی ها رو میذارم اینجا تا مثل همیشه از نظرات خوبتون استفاده کنم و بتونم نواقص رو رفع کنم..

می خواستم این ساعت مخصوص غواصی باشه(Dive Watch)...یه سری مطلب راجع به این ساعت ها خوندم و دیدم که طراحی همچین ساعتی هایی خیلی اطلاعات فنی در مورد غواصی می خواد که من ندارم...در نتیجه ساعت تغییر کاربری پیدا کرد و به ساعتی اسپرت تبدیل شد که میشه از اون برای شنا در مسافت های زیاد و عمق های نسبتا زیاد استفاده کرد....

توضیح: تصویر این فرسته از میان رفته است
    Navid آواتار ها
    فرسته‌ها در انجمن
    2,750

یک توضیح دیگه: نرم افزار الیاس (Alias sketchbook pro) برای قلم نوری طراحی شده...هم منو ها و هم ابزار ها....برای همین کار کردن با موس بر خلاف فوتوشاپ یک مقدار مشکله...
    (این رو گفتم که کج و کوله بودن طرح ها رو توجیه کنم مثلا! :D)
    Navid آواتار ها
    فرسته‌ها در انجمن
    2,750

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamed.tba نمایش پست ها
    خیلی عالیه نوید آفرین .
    بالاخره دلو زدی به دریا و با 2 بعدی هم کار کردی ؟ lol
    اما خوب نوید چرا همینو با راینو کار نکردی و رندر نگرفتی ؟ خوب میشه ها....
    (حیف نمیتونم اعتبار بدم...باید 24 ساعت صبر کنم....)
    ممنون حامد جان
    دارم سعی میکنم یه مدت از راینوی عزیزمون دور باشم! می خوام طراحیم رو قوی کنم...اگه تونستم طراحیم رو به جایی برسونم دوباره میرم سراغ سه بعدی و تقویت کارم...
    Navid آواتار ها
    فرسته‌ها در انجمن
    2,750

ممنون اپسیلون عزیز
    ولی من نگفتم عمق زیاد...گفتم عمق نسبتا زیاد!

ساعت های غواصی به طور معمول در محدوده ای بین 100 تا 300 متر زیر آب، میتونن فشاری که بهشون وارد میشه رو تحمل کنن...(هر متر برابر با یک اتمسفر فشار هوا)

ولی ساعت هایی که توی این دسته نیستن و جز اسپورت ها هستن(مثل ساعت من) محدوده ی کاری کمتری دارن که البته این کاملا بسته به کارخونه ی سازنده داره....
    مثلا ساعت های اسپرت آدیداس (دیجیتال) معمولا تا 100 رو میتونن تحمل کنن...ساعتی که من طراحی کردم هم یه چیزی تو همین مایه هاست!
    shivamdht آواتار ها
    ارشد گرافیک
    فرسته‌ها در انجمن
    1,659

نقل قول نوشته اصلی توسط Navid نمایش پست ها
    ممنون اپسیلون عزیز
    ولی من نگفتم عمق زیاد...گفتم عمق نسبتا زیاد!

ساعت های غواصی به طور معمول در محدوده ای بین 100 تا 300 متر زیر آب، میتونن فشاری که بهشون وارد میشه رو تحمل کنن...(هر متر برابر با یک اتمسفر فشار هوا)

ولی ساعت هایی که توی این دسته نیستن و جز اسپورت ها هستن(مثل ساعت من) محدوده ی کاری کمتری دارن که البته این کاملا بسته به کارخونه ی سازنده داره....
    مثلا ساعت های اسپرت آدیداس (دیجیتال) معمولا تا 100 رو میتونن تحمل کنن...ساعتی که من طراحی کردم هم یه چیزی تو همین مایه هاست!
    حالا که بحث شد می شه منم یه سوال بپرسم؟
    اینکه تا چه فشاری رو می تونن تحمل کنن به چی بستگی داره؟
    یعنی چی باعث می شه که این خصوصیتو داشته باشن و یکی بیشتر یا کمتر بتونه تحمل کنه؟
    بدون امضا...
    Navid آواتار ها
    فرسته‌ها در انجمن
    2,750

خب...بذار به طور خلاصه راجع به ساعت های ضد آب(waterproof) صحبت کنیم
    هر ساعتی که عنوان ضد آب رو داره توی یکی از این سه دسته است:
    ساعت های معمولی ضد آب- که برای هدف مشخصی ساخته نشدن و فقط به شما میگن که تا عمق 50 متر میتونید بدون ترس از ساعتتون استفاده کنید!
    ساعت های ضد آب اسپرت - این ساعت ها همونطور که مشخصه برای فعالیت های جدی تر فیزیکی و ورزشی ساخته شدن و محدوده ی اونها چیزی بین 50 تا 200 متر هستش
    ساعت های ضد آب حرفه ای- که برای انجام کارهای مشخص و تخصصی هستن..مثل غواصی در عمق خیلی زیاد-جوشکاری زیر آب-فعالیت های نظامی و...محدوده ی این ساعت ها چیزی بین 200 تا 1000 متر هستش (البته ساعتی داریم که تا 5000 متر رو هم میتونه تحمل کنه!)
    ساختار:
    کارخونه های سازنده ی این ساعت ها معمولا از یک پوشش (آب بند) برای جلوگیری از ورود آب استفاده میکنن که جنس این پوشش، بسته به کاربری ساعت و فشاری که باید تحمل کنه متغییره...این پوشش ممکنه از جنس پلاستیک فشرده، PVC یا فولاد باشه..

نکته ی آخر: عددی که کارخونه ی سازنده به عنوان حداکثر عمق قابل دسترس میده ممکنه در شرایط واقعی تغییر کنه...این عمق توسط یه آزمایش توی شرایط ایستا و برای آب بدست اومده...در حالیکه شما در حالت واقعی با نمک،کلر، گرما، فشارهای ناخواسته و.. هم مواجه هستید که همه ی اینها باعث کاهش مقاومت سیستم آب بند ساعت میشن...
    30rcle آواتار ها
    کارشناس نرم افزار archiCAD
    فرسته‌ها در انجمن
    254

نوید جان کارت خیلی خوشگل شده کاشکی میشد بسازیم من خودم مشتری اولت بودم البته مشکی و سورمه ای میخواما
    Unrated آواتار ها
    مدیر بخش عمومی
    فرسته‌ها در انجمن
    2,322

رخصت!
    نوید جان از نظر طرح ساعت، نمیخوام بگم قشنگ شده، چون شده، اما من نمیفهمم چرا قشنگ شده!

اینکه ساعت رو با بند متعارف تعریف نکردی جالبه. اما من با شناختی که ازت دارم، فکر میکنم هدف داره باشه. خوشحال میشم تعریفتو از این کار بگی...
    فقط اشکالی که میگیرم( و ممکنه اشکال نباشه) اینه که این طراحی برای کاربری ساعت محدودیت ایجاد نمیکنه؟ منظورم اینه ساعت غواصی، تنها چیزی که نشون میده همین دو عدده؟

روی هم رفته ساده ست و چشم گیر... هر چند اگه جواب سوالامو بدی برام مفهوم تر میشه...

Navid آواتار ها
    فرسته‌ها در انجمن
    2,750

ممنونم از نقد خوبت ایمان
    قبل از هر چیز بگم که به جان خودم این ساعت برای غواصی نیست یه ساعت اسپرته!
    و در مورد اطلاعاتی که ساعت نشون میده:
    زمان!
    ارتفاع از سطح دریا
    وضعیت خورشید
    تاریخ
    و البته کورنومتر هم داره

امیدوارم بتونم نشون داده باشم که قسمت مثلثی سمت راست ساعت، یه دکمه است..کورنومتر با این دکمه شروع و متوقف میشه...و کاربری این دکمه با استفاده از دو کلید سمت چپ تغییر میکنن ...و به این ترتیب میشه از اون مثلا برای فعال کردن عمق سنج و ثبت اون استفاده کرد
    Unrated آواتار ها
    مدیر بخش عمومی
    فرسته‌ها در انجمن
    2,322

نقل قول نوشته اصلی توسط Navid نمایش پست ها
    قبل از هر چیز بگم که به جان خودم این ساعت برای غواصی نیست یه ساعت اسپرته!
    ها! آخه من اون متر رو دیدم گفتم شاید مثلا عمق زیر آبو نشون میده(که همون ارتفاع از سطح دریاست).

میدونی یه مشکلی هست، که من موقع بعضی کارا بهش برخوردم. گاهی بسته به فعالیت مورد نظرم، امکان تغییر زاویه دست واسه دیدن ساعت نیست، مگه اینکه فعالیتو متوقف کنی.

خوبی این ساعته اینه که میتونی گردنتم بندازیش :D

سونا آواتار ها
    عضو ارشد
    فرسته‌ها در انجمن
    1,165

به عنوان يك گرافيست نظر مي دم نه يك طراح صنعتي!!!
    طراحي خوبه .. مي شه گفت عالي شده.
    اگه بتوني چند تا آيتم ديگه مثل فشار سنج و .. هم بهش اضافه كني عالي تر مي شه.
    Navid آواتار ها
    فرسته‌ها در انجمن
    2,750

ممنون سونای عزیز...
    سعی میکنم اینکار رو بکنم ولی این مورد خاص (فشارسنج) فکر نمیکنم حداقل برای این ساعت (که ساعتی حرفه ای و مخصوص غواصی نیست) چندان لازم نباشه، چون فشار رو با تقریب خوبی میشه از روی میزان عمق به دست آورد (هر متر تقریبا برابر با یک اتمسفر)
صفحه 1 از 28 1 2 3 11 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 12 از 330

اطلاعات بحث

کاربرانی که در حال مشاهده این بحث هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این بحث است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)