ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی “ ورود به حساب” کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 2 از 4 نخست 1 2 3 4 آخرین
نمایش نتایج: از 13 به 24 از 43
    مريم آواتار ها
    مدیر طراحی‌داخلی
    فرسته‌ها در انجمن
    4,393

آقاي بيتا يه سوال
    شما چجوري كارهاتون رو طراحي ميكنين؟!
    منظورم اينه كه مثلا با توجه به يه داتسان ذهني هستن؟!
    يا همن جوري مداد رو دستتون مي گيريد و لحظه اي هرچي به ذهنتون اومد مي كشين ؟!
    يا...
    انّ الحسين مصباح الهدي و سفينه النجاه
    مريم آواتار ها
    مدیر طراحی‌داخلی
    فرسته‌ها در انجمن
    4,393

نقل قول نوشته اصلی توسط Mr.Bita نمایش پست ها
    سلام کاش دقیق تر میپرسیدین ، اما حقیقت این هست که هرگز نمیشه با ذهن خالی و بی فکر چیزی روی کاغذ آورد .
    گاهی داستان معینی دارم تو ذهنم
    گاهی سفارشی و گاهی ....
    در واقع اگر هر چیزی به ذهنم برسه رو بکشم قابل دیدن نیست اون کار (در مورد من که اینطوره)
    منظورم دقيقا همين چيزي بود كه توضيح دادين.
    آخه بيشتر كارهاتون رو كه مي بينم به نظرم مياد اينا بخشي از يه داستانه هم به خاطر كادر بندي هاش هم به خاطر نوع كشيدن كاراكترها.
    و ااون كاراكترهاي تكي هم به نظرم مي رسه شخصيت هاي يه داستان بايد باشن
    (اون سوال رو واسه رفع ابهام ذهنيم پرسيدم.
    مرسي از توضيحي كه دادين)
    انّ الحسين مصباح الهدي و سفينه النجاه
    n_mazloumi آواتار ها
    عضو فعال
    فرسته‌ها در انجمن
    185

کارتون تقریبا نزدیک شده به آبستره، فیگور را می شود تشخیص داد اما به شدت اغراق شده در فرمشون، به خاطر رنگ گذاری اکسپرسیو تون هم این نزدیکی به آبستره ( البته بیشتر آبستره اکسپرسیو منظورمه) بیشتر حس می شه
    در مورد رنگ گذاری، حواستون به درجه روشنی و تیرگی رنگ ها و همچنین Hue رنگ باشه زمانی که در کنار هم قرار می گیرند، تصور کنید اگر تصویر شما را سیاه و سفید کنیم باز هم همچنان همان چیزی می شود که شما انتظار داشتید؟
    من کار آخرتون رو( با عرض معذرت) Desaturate کردم، آیا این همان نتیجه ای هست که شما می خواستید؟ اگر نیست، همواره در حین رنگ گذاری به این فکر کنید که رنگ من کدام درجه از خاکستری می شود، آیا در کنار این رنگ( با درجه ی خاکستری همسان یا تیره تر یا روشن تر) قرارش بدهم یا نه؟

پ.ن: ابدا قصد نقد نداشتم، تنها خواستم که یک هشدار راجع به رنگ بدم که شاید خودتون هم از قبل می دونستید و روند کاری رو که در پیش گرفتید و به نظرم آمد با شما شریک بشم.
    موفق باشید
    n_mazloumi آواتار ها
    عضو فعال
    فرسته‌ها در انجمن
    185

ممنون ...
    شخصا نقد رو ترجیح میدم - و نقد خوب رو بهترین عکس العمل میدونم در مقابل کارهام .
    نزدیک شدن به آبستره رو نمیخواستم و احتمالا تعبیر (نزدیک شدن که گفتین ) کاملا درسته چون ناخود آگاه بهش رسیدم . هنوز دارم تمرین میکنم .
    خوشحال میشم اگر در طی این مسیر نظرات رو بشنوم.
    و در مورد شناخت خاکستری ها قبول دارم که این یک ( اصل ) هست ظاهرا اما راستش این کارو نکردم ،
    شاید بشه راجع به این بیشتر حرف زد . اهمیتش از نظر شما چیه ؟
    نه این که نشناسم درجات خاکستری رو اما چی به من میده اگر این کار رو انجام بدم ؟

از پرسش ابلهانه ای که کردم تعجب نکن ،

خوب اگر به این خاکستری ها( تاکید می کنم رنگ ها منظورمه در تبدیلشون به درجات خاکستری) توجه نکنیم مشکلی که شاید گاهی پیش بیاد نزدیکی درجات خاکستری 2 رنگ به یکدیگر هست، در این صورت ممکن که در ظاهر این دو رنگ در کنار هم(البته خلوص رنگ هم مهم است و در این درجات خاکستری تاثیرگذار است، در اینجا منظورم خلوص یکسان یا درجه ی تیره و روشنی یکسان هست.) به درستی بنشینند اما اگر طرح را به صورت تیره و روشن های خاکستری در بیاوریم، به دلیل نزدیکی درجه ی خاکستری آن دو رنگ ممکن است ما مرزشون را از دست بدهیم یا فرم مختل بشود و غیر قابل تشخیص باشد یا اینکه کاملا در هم ادغام شوند. خوب احتمالا می پرسید ما که قرار نیست طرح را desaturate کنیم! البته. اما همین در حالتی که رنگی هم هست مشکل ساز می شود، شاید کمتر به چشم بیاید اما باعث پایین آمدن کیفیت کار و ترکیب رنگی می شود. به این صورت که این دو رنگ ممکن است که فامشون با هم متفاوت باشد اما درجه ی تیره و رشنی شان، یا به عبارتی درجه یخاکستری شان آنقدر نزدیک به هم است که باعث خفگی کار می شود، البته من این رو هم قبول دارم که شاید طراح در بعضی موارد عمدا چنین کند. اما در حالت های دیگر چی؟ این اشتباه کنتراست رنگی کار رو پایین می آره و از این قبیل مشکلات.
    امیدوارم منظورم را به درستی رسونده باشم.
    پ.ن: در هر صورت با توجه به این ضرر نخواهید کرد.
    عیار آواتار ها
    کاربر
    فرسته‌ها در انجمن
    3

Wink

سلام آقای بیتا ....
    کارای خوبی بود . با عرض خسته نباشی و درک این موضوع که سفارش دهندها صلیغه های جالبی ندارن
    باید به عرض برسونم که هنرمند باید رند باشه ، باید به هر نحوی ایده خودش رو بقبولونه اگر صد در صد نشد ، پنجا درصد که میشه .....
    تصویر سازی های میلر و فرانک فریزیتا و اشلی وود ... کجا ، ما کجا
    باید کم کم از یه جایی شروع بشه ...
    محدودیته که خلاقیت میاره .
    کاراتون شبیه کارایه دیگس ، دست خط نداره .....
    انگار قبلا دیده شد ه
    بازم ممنون از کاراتون ...
    shivamdht آواتار ها
    ارشد گرافیک
    فرسته‌ها در انجمن
    1,659

نقل قول نوشته اصلی توسط عیار نمایش پست ها
    سلام آقای بیتا ....
    کارای خوبی بود . با عرض خسته نباشی و درک این موضوع که سفارش دهندها صلیغه های جالبی ندارن
    باید به عرض برسونم که هنرمند باید رند باشه ، باید به هر نحوی ایده خودش رو بقبولونه اگر صد در صد نشد ، پنجا درصد که میشه .....
    انگار قبلا دیده شد ه
    اتفاقا مجید بیتا جزء معدود آدماییه که دیدم کاراشون دستخط داره.... و من مشابهش یا اصلا ندیدم یا اگرم دیدم الان به خاطرم نمی یاد....
    و به نظرم کارای خیلی خیلی خوبی هستن... غیر از اینکه دستخط داره فک می کنم یه روح خاصی تو ی همه ی کارهاش هست که تو خیلی از کارای دیگران نیست.... نوع خطهاش نوع رنگ گذاریش و حتی نوع نگاهش به اطرافش... شکا کاراکترهاش و ارتباشون با فضای اطراف و..... هزارتا چیزه دیگه تو تک تک کاراش می تونم نام ببرم....
    درسته که هنرمند باید بتونه فکر و کارشو به سفارش دهنده القا کنه اما تو کشور ما وقتی سفارش دهنده ها بی نهایت دید بصری و هنری پایینی دارن و تو ذهنشون یه سری چارچوبهایی شکل گرفته که به هیچ وجه حاضر به خارج شدن از اون ها نیستن این کار در خیلی از موارد غیر ممکنه... وقتی می گه من یه سیب قرمز می خوام نمی تونی بهش سیب آبی بدی... فقط و فقط سیب قرمزو تایید می کنه و حاضره براش پول بده... و وقتی ما جایی زندگی می کنیم که مجبوریم از هنرمون نون بخوریم مجبوریم فقط سیب قرمز بکشیم....
    و تغییر دید و سلیقه ی سفارش دهنده ها چیزیه که (تو کشور ما البته) به این زودیا امکان پذیر نیست حداقل تا 50 سال آینده که ممکن نیست...
    بدون امضا...
    Mr.Bita آواتار ها
    کاربر برجسته
    فرسته‌ها در انجمن
    1,975

Question

سلام آقای بیتا ....
    انگار قبلا دیده شد ه
    سلام شما هم خسته نباشی
    فرمایشات شما زیاد شباهتی به نقد کارهای یک فرد معین که بنده باشم نداشت .
    و این اولین باریست که کسی در مورد کارهای من اینی رو میگه که شما گفتین .
    باید مخالفت خودم رو بعرض برسونم و بگم که بهیچ وجه کارهای من شبیه کار کسی نیست
    حالا چه ضعیف باشه و چه قوی ، وقتی اینطور کلی و غیر فنی به قضیه نگاه میکنین بنده جوابی ندارم جز همینی که گفتم .
    راستش ارتباط بین کارهای خودم و استادی چون اشلی وود رو ابدا نفهمیدم .
    بنده علاقمند هستم که دلایل شما رو برای این نتیجه گیری که کردین بدونم
    سپاس
    glare آواتار ها
    عضو ارشد گرافیک و نقاشی
    فرسته‌ها در انجمن
    981

سلام آقای بیتا ....
    انگار قبلا دیده شد ه
    راستش من خیلی مشتاقم بدونم منظورتون از دست خط چیه؟
    چون اگر با مفهومش آشنایی کامل داشتین در مورد کارای آقای بیتا این برداشت و نمی کردین.
    اگر این تاپیک که فقط نمونه کارای ایشون هستش رو از اول نگاه کرده بودین مطمئنا وجود امضای خاص رو از حال و هوای کارا می دیدین.
    این تصویر سازیا کاملا شخصیه و منسجم.
    من تا حالا شبیه این کارا با این ساختار و ندیدم. حالا اگر شما دیدین خیلی مایلم نمونش رو ببینم.
    زندگی را بر اساس آنچه که تجربه کرده ایم ارزیابی کنیم. نه آنچه که به دست آورده ایم. فلسفه وجود این است.
    n_mazloumi آواتار ها
    عضو فعال
    فرسته‌ها در انجمن
    185

همون طور که تو اعتبار گفتم، در حال حاضر فضای کارات شدیدا به یک فضای وهمی و خواب گون نزدیک شده و کاراکترها و فضاها، مالیخولیای خاص خودشون رو پیدا کردند.
    فکر می کنم پیچیدگی خطوط(دوائر متعدد و پیچان بودن)و تکرارشون به وهم گونه بودن و ترسناک بودن کارهات افزوده.کاراکتر ها به طرز بدیعی دفرمه شدن که ویژگی مثبتی هست توی این کارها.ترکیب فرم های آشنا اما نا متجانس، کابوس وار بودن فضای کارها رو بیشتر کرده، کارها به گروتسک نزدیک شدن، که به نظر من این واقعا عالیه.
    البته فکر می کنم که این راه رو باید بیشتر ادامه داد تا به پختگی در سبک خودشون برسن، همون طور که از ابتدا تا این اندازه موفق بودند، مطمئنا در مرحله ی پختگی شگفت انگیز خواهند شد.
    گلماه آواتار ها
    کاربر
    فرسته‌ها در انجمن
    31

فک کنم اکثر بچه ها راجع به نوع ترسمیت نظر دادن و مفهوم طرحات یکم مظلوم واقع شد،نمیدونم چرا ولی دیدن این اتودا منو یاد طرحای اسطوره ای و باستانی و شاهنامه ای میندازه یه جورایی یاد شعرای فردوسی و نبرد رستم و افراسیاب و اینا می افتم
    و اما در مورد نوع ترسیمت باید بگم شیوه ی نو و جالبیه،تو اکثر اونا از طریق بافت های تکراری سطحو به وجود آوردی و از طریق تغییر بافت بهش عمق دادی،تو بعضیاشم تضاد فضاهای پر و خالی کاملا مشهوده
    موفق باشی
    mahbube آواتار ها
    کاربر ارشد طراحی لباس
    فرسته‌ها در انجمن
    673

Talking

نقل قول نوشته اصلی توسط shahdokht kuchulu نمایش پست ها
    به نظرم اگه بعضي وقتا يه توضيح كوچيك در مورد كاراتون بدين بد نباشه:D (مثلا اين كه وقتي اين كارو مي كشيدين جه ذهنيتي داشتين يا اين كه كارتونو با الهام از چه چيزي كشيدين يا حد اقل براشون اسم انتخاب كنين)
    اين جوري آدم بيشتر مي تونه با كارتون ارتباط بر قرار كنه
    شهدخت جان نمیگن ایشون من سالها پیش این توصیه رو بهشون کردم اما کو چشم بینا:D:D
    من همواره ارادت دارم نسبت به استادم البته هااااا:D
    قصد زیر آب زنی هم ندارم
    shahdokht kuchulu آواتار ها
    عضو فعال
    فرسته‌ها در انجمن
    266

منم ایضا ارادت دارم اما ، اتفاقا چشم بینا اگه باشه دیگه نیازی به زیرنویس اثر نیست .
    ببخشید آقای بیتا راستش منم از طرفدارای کاراتونم ولی اصلا فک نمی کنم قضیه ی چشم بینا مطرح باشه!!!!!!!!!!!!
    بعضی وقتا کارای آدم بیشتر برگرفته از یک ایدس در مورد این کارا گذاشتن اسم می تونه ذهن بیننده رو به کار نزدیک کنه(من در مورد همه ی کاراتون صحبت نمی کنم)اما توی بعضی از کاراتونم آدم حس می کنه این تصویر سازی بخشی از یک داستان باشه که در این موردم فک می کنم یک ارجاع کوچولو بدک نباشه!!!!!!!!!!! البته این شمایین که تصمیم می گیرین
    (من هیچ وقت در مورد تکنیک کاراتون نظر نمی دم چون اصلا در حدی نیستم که بخوام در مورد تکنیکشون بحث کنم) این فقط نظر من به عنوان یک مخاطب سادس، (بازم تاکید می کنم من در مورد همه ی کاراتون صحبت نمی کنم)!!!!
    ویرایش به دست shahdokht kuchulu : 10-09-30 در ساعت 06:38
صفحه 2 از 4 نخست 1 2 3 4 آخرین
نمایش نتایج: از 13 به 24 از 43

اطلاعات بحث

کاربرانی که در حال مشاهده این بحث هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این بحث است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)