ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی “ ورود به حساب” کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 2 از 20 نخست 1 2 3 4 12 ... آخرین
نمایش نتایج: از 13 به 24 از 229
    aliila1359 آواتار ها
    کاربر
    فرسته‌ها در انجمن
    7

از توجه شما متشكرم
    (انگار اين فروم گزينه تشكر نداره)
    من چند سال قبل با سيلك كار كرده بودم چيزاي از دوستم ياد گرفته بودم و البته تجربي يه چيزهاي آموخته بودم - چند بار تلاش ناموفق كردم به اين صورت كه بعد عمل رنگ كاري توري وقتي مي خواستم سيلك رو از رو فيبر بردارم رنگ پخش مي شد البته من از رنگ روغني استفاده مي كردم ( اون زمان محصل بودم و رنگ pvc گرون بود) الان با لامينت يا فتورزيستور كار ميكنم فقط مشكل تو مايع ظهور دارم وقتي فيبر كم تو مايع ظهور قرار ميدم ظاهر نمي شه و وقتي زياد مي مونه لامينت نور ديده و نور نديده باهم تو محلول حل ميشه فكر كنم بايد دوباره بيام سراغ سيلك من ساكن تبريز هستم و تا اونجا كه مي دونم يك فروشگاه به صورت تخصصي لوازم سيلك مي فروشه حلا نمي دونم اون چيزايي كه گفتيد رو داره يا نه يه سوال ديگه دارم فروشگاه اينترنتي كه مثلا با پست لوازم رو بفرته سراغ نداريد
    glare آواتار ها
    عضو ارشد گرافیک و نقاشی
    فرسته‌ها در انجمن
    981

نقل قول نوشته اصلی توسط aliila1359 نمایش پست ها
    از توجه شما متشكرم
    گزینه تشکر این فروم همون ستاره است. می تونین با اعتبار تشکر کنین.
    زندگی را بر اساس آنچه که تجربه کرده ایم ارزیابی کنیم. نه آنچه که به دست آورده ایم. فلسفه وجود این است.
    مسعود خلیق اخلاقی آواتار ها
    کارشناس چاپ
    فرسته‌ها در انجمن
    778

Wink

از توجه شما متشكرم
    من چند سال قبل با سيلك كار كرده بودم چيزاي از دوستم ياد گرفته بودم و البته تجربي يه چيزهاي آموخته بودم - چند بار تلاش ناموفق كردم به اين صورت كه بعد عمل رنگ كاري توري وقتي مي خواستم سيلك رو از رو فيبر بردارم رنگ پخش مي شد البته من از رنگ روغني استفاده مي كردم ( اون زمان محصل بودم و رنگ pvc گرون بود) الان با لامينت يا فتورزيستور كار ميكنم فقط مشكل تو مايع ظهور دارم وقتي فيبر كم تو مايع ظهور قرار ميدم ظاهر نمي شه و وقتي زياد مي مونه لامينت نور ديده و نور نديده باهم تو محلول حل ميشه فكر كنم بايد دوباره بيام سراغ سيلك من ساكن تبريز هستم و تا اونجا كه مي دونم يك فروشگاه به صورت تخصصي لوازم سيلك مي فروشه حلا نمي دونم اون چيزايي كه گفتيد رو داره يا نه يه سوال ديگه دارم فروشگاه اينترنتي كه مثلا با پست لوازم رو بفرته سراغ نداريد

سلام دوباره
    دوست خوب خوشحالی من از اینه که مطالب مورد استفاده شما و سایر دوستان قرار بگیره
    اینکه مرکب به هنگام جدا کردن طوری از سطح مورد چاپ پخش میشه به چند عامل بستگی داره
    1- نوع مرکب
    2- غلظت مرکب
    3- نوع طوری(درشتی طوری)
    4- نحوه کشیده شدن طوری بر روی چهار چوب شابلن (شل بودن طوری بر روی شابلن)
    5- فاصله سطح طوری از سطح مورد چاپ
    رزین پلی استر رو از ابزار و رنگ فروشی ها میتونید تهیه کنید
    در رابطه با خرید اینترنتی متاسفانه اطلاعی ندارم و اصولا اون رو در این موارد صحیح نمیدونم
    در ارتباط با فتو رزیستر هم احتمالا ولی نه در کوتاه مدت شاید بتونم موادی رو به شما معرفی کنم تا جای اونرو بگیره
    اما اشکالی که مرکب پی وی سی در این کار میتونه داشته ریزش خیلی زود اون از روی فلزه
    اگر ریزش برای شما اهمیت زیادی نداره میتونید از همون مرکب پی وی سی هم استفاده کنید
    موفق باشید

aliila1359 آواتار ها
    کاربر
    فرسته‌ها در انجمن
    7

با سلام چند تا سوال داشتم
    1- ميشه بعد از چاپ طرح دوباره لاك طوري سيلك رو پاك كرد و از اول يك طرح ديگه رو چاپ كرد ( چند با رمصرف)
    2- رنگ لاك معرف چيه مثلا من لاك آبي و سبز رنگ ديدم و تو عكس ها شما رنگ صورتي پر رنگ هم بود
    3- ويزگي لاك حساس پارچه چي كه شما براي كارهاي ظريف توصيه مي كنيد
    کارشناس چاپ
    فرسته‌ها در انجمن
    778

Wink

با سلام چند تا سوال داشتم
    1- ميشه بعد از چاپ طرح دوباره لاك طوري سيلك رو پاك كرد و از اول يك طرح ديگه رو چاپ كرد ( چند با رمصرف)
    2- رنگ لاك معرف چيه مثلا من لاك آبي و سبز رنگ ديدم و تو عكس ها شما رنگ صورتي پر رنگ هم بود
    3- ويزگي لاك حساس پارچه چي كه شما براي كارهاي ظريف توصيه مي كنيد

سلام
    1- تا زمانی که طوری پاره نشده قابل استفاده است و میشه لاک اونو با استفاده از خوابوندن توی وایتکس پاک کرد و طرح دیگه ای بر روی اون طاهر کرد
    2-رنگ لاک معرف هیچ مورد و خصوصیتی در لاک حساس نیست و فقط به این منظور لاک رو رنگی میکنن تا موقع عکاسی موارد و خطوط طرح عکاسی شده واضح دیده بشه
    3- در تاپیک سیلک اسکرین جلد اول و دوم و همچنین در تاپیک پاسخ به سئئوالات و اشکالات انواع چاپ در این مورد توضیح داده شده
    اما بطور مختصر
    لاک حساس مخصوص پی وی سی فقط مخصوص کار با مرکب پی وی سیه و اگه مرکب دیگه ای استفاده بشه لاک سریع از روی شابلن میریزه به همین منظور از لاک مخصوص پارچه بدون استفاده از مایع سخت کننده اون باید استفاده کرد
    موفق باشید

aliila1359 آواتار ها
    کاربر
    فرسته‌ها در انجمن
    7

با سلام دیروز 89/05/16 وسایل سلیک خریدم سعی کردم از ارزان ترین نوع جنس ها بخرم (حدود 21 هزار تومن)
    سیلک و ظاهر کردم خیلی خوب ظاهر شد ( ریز ترین خط ها 0.25 میلیمتر است ) در ادامه با بیشتر شستن سیکل در بعضی از قسمتها لاک از طوری بلند شد و کار خراب شد
    من از طوری چینی 150 زرد رنگ و لاک شرکت پارس و نسبت حجمی 10 به 1 ماده حساس و لاک استفاده کردم ( 10 قاشق لاک و یک قاشق ماده حساس کننده به رنگ قهوه ای روشن ) و در نور دهی از لام مهتاب یو وی استفاده کردم
    می خواستم ببین علت چی می تونه باشه

1- سخت کننده در چه مواردی استفاده می شه ؟
    2- جنس لاک و طوری در چسبندگی و ماندگاری چقدر موثر است
    3- نسبت 10 به 1 حجمی است یا وزنی
    4- مهتابی حتما باید معمولی باشه ؟
    کارشناس چاپ
    فرسته‌ها در انجمن
    778

Wink

با سلام دیروز 89/05/16 وسایل سلیک خریدم سعی کردم از ارزان ترین نوع جنس ها بخرم (حدود 21 هزار تومن)
    سیلک و ظاهر کردم خیلی خوب ظاهر شد ( ریز ترین خط ها 0.25 میلیمتر است ) در ادامه با بیشتر شستن سیکل در بعضی از قسمتها لاک از طوری بلند شد و کار خراب شد
    من از طوری چینی 150 زرد رنگ و لاک شرکت پارس و نسبت حجمی 10 به 1 ماده حساس و لاک استفاده کردم ( 10 قاشق لاک و یک قاشق ماده حساس کننده به رنگ قهوه ای روشن ) و در نور دهی از لام مهتاب یو وی استفاده کردم
    می خواستم ببین علت چی می تونه باشه

1- سخت کننده در چه مواردی استفاده می شه ؟
    2- جنس لاک و طوری در چسبندگی و ماندگاری چقدر موثر است
    3- نسبت 10 به 1 حجمی است یا وزنی
    4- مهتابی حتما باید معمولی باشه ؟

دوست خوب سلام
    در ارتباط با نوع طوری که گرفتید نمیدونم که چه جوابی باید بدم جون شناختی روی اون ندارم اما در ارتباط با ابزار کار منطق اینو ایجاب میکنه که بهترین جنس انتخاب و خریداری بشه هرچند که کمی گرونتر تموم بشه
    یک طوری خوب باید اول از همه استحکام لازم رو داشته باشه و دوم ظرافت و سوم دانه بندی اون استاندارد باشه و چهارم اینکه به هنگامی که مرکب داخل شابلن ریخته میشه و شروع بکار میشه شل نشه و به اصطلاح خودشو ول نکنه چون این نقیصه باعث میشه که چاپ صاف و یکنواختی نداشته باشیم و مورد دیگه اینکه مرکب زیر شابلن و بر روی سطح کار به هنگام چاپ پخش بشه و باز اینکه مرکب از سطح کار کنده بشه و سطح چاپ یکنواختی رو نداشته باشیم و مسائل دیگه...
    در ارتباط با لاک حساس پارس شناختی ندارم اما خصوصیات یک لاک خوب یکدستی و یکنواختی- نداشتن دانه های ریز معلق در داخل اون و غلظت مناسب و داشتن قابلیت تیراژ کار بالا - ظهور خوب و بعد از اتمام کار و به هنگام پاک کردن شابلن و زمانی که میخواهیم طوری رو برای عکاسی طرحی دیگه آماده کنیم پاک شدن ساده و راحت اون از روی طوریه
    **** لاکی که شما خریداری کردید چون ظاهرا به همراه اون یک بسته سخت کننده هست لاک مخصوص چاپ پارچه است
    در این نوع لا ک سخت کننده زمانی استفاده میشه که بخواهیم از رنگ روغنی - امولسیون آبی و یا بنزینی و یا از مرکبهای اورینت برای چاپ و برای داشتن تیراژ چاپ بالا استفاده کنیم اما چون شما از مرکب پی وی سی و یا از رزین پلی استر میخواهید استفاده کنید و اون رو با ریتاردر و یا مشتقات اون میخواهید رقیق کنید بنابر این در این حالت سخت کننده نه تنها کمکی در سخت شدن لاک شابلن نمیکنه بلکه باعث ریخته شدن لاک از روی طوری در دقایق اولیه استفاده میشه - پس در این موارد از سخت کننده به هیچ عنوان نباید استفاده کرد
    لاک شابلن به وسیله تابش نور واکنش پیدا میکنه وفرق نمیکنه منبع نور چی باشه اما یک مسئله رو نباید از نظر دور کنیم و اون اینکه از برخورد حرارت شدید به شابلن به هنگام عکاسی حتما جلوگیری بشه چون لاک نسبت به حرارت هم حساسه و خیلی زود واکنش نشون میده
    اینکه لاک حساس از روی شابلن بعد از عکاسی ریخته شده چند علت میتونه داشته باشه
    اول اینکه ممکنه لاک حساس روی شابلن هنوز کامل خشک نشده باشه و شما اقدام به عکاسی کرده باشید در این صورت اون قسمتهائی که کامل خشک نشدند در هیچ واکنشی شرکت نمیکنند و از روی شابلن میریزند
    دوم اینکه ممکنه از منبع نور تابش به صورت یکنواخت به همه جای شابلن انجام نشده و بنابراین قسمتهائی نور کمتر دیدند و بنابر این در واکنش به صورت فعال شرکت نکردند
    سوم اینکه ممکنه بعد از عکاسی و به هنگام ظهور فشار آب زیادی به شابلن وارد شده باشه
    چهارم اینکه ممکنه شابلن رو چربی گیری نکرده باشید و قسمتهائی از طوری پوشیده از مقداری چربی بوده باشه که باعث میشه لاک به طوری نچسبه و در هر شرایطی بریزه
    قبل از لاک کشی حتما باید طوری به وسیله مایع ظرفشوئی شسته بشه و با آب لازم مانده های مایع ظرفشوئی از روی طوری پاک بشه
    امیدوارم توضیحات ارائه شده کافی و مفید باشه

aliila1359 آواتار ها
    کاربر
    فرسته‌ها در انجمن
    7

با تشكر
    نسبت 10 به 1 رو نگفتيد حجميه يا وزني ؟
    و خشك شدن شابلون معمولا چقدر طول ميكشه( من حدودا 15 دقيقه تا 20 دفيفه بعد ميزارم رو ميز نور)
    کارشناس چاپ
    فرسته‌ها در انجمن
    778

Wink

با تشكر
    نسبت 10 به 1 رو نگفتيد حجميه يا وزني ؟
    و خشك شدن شابلون معمولا چقدر طول ميكشه( من حدودا 15 دقيقه تا 20 دفيفه بعد ميزارم رو ميز نور)

نسبت 10 به 1 حجمی
    یعنی برای هر پیمانه لاک یک پیمانه بیکرومات آمونیم و یا دی کرومات سدیم(حساس کننده)
    خشک شدن لاک بستگی به شرایط محیط داره برای 15 تا 20 دقیقه بهتره که در جای تاریک و بوسیله باد پنکه خشک بشه
    با لمس کردن تا حدود زیادی میشه نسبت به خشک شدن لاک اطمینان حاصل کرد

yase sefid آواتار ها
    کاربر
    فرسته‌ها در انجمن
    32

Red face

سلام به دوستان عزیز من همین الان ثبت نام کردم البته چند وقتی هست که بدون ثبت نام پیگیر مطالب هستم .
    تشکر فراوان از این قسمت کافه دیزاین
    در مورد کار با رنگ اورنیت بر روی پارچه مخمل باید از چه نوع طوری استفاده کرد (24،32،48؟؟؟؟؟؟؟؟)
    اگر میشه نکاتی که پیرامون چاپ بر روی پارچه مخمل هست بیان کنید
    بعدا نمونه ای از این نوع کار که دیدم را قرار میدهم تا افرادی که تا به حال ندیدن ببینن
    کارشناس چاپ
    فرسته‌ها در انجمن
    778

Wink

نقل قول نوشته اصلی توسط yase sefid نمایش پست ها
    سلام به دوستان عزیز من همین الان ثبت نام کردم البته چند وقتی هست که بدون ثبت نام پیگیر مطالب هستم .
    تشکر فراوان از این قسمت کافه دیزاین
    در مورد کار با رنگ اورنیت بر روی پارچه مخمل باید از چه نوع طوری استفاده کرد (24،32،48؟؟؟؟؟؟؟؟)

سلام دوست خوب
    خوش اومدید
    امیدوارم که کافه بتونه نیازهای شمارو برطرف کنه
    و شما هم سعی کنید از دانسته های خودتون به دیگران
    استفاده برسونید
    در مورد چاپ بر روی پارچه مخمل چند تا نکبته هست که باید
    حتما به اون توجه بشه
    1- پوشش رنگ (که حتما باید پوشش مناسب و خوبی رو داشته باشه)
    2- نرمی رنگ
    3- چسبندگی خوب رنگ
    4- غلظت مناسب( به این دلیل که رنگ باید تا حدودی به داخل الیاف
    مخمل هم نفوذ کنه تا هم درخشندگی و هم پوشش و هم ثبات رو بیشتر کنه)
    در مور استفاده از طوری چون کار نیاز به ظرافت داره مناسبتر اینه که از طوری 48 استفاده بشه
    البته در مورد استفاده از طوری 48 به یک نکته باید توجه کنید
    چون مولکولهای مرکب اورینت درشت هستند و از طرفی هم گرمی
    هوا باعث تبخیر آب داخل مرکب اورینت و نتیجتا باعث سفت شدن اون میشه و باعث میشه طوری بگیره
    بهتره که قبل از استفاد از مرکب اورینت در هر یک کیلو یک قاشق چایخوری گلیسیرین به داخل اون اضافه کنید و همچنین در هر تعداد دفعات معینی که چاپ خورده میشه (بستگی به شرایط گرمی هوا)
    مرکب داخل شابلن رو به وسیله آب پاش تازه نگه دارید
    موفق باشید

yase sefid آواتار ها
    کاربر
    فرسته‌ها در انجمن
    32

رنگ اورینت ترکیب رنگ داره؟ یعنی سبز، زرد، سفیدو....
    بعدش ببخشیدا کدوم رنگه اورینت که پوشش مناسب،غلظت مناسب،نرمی مناسب،چسبندگی مناسب رو داره و از کجا این موارد رو از یک رنگ باید تشخیص داد یعنی از کجا بفهمیم که رنگ x دارای پوشش مناسب است. خیلی ممنون
صفحه 2 از 20 نخست 1 2 3 4 12 ... آخرین
نمایش نتایج: از 13 به 24 از 229

اطلاعات بحث

کاربرانی که در حال مشاهده این بحث هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این بحث است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)