ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی “ ورود به حساب” کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    فروغ آواتار ها
    کاربر
    فرسته‌ها در انجمن
    2

پیش فرض بازار كار شهرسازان

نظرتون در مورد وضعيت كاري تو اين رشته چيه؟كسايي كه فارغ ااتحصيل شدن راضين؟زود كار گير اوردن؟
    ممنونم از همه:D
    فاتح آواتار ها
    کاربر
    فرسته‌ها در انجمن
    2

تا اونجایی که من اطلاع دارم این رشته از طراحی یک بلوک تا طراحی یک شهر میتونه باشه و به کار خودتون بستگی داره و لی بیشتر کارفرماتون دولت و درآمد ها بالاست در غیر این صورت هم می شه تو مسکن و شهرسازی و شهرداریها و ادارات زیر مجموعه اشون کار کرد ولی این رشته به خاطر جدید بودن در ایران هنوز بازار کارش اشباع نشده البته یه خورده هم پروژه های طراحی شهری فعلا کمه
    من تو این رشته درس نخوندم ولی این اطلاعات و کسایی که تو این رشته بودن بهم گفتن امیدوارم مفید بوده باشه
    مریم دیزاین آواتار ها
    کاربر
    فرسته‌ها در انجمن
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط فروغ نمایش پست ها
    نظرتون در مورد وضعيت كاري تو اين رشته چيه؟كسايي كه فارغ ااتحصيل شدن راضين؟زود كار گير اوردن؟
    من خودم تازه سال دوم کارشناسی شهرسازی هستم. درمورد این که این رشته جدیده، من هم خیلی موافقم (و این رو از تعداد تایپیک های شهرسازی هم می شه فهمید!). اما راستش اینه که من خودم چند وقتی دنبال این بودم که بدونم اوضاع کار توی این رشته واقعا چه طوره.از چند تاا از استادهامون پرسیدم. اکثرا هم آدم هایی بودند که واقعا زندگیشون رو برای شهرسازی گذاشته بودند. نتیجه این شد که فهمیدم علی رغم این که رشته جدیده، بازار کارش داره خیلی سریع اشغال می شه. اولا که باید یادمون باشه این جوری نبوده که این مثلا شهرداری توی ایران نبوده باشه و یه هو اومده، پس به این فکر افتادند که ما شهرساز می خواهیم. حقیقت اینه که شهراری و مسکن شهرسازی و شرکت های مشاوره و همه ی این ها بوده اند، اما توشون شهرساز نبوده. جاشون رو معمارها و عمرانی ها و ... گرفته بودند (البته جسارت نشه، بلاخره هرکی را بهر کاری را ساختند/ هر دانشجویی هم برای یه چیزی درس می خونه دیگه!!!) خلاصه این که شهرسازها دارند وارد بازار می شند و از اون طرف هم معماران و ... هم به این راحتی جاشون را خالی نمی کنند! مسئله ی دیگه هم این که افراد زیادی هستند که از رشته های دیگه دارند میاند فوق شهرسازی بگیرند. مثلا استادمون می گفت یک خانمی رو می شناسه کارشناسیش رو پرستاری خونده (!) و می خواد فوق شهرسازی بگیره. تمامی کتاب های ما رو هم از بره. بنابراین من اگر می خواهم برای فوق بخونم، واقعا باید بجنبم.
    خلاصه ی مطلب رو بخواهید، شهرسازی رشته ی جدیدیه، ولی رقابت توش خیلی خیلی زیاده. بنابراین هرکی می خواد توش بمونه، چه برای کار و چه برای تحصیل، واقعا باید با علاقه بیاد توش و صبر و تحمل و تلاش زیادی از خودش نشون بده. وگرنه زیان اند زیان اندر زیان دیده.
    موفق باشید
    محسن حسني آواتار ها
    عضو برجسته معماری
    فرسته‌ها در انجمن
    338

Talking

نقل قول نوشته اصلی توسط فروغ نمایش پست ها
    منم ترم یک طراحی شهری ام من که خودم تونستم کار پیدا کنم البته به نظر من کار اگه بلد باشی و یه کمم خوش شانس خود کار دنبالت میاد
    جهاني فكر كنيد،،، بومي عمل كنيد<<معماري گفت>>
    am2
    am2 آواتار ها
    کاربر برجسته
    فرسته‌ها در انجمن
    467

در حال حاظر بیشتر شهرهای بزرگ که اشباع شده ولی شهرهای کوچک و مبحث بافت فرسوده در ایران به که فعلا توی بورسه بازار کار مناسبی رو شاید ایجاد کنه...ا

البته خب وضع اقتصادی کشور تعیین کننده هست
    گفتار آنکس که از پنجره ی جهنم می نگرد :
    بهشت, از دور زیباست
    امضای من
    alecferaa آواتار ها
    کاربر
    فرسته‌ها در انجمن
    6

مسلما توی هر رشته ای اگه معلومات و توانایی کافیداشته باشید کار هست.خصوصا شهرسازی که جا برای مانور دادن زیاد داره
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

اطلاعات بحث

کاربرانی که در حال مشاهده این بحث هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این بحث است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)